Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ovih dana završih jedan simpatičan Line & RIAA preamp, elektronika lemljena ranije pa postala "višak" a sada povezana u celinu "priručnim" materijalom... donor za kućište je stari LG DVD plejer...

Preamp će svirati kod jednog prijatelja u komšiluku.

Onoliko trafao zbog toga što nisam imao jedan sa adekvatnim sekundarima a ne zbog toga što je to bilo neophodno :)

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Još par slika sa probe u mom sistemu - sprava solidno svira ali ima se i boljih (Aleph L, lampaši), za sistem u kome će raditi biće dovoljno dobar da se uz nj' provede hrpa sati u uživanju u muzici ;)

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Baš sam uživao sklapajući ovaj "Lego" :D

 

Dugujem veliku zahvalnost za farbarske radove na ovom projektu mom drugaru Goranu - slike ne dočaravaju u potpunosti koliko je on to dobro odradio!

 

P.S. primenjena Z.M. "paučina" i mogu reći da ima nečeg u njojzi!

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..Onoliko trafao zbog toga što nisam imao jedan sa adekvatnim sekundarima a ne zbog toga što je to bilo neophodno ...

 

Što lepo ne priznaš da voliš da mećeš napojne trafoje di stigneš  :msn-rofl:

 

PS Lepo skockano, ali baš!  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-1259-0-14930800-1389570454_thumb.jppost-1259-0-72271600-1389570457_thumb.jppost-1259-0-68551500-1389570461_thumb.jppost-1259-0-41639500-1389570466_thumb.jppost-1259-0-03575800-1389570472_thumb.jp

 

Dobio sam na poklon nekompletan i neispravan matori risiver  Goodmans module 80, nije imao drveni poklopac, bio je skroz neispavan, poskidani osiguraci, kad se upali ne daje nikakve znake. Zamenio sam sve elektrolite i tranzistore, stavio osigurace koji su falili, upalio i eureka svira, hvata stanice mnogo bolje nego denon risiver kojiimam. Napravio sam poklopac od lesonita i letvica. Evo par slika zavrsenog risivera, nisam slikao fazu reanimacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zocky

 

kako ti je ono rupicasto limce odozgor` na snagasu? ako ti nije prob uslikaj ga odozgo da pogledamo..

 

Limče je vrlo interesantni, rupe su kvadratnog oblika ali je lim koji ih čini blago zakrivljen - kao kada kirnuješ ćoške oko rupe pa se metal deformiše, samo što je to ovde ravnomerno po celoj površini. U zavisnosti od ugla iz kog se posmatra ta "struktura se" menja.

Ovde su spojena dva komada (spoj je na sredini kod neperforisanog dela) a izvorno je to bio poklopac na nekim starinskim ispravljačima, nisam vido da ima da se kupi kod nas tako da je kompletan amp unikatan :)

 

post-65-0-76873000-1389614650_thumb.jpg post-65-0-17095500-1389614681_thumb.jpg

 

 

Što lepo ne priznaš da voliš da mećeš napojne trafoje di stigneš  :msn-rofl:

 

PS Lepo skockano, ali baš!  :oke:

 

Uvek me provališ :)

Ma ja to radim da bi sprava dobila na težini a da ista bude malo ravnomernije raspoređena :D

PS Hvala!

 

 

@zoky

 

Alal ti vera. Kad niko nista ne radi ti odrzavas forum u duhu :)

 

Ma... nisi ti svestan koliko tajnih projekata ima na forumu - radi se svud' redom da sve puca od noviteta :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedan uradak koji je smisljen ovih dana pa ako nekom zatreba nek se nadje.Veoma skupocene poklopce za izlazne ili mrezne trafoe koji stoje na pojacalima moze se resiti sa veoma malo para.Uzme se dvostrani pertinaks ili vitroplast /uglavnom retlovi/ pa se na cirkularu sa vidija zupcima isece na potrebnu meru .Onda se uzme malo jaca lemilica i uz pomoc nekog drzaca ili drugara zalemite svih pet plocica sa unutrasnje strane.Sledi smirglanje i farbanje sa sprejom i gotovo.Ko voli nek izvoli. :wink2:

post-1362-0-75904300-1390830333_thumb.jp

post-1362-0-50782700-1390830359_thumb.jp

post-1362-0-12047000-1390830408_thumb.jp

post-1362-0-48692200-1390830428_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super kućica za trafujka, baš lepo izgleda.

 

Nego, gledam poslednju sliku, poprilično su zaobljeni spojevi stranica. Kako si to izveo?  deblji sloj kalaja sa unutrašnje strane, pa obaranje ivice turpijom, pvc git... ili nešto treće? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedan uradak koji je smisljen ovih dana pa ako nekom zatreba nek se nadje.Veoma skupocene poklopce za izlazne ili mrezne trafoe koji stoje na pojacalima moze se resiti sa veoma malo para.Uzme se dvostrani pertinaks ili vitroplast /uglavnom retlovi/ pa se na cirkularu sa vidija zupcima isece na potrebnu meru .Onda se uzme malo jaca lemilica i uz pomoc nekog drzaca ili drugara zalemite svih pet plocica sa unutrasnje strane.Sledi smirglanje i farbanje sa sprejom i gotovo.Ko voli nek izvoli. :wink2:

 

 

Baš mi tako nekako izgledaju ovi na mojim Krklecima! Ne da mi se sad skidati da usporedim, ali to bi moglo biti to! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super kućica za trafujka, baš lepo izgleda.

 

Nego, gledam poslednju sliku, poprilično su zaobljeni spojevi stranica. Kako si to izveo?  deblji sloj kalaja sa unutrašnje strane, pa obaranje ivice turpijom, pvc git... ili nešto treće? 

Ivice se mogu oboritu sa obicnom turpijom za metal ili kruznom smirglom na busilici ili necem drugom/na primer ja imam smirglu zalepljenu na iverici i to uvrnem na strugu za drvo i brijem sve sto mi treba/i nema gitovanja samo crni mat sprej,jednostavno. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Dobio sam na poklon nekompletan i neispravan matori risiver  Goodmans module 80, nije imao drveni poklopac, bio je skroz neispavan, poskidani osiguraci, kad se upali ne daje nikakve znake. Zamenio sam sve elektrolite i tranzistore, stavio osigurace koji su falili, upalio i eureka svira, hvata stanice mnogo bolje nego denon risiver kojiimam. Napravio sam poklopac od lesonita i letvica. Evo par slika zavrsenog risivera, nisam slikao fazu reanimacije.

Lepo. Kako si pravio rupe na poklopcu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako je počelo:

 

U nastavku se "zanimao" Milan-pcb :

 

top

 

Postavljena slikatop.jpg

 

bottom

 

Postavljena slikabottom.jpg

 

 

... sada samo da potpalim letkum i skinem ovo sa dnevnog reda :)

 

post-65-0-34421600-1391031643_thumb.jpg

 

Štampa:

 

post-65-0-27566600-1391030955_thumb.jpg

 

Prvi primerak izlemljen, fercera bez greške:

 

post-65-0-48834900-1391030996_thumb.jpg  post-65-0-40853700-1391031024_thumb.jpg  post-65-0-38446200-1391031119_thumb.jpg

 

Sledi skutijavanje.

 

Ovo je LED info panel dužine 152cm, unos teksta se vrši preko PC-a ili sa android uređaja via bluetooth.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako dobro izgleda to...

Zocky jel si to stavljao neke odstojnike izmedju LEd i pcb da sve budu u istoj ravni?

Pitam zbog toga što su mi potrebni neki odstojnici za te 5mm led a mislim da nisam to video po radjama?

Gde ima to da se nabavi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...