Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

 

elem - ja znam sta se meni svidja ......... i to cu uvek pre naci na polju pro audio nego ; da skratim kako i zasto , da ostanem samo na tome da ne volim da vidim kako mi se trese membrana basa ko da ce da otpadne ....... i to na normalnom nivou slusanja

 

 

Ako hoćeš, možemo preko PP ili e-mail, čak i da otvoriš neku temu, da pretresamo koncepcije. Da li i kako mogu da se realizuju, ili neke i ne mogu, ili mogu ali drugačije, itd. Moj je utisak da se na mnogim stvarima greši, i da je to razlog zašto se uglavnom ne može dovršiti većina projekata da zvuči kako treba, i da su uravnoteženi.  Često se uzimaju u obzir samo 1, 2 ili 3 parametra, dok se mnogo drugih zanemaruje (ili se ne zna za razne uticaje), pa je krajnji rezultat sporadičan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dynaudio ima "problem" menandžerskog pristupa projektovanju malih kutija. A to znači da se radi mid-bass koji sa 17 cm, 3,2 Ohma i niskom efikasnosti iz 15 L kutija izvlači -3 dB na 38-40 Hz. To je preterano forsiranje predubokog basa iz malih jedinica, i to je razlog zašto dolazi do lupanja špulne kod većih snaga - predugačak hod. Projektovano tako da kupca oduševi mala kutija u 40-60 m2 salona, a kada dođe kući u 15-20 m2, ko ga pita za bumijanje na niskim frekvencijama. 

 

Zato bi valjda mi trebali da znamo kako da ispojektujemo zvučnik a da većinu parametara dovedemo u red.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoćeš, možemo preko PP ili e-mail, čak i da otvoriš neku temu, da pretresamo koncepcije. Da li i kako mogu da se realizuju, ili neke i ne mogu, ili mogu ali drugačije, itd. Moj je utisak da se na mnogim stvarima greši, i da je to razlog zašto se uglavnom ne može dovršiti većina projekata da zvuči kako treba, i da su uravnoteženi.  Često se uzimaju u obzir samo 1, 2 ili 3 parametra, dok se mnogo drugih zanemaruje (ili se ne zna za razne uticaje), pa je krajnji rezultat sporadičan. 

 

 

ne bih ja

 

daleko sam ja od bilo kakvog Gurua , a kamoli zvucnjackog

 

 

ja to cisto amaterski , za svoju dusu ..... a kad treba meriti i zavrsiti , rastegne se na godinu dana

 

e sad , da mislim da pravim bilo kakav biznis od toga il' da vaspostavljam Guru status - drugacije bi bilo .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je po meni i dalje premalo para:

 

Woofers:Four 7" Magnesium Silicate Polymer with 3" pure aluminum voice coils.

Midranges:Two 6" Magnesium Silicate Polymer with 1.5" pure aluminum voice coils.

Tweeters:Two Dynaudio Esotar2 1.1" soft dome with pure aluminum voice coils

 

Nesto mi je npr. 250Eur malo za 4kom ovih visokotonaca. Ne pricam o kopijama vec o polovnim originalima.

 

Sve su to 2nd hand driveri...otkud novi? Mada, ako se neko zainteresuje, verovatno da je ovo isto to: http://www.jantzen-audio.com/ja-6006/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih ja

 

 

 

Možda nisam dobro sročio, ali cilj je bio da se upegla (remote) nešto što tebi odgovara, za lično uporabo. Zato sam i pomenuo PP ili mail.

(eventualnu) Temu sam pomenuo da bi i drugi mogli da učestvuju i da se vide uobičajne greške kod različitih zamišljenih koncepcija. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda nisam dobro sročio, ali cilj je bio da se upegla (remote) nešto što tebi odgovara, za lično uporabo. Zato sam i pomenuo PP ili mail.

(eventualnu) Temu sam pomenuo da bi i drugi mogli da učestvuju i da se vide uobičajne greške kod različitih zamišljenih koncepcija. 

 

a sto bi meni neko pomagao kad mogu i sam ........

 

e sad , na vorumu uvek ima kom da se pomogne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je po meni i dalje premalo para:

 

Woofers:Four 7" Magnesium Silicate Polymer with 3" pure aluminum voice coils.

Midranges:Two 6" Magnesium Silicate Polymer with 1.5" pure aluminum voice coils.

Tweeters:Two Dynaudio Esotar2 1.1" soft dome with pure aluminum voice coils

 

Nesto mi je npr. 250Eur malo za 4kom ovih visokotonaca. Ne pricam o kopijama vec o polovnim originalima.

 

ono sto Viktor pravi je sa Esotek, ne Esotar visokima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde ovde ?

 

ako se prica o pro jedinicama onda je to to

 

pominjes ATC 12" , koji se ni po cemu ne razlikuje od JBL ili TAD 12" , sem (ili ti "sem" ) proprietary details

 

anyway - svodi se na to da malo ne moze da uradi sto i veliko , ali i obrnuto

 

a sta je ciji izbor , to je druga stvar

 

meni se , recimo , svidja da imam Tann OB gde je , i RCA MLTL gde je , a LS3/5 oko kompa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...