Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Ja se retko javljam ali kad nesto interesantno vidim moram odmah i da pitam. Gledam taj preklopnik i koliko vidim ima vise polozaja i vise segmenata. Da li on unutra ima onaj krivuljar kao kod programatora za ves masine pa pravi razlicite kombinacije ili je klasican prekidac gde je uvek samo jedan kontakt spojen?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slagle AVC? jer si ti svajsovao tu lak zicu?

 

koji preklopnik koristis ako nije mala tajna:=)

yup ; pa ne znam ko je pravio - ja je samo polemio :L3000:

 

glede tajne - sve se vidi - to je ista fela preklopa koje Dave daje uz AVC , ali malo drugacije (citaj dole )

nema vise jakih tajni u audio elektronici , sem wodoo oblasti ( motanje trafoa , pravljenje drivera )

 

Ja se retko javljam ali kad nesto interesantno vidim moram odmah i da pitam. Gledam taj preklopnik i koliko vidim ima vise polozaja i vise segmenata. Da li on unutra ima onaj krivuljar kao kod programatora za ves masine pa pravi razlicite kombinacije ili je klasican prekidac gde je uvek samo jedan kontakt spojen?

 

velika mrga je ruski preklopnik , 2 sekcije , nesto oko 30-ak polozaja ; jedna sekcija taman za dolaz a druga taman za odlaz kod Djerdapove prve trafo stanice

dobijen od BB , ali je catch22 bio da je napravljen za temporary contact ( stisnes , ocitas nesto na nekom instrumentu) sa spicastim kontaktima ; prepravljen za constantni kontakt , make-then-brake , uz izmemu kontaktnih dugmadi by Mighty ZM

 

ja naravno jednu sekciju koristim za jedan , drugu za drugi kanal

 

plavi preklopnik je ..... nesto - bese kutijica - LPT jedan ulaz - cetiri izlaza :rofl:

 

svodi se na to - 27 sekcija , 4 polozaja ; fizicki mi bilo zgodnoi da u paralelu stavim po 2 x 9 sekcija ( 9 neiskorisceno ) , tako da imam dve sekcije , 4 polozaja .... gde svaka sekcija ima 9 kontakata u paralelu

 

da ga bem ako to nije dovoljno dobro - on par sa Malim takamisawama sa pozlacenim kontaktima , jos narocito sto su i ovde kontakti neki od preputiuma

 

uskoro cu da bacim i posten ulazni Jfet buffer , tako da ce ulazna impedansa skalamerije biti reda 47K do 1M ( kako mi dodje ) dok ce izlazna da figurira od par oma do nekih 30-ak , zavisno od polozaja attenuatora

izlazni buffer je nepotreban ,dakle

 

a onda cu se malko poigram sa stacking , cisto da vidim koja inductansa je najlepsija za usi mi moje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovih dana zanimam se gramofonima (tj od kako sam cuo sta je u stanju vrhunski analogni setup).

 

Potpuni sam laik i krenuo sam od apsolutne nule...stigao sam do Benz micro Ace S(Low out). Gram je drugarov LP12 sa Ittok LVII ruckom. Nabavljena je i Troika ali se verovatno mora retipovati (sta vec hahaha)...Navodno su obe glave za glupake ali ybt ga, ovce su za sisanje :-)

 

Zen, ajd mi nadji neki MC trafo (trafo u preampu, u snagasu (interstejdz i izlazni, sto ne bi bio i MC)...secas se onih malio Pionira? Imas nesto bolje? Samo za probu...uzecu neki MM i to je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahaha

 

jeste...ali na PP ti napisem kako je bivsi vlasnik slusao gram od 8k ojra...Ninja druze, krenusmo mi da kupimo VPI a zavrsismo sa SME :-)

 

Na zalost nekako se Glider ostetio (verovatno usled hronicne nepodesenosti 20ke ali se to vec resava...Kakav setup...strasno :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahaha

 

jeste...ali na PP ti napisem kako je bivsi vlasnik slusao gram od 8k ojra...Ninja druze, krenusmo mi da kupimo VPI a zavrsismo sa SME :-)

 

Na zalost nekako se Glider ostetio (verovatno usled hronicne nepodesenosti 20ke ali se to vec resava...Kakav setup...strasno :-)

 

 

ta 20-ka je totalno razdesena,kako se ispostavilo iz danasnjeg razgovora sa ovdasnjim dealerom..hebiga,i to je tako bilo prezentirano..no nebitno,doterat ce se to natenane... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...