Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Da li je neko kod nas imao priliku da cuje Dynaudio Consequence? Cisto me zanima utisak i misljenje.

 

 

Kada već pitaš za Dyn, odmah nakon sesije kod tebe, otišao sam kod drugara da slušam Dynaudio Evidence Temptation. 

Žao mi je, ali niste čak ni blizu. Don't go there.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li moze informacija o mnogim projektima sa pro jedinicama i hornama, konkretno koji zvucnici?

 

 

Između ostalog i tvoje BD, i bilo mi je dosta toga za naredne 3-4 godine. A pravio sam 2 projekta (svoja) sa IMG Stage Line jedinicama još pre 10-12 godina. Nasluša se tušta i tma Pro kutija od pre 25 godina do danas.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada smo kod toga koliko kostaju te kutije? Dodatno ne plasim se ja da cujem bilo koje druge kutije.

 

Kada već pitaš za Dyn, odmah nakon sesije kod tebe, otišao sam kod drugara da slušam Dynaudio Evidence Temptation. 

Žao mi je, ali niste čak ni blizu. Don't go there.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada smo kod toga koliko kostaju te kutije? Dodatno ne plasim se ja da cujem bilo koje druge kutije.

 

oko 1k eura u mid basovima (ja isporucio par komada Esotek 17w75 midova) plus oko 250 za visokotonce. Mislim da ce klon izaci oko 3k eura sve sa skretnicom i drvenarijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja vidim te kutije su nove kostale 85000$ list price par, posle su spustili cenu na 55000$ a mogu se naci polovne za oko 15000$. Osim ako nemas puno srece da ti neko pokloni ili nadjes nekog nesretnika kome trebaju pare te kutije ukoliko ne rade bolje od mojih treba zapaliti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta reći osim  :respect:

Mozes li ovo razloziti?Svi mi slusamo muziku i to od rodjenja, na svim mogucim aparatima koji su nam prolazili kroz kuce. Mnogi redovno idu i na koncerte. Problem je sto mnogi misle da znaju kako treba da zvuci i onda pokusavaju da ubjede druge da su mjerodavni.Onda, puno vise ima muzicara koji absolutno ne mare na cemu slusaju a pogotovo ne sa kojeg formata. Oni su valjda olicenje one, gore navedene teze, iskustvo i slusanje.Mislim, svako od nas je mjerodavan sve dok ne pocine da misli da je mjerodavan i drugima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja vidim ovde ima 4basa, 2 midbasa, 2 visokotonca po kutiji . Nesto mi to malo para ili je Dynaudio bas dzabe.

 

oko 1k eura u mid basovima (ja isporucio par komada Esotek 17w75 midova) plus oko 250 za visokotonce. Mislim da ce klon izaci oko 3k eura sve sa skretnicom i drvenarijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Između ostalog i tvoje BD, i bilo mi je dosta toga za naredne 3-4 godine. A pravio sam 2 projekta (svoja) sa IMG Stage Line jedinicama još pre 10-12 godina. Nasluša se tušta i tma Pro kutija od pre 25 godina do danas.  

 

 

znao sam da si toliko naslusan da ni ne mozes da se setis nijedne....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

samim tim, on se nalazi u duboko subjektivnoj zoni audio percepcije za koju nijedno poznato inzenjersko merenje nema odgovore. 

 

Ima odgovore, nego ih ti ne znaš, pa sve to proglašavaš, zajedno sa matematikom i fizikom, za glupost. Zaposli se u nemačku firmu Klippel, i sve će ti se samo kazati.

 

Npr. koncepcijski razvoj projekta, ideje i realizacija Wilson Audio zvučnika tačno može da se prati, ako se zna šta i kako. I nemaju oni bez veze vrhunske rezultate.

O tome šta je kako i zbog čega urađeno, mogla bi knjiga da se napiše.....ali, za koga bi bila....??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima strasno dobrih malih kutijica kao i strasno dobrih velikih kutijica

 

svaka prica koja se ne poklapa sa tom konstatacijom je mudroseranje

 

e sad - horses for courses

 

male kutijice ce tesko urade sto velike , i obratno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Tanak" bas od Suma ima da te preturi preko stolice :D

 

Ja lepo napisao da ja to ne mogu da slušam casual ceo dan a volio bi da imam da isprangijam po par sati. Za celodnevku su mi EV 12TRXB neprejebivi, sviraju mi >50h nedeljno a mere se ko bulja, sa svoje dve grbe u odzivu i basom od celih 60Hz u mom ćumezu. Sreća pa puštam muziku a ne test signale. Praštaj jer numem audiofilski da objasnim... al meni lepo, po ceo dan. Ta izobličenja mi očigledno prijaju.

 

 

Ne znam sve detalje. Ako je mala soba i gurnuto do zida, onda ima veliki Room Gain. Rekoh, treba što više toga slušati i upoređivati, i to direktno, i u "normalnim" uslovima (dobra prostorija, udaljeno od zidova, itd.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...