Jump to content

Grone 3 way: Raal | Audio Technology | Acoustic Elegance


grone

Preporučeni Komentari

Prvo ste gledali koliko zvučnika ima, pa zašto su svi u istoj sobi, pa je li oženjen, sada je neobično ako se na blagdan bavio svojim hobijem kojeg ne smatram radom niti poslom u tom smislu.
Rekao je jednom: 
"Moja kuća, moji zvučnici, moja žena"
Može dodati još i:
"Moj život".

Sretan Božić svima!
Širite pozitivu i razumijevanje, te uživajte u njemu onako kako najbolje možete i s onima koje volite!
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, ManicP reče

Tako da Grone ima da se naradi zvučnika ove godine, samo će da pršti.



Možda bude i gdje koja narudžba! :thumbsup:
Da sam imao nekoga tko bi htio napraviti one MLTL kutije za mene ne bi ih sam pravio.
Nije mi sad žao jer sam ih napravio ljepše i bolje nego što bi bilo tko drugi napravio (na stranu lažna skromnost, da ih je radio netko drugi ne bi bile od duplog 18 mm špera i ne bile furnirane ovim furnirom kojim jesu furnirane), ali da sam imao izbora, platio bih nekome da mi ih napravi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Zen Mod reče

trik starih molera, da bela farba ne zuti vremenom

doda se malo zelene i malo crne

dobije se nesto sto me asocira na pojam biser bela

 

Mene naučio moj stolar, ako 'oćeš belu 100% i da ne žuti vremenom, uzmeš profesionalnu belu boju za automobile :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Zen Mod reče

trik starih molera, da bela farba ne zuti vremenom

doda se malo zelene i malo crne

dobije se nesto sto me asocira na pojam biser bela

Za crnu sam znao ali za zelenu nisam, svaki dan čovjek (ako se ja mogu nazvati čovjekom) nešto nauči:good2:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Aleks said:

Mene naučio moj stolar, ako 'oćeš belu 100% i da ne žuti vremenom, uzmeš profesionalnu belu boju za automobile :D

Tvoj stolar je potpuno upravo, ali mi dnevno trosimo oko 50L samo bele boje ono baza i lak,

Probali smo sve sto je u ponudu i koristimo samo najbolje, crnu nisam koristio radi pozutenja jer nece 

ali ovaj akrilni ima jaku belu nekako previse je bela i sam hteo da to pomirim.

u ovom slucaju sam koristio spric kit za auto pa akrilni bazu&lak od grckog proizvodjaca "vernilac" 

i tako

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusteni u rad, cekao da se osuse da mi ne mirisu u slusaonici.

Imaju mnogo razlike u odnosu na svim ostalim zvucnicima sasvim drugi zvuk!

Radim na skretnici ima jos posla,

merenje crveno je stara skretnica malo vise agresvnije srednji i vokali

zelena dosta smirenije rade... 

DB397790-A797-44E4-969B-BEC14B0AF3C5.thumb.jpg.316a3fe8affdbee4c47e8e3fd7550302.jpg

IMG_6927.thumb.jpg.cfc5db92f8b08b279e441456307e0f7b.jpg

ae.thumb.jpg.de35d348fa4805adb317b73680a6dc6d.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj peak, na malo ispod 800Hz je mnogo izražen i sigurno se čuje. Od 2K do 6K imas pad od oko 10 dB, sto je prilično. Opet,od 6K do 15K imaš visak, tu bi trebalo da bude bar 10dB manje. U principu, udoline ili manjak spl-a se daleko manje čuje od viška. Verikalna osa grafika bi trebala da bude od 45dB do 105dB.

Ispod 40Hz gde je sobna rezonanca, nemaš ništa, al bez suba (subova) slaba šansa, nhf.

Logično da je raniji zvuk bio agresivniji (crvena linija) srednji su bili daleko jači. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može li malo više o tim skretnicama, sa koje je daljine mereno? Ovako obe deluju jako loše, kao da su napamet pravljene.

Kako su uklapane faze drajvera i kako izgledaju pojedinačna merenja za svaki? Ima li gated merenja za opseg gde su moguća, 600 Hz pa na dalje?

Bass područje na crvenom izgleda dosta dobro u prostoriji. Ali, čudno je da na crvenom postoji peak na 40 Hz koji izgleda kao da je na tu vrednost podešen bass reflex tunel, dok na zelenom to uošte ne postoji. Da li je između ta dva merenja menjano nešto vezano za rezonancu kutije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...