Jump to content

Grone 3 way: Raal | Audio Technology | Acoustic Elegance


grone

Preporučeni Komentari

Poceo sam novi projekat u konsultaciju sa Acom-Raal i bice ovako:
Raal 140-15D 
Audio Technology 23 I 52 17 06 SDKA 0,3 P/P Flexcone
Acoustic Elegance TD-15H
Dosli AT, bice jos slika kad sve dodje.
viber_image_2019-10-28_18-52-05.thumb.jpg.181cc3869ce2f9dda4bcb1e0180ea2d6.jpgviber_image_2019-10-28_18-52-06.thumb.jpg.7e6a922f02ab7d57f3f2a13e40a22f98.jpg
Bravo.
Otvori novu temu kako napredujes sa projektom. [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

sad kad su tu drajveri… kakvi su planovi? Kutija… skretnica? 

 

Skretnicu je Aca uradio vec davno, znaci za slican projekat, znaci isti ribbon i srednjotonac probao merio doterao do Max., sto se tice basa imam predloga i od Ace i od ovog vlasnika AE, John-a.

Basovi idu mnogo nisko i probacu prvo bez otvora nije mi do sub basa, 

Sdruge strane mogu i aktivno bilo kako, ali prvo cu sa passivnu, znaci bice igrarije oko toga...

Za kutiju nije mi problem uraditi bilo kako a napraviti max trazi vreme koju nemam,

Ima vec na netu i Aci-ni gotova resenja, hteo sam ovo da bude malo egzoticna kutija, ali jos nisam odlucio, mozda cu napravit probnu kutiju, i tako...

Evo recimo ovo je 99% slicno.

 

JD3.jpg.6b18befd311633441e27674ac8fde3c9.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Godinama smo kod kuma pokusavali da uparimo 140-15D sa klasicnim srednjetoncem, velicina od 4 do 8 inca. Bio je tu cak i Lowther PM6 sa isuzetno laganom membranom, nije islo bas dobro. IMO, 140 je neverovatno brz i tesko mu je naci odgovarajuci srednjak a velika je razlika i u polarnoj karakteristici. Slican problem je prisutan kod 2-way ribona hibrida, iako je tu rez obicno daleko nizi. Doduse, nismo probali sa keramikom. Takodje, preporuceni najnizi rez od, koliko se secam, 1600Hz 12dB/Oct, nije bio zadovoljavajuci. 

Resenje smo nasli u dodavanju jos jednog drajvera izmedu srednjaka i 140, planarni B&G Neo10, koji radi izmedju 1Kh i 4Khz (mozda 5, nisam najsigurniji). Dakle, predjeno sa 3-way na 4-way sistem. To je cucnulo, bas kako treba. 

Ispod B&G je stavljen vintage beli Yamahin midbas-srednjak, za opseg 250-1000Hz. Dole, rade po 2 vrhunska 8-incna Audax vufera u izobariku. Ceo sistem je aktivan, snage dosta, 1 do 1,5KW, zavisi od trenutnog stanja i broja pojacala u kuci, RAAL je na cevkama a ostatak na SS. Za skretnicu se koristi kombinacija: cevna xo, cista akustika, i pllxo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skretnicu je Aca uradio vec davno, znaci za slican projekat, znaci isti ribbon i srednjotonac probao merio doterao do Max., sto se tice basa imam predloga i od Ace i od ovog vlasnika AE, John-a.
Basovi idu mnogo nisko i probacu prvo bez otvora nije mi do sub basa, 
Sdruge strane mogu i aktivno bilo kako, ali prvo cu sa passivnu, znaci bice igrarije oko toga...
Za kutiju nije mi problem uraditi bilo kako a napraviti max trazi vreme koju nemam,
Ima vec na netu i Aci-ni gotova resenja, hteo sam ovo da bude malo egzoticna kutija, ali jos nisam odlucio, mozda cu napravit probnu kutiju, i tako...
Evo recimo ovo je 99% slicno.
 
JD3.jpg.6b18befd311633441e27674ac8fde3c9.jpg
 
 
Kako volim kad su ovako oborene icice za visokotonac. Nema rupa...
Sub bass... Mislis neces da ides na bass reflex varijantu nego ces na sealed?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, damic said:

Godinama smo kod kuma pokusavali da uparimo 140-15D sa klasicnim srednjetoncem, velicina od 4 do 8 inca. Bio je tu cak i Lowther PM6 sa isuzetno laganom membranom, nije islo bas dobro. IMO, 140 je neverovatno brz i tesko mu je naci odgovarajuci srednjak a velika je razlika i u polarnoj karakteristici. Slican problem je prisutan kod 2-way ribona hibrida, iako je tu rez obicno daleko nizi. Doduse, nismo probali sa keramikom. Takodje, preporuceni najnizi rez od, koliko se secam, 1600Hz 12dB/Oct, nije bio zadovoljavajuci. 

Resenje smo nasli u dodavanju jos jednog drajvera izmedu srednjaka i 140, planarni B&G Neo10, koji radi izmedju 1Kh i 4Khz (mozda 5, nisam najsigurniji). Dakle, predjeno sa 3-way na 4-way sistem. To je cucnulo, bas kako treba. 

Ispod B&G je stavljen vintage beli Yamahin midbas-srednjak, za opseg 250-1000Hz. Dole, rade po 2 vrhunska 8-incna Audax vufera u izobariku. Ceo sistem je aktivan, snage dosta, 1 do 1,5KW, zavisi od trenutnog stanja i broja pojacala u kuci, RAAL je na cevkama a ostatak na SS. Za skretnicu se koristi kombinacija: cevna xo, cista akustika, i pllxo.

 

Srednjotonac je custom made by AT, narucio Aca po svojim parametrima za nekoliko projekata, takodje kaze da 140-15D treba biti oko 36mm povucen unazad vidi se na slici kako su to izveli.

Prosto receno trazio sam od njega najbolji srednjotonac koji cuo svojim iskustvom a sto se uparuje sa 140-15D i tako...

Ovo je nesto sto su zavrsili sa 12"

Raal1.thumb.jpg.193cee106fce67ce42a018288e74471e.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto vremeno sa 140-15D dosli i predivna kutija za Hypex module koji su jos u dasku

Moram javno da se zahvalim naseg vrhunskog majstora Leonarda, napravio svaka mu cast.

Osim toga pomagao oko Raal paketa sve to zavrsio profesionalno.

Hvala Leo jos jednom

IMG_0062.thumb.jpg.286ebbfdcb942ad7054aba0894b60121.jpg

894665621_IMG_0063(1).thumb.jpg.820b34037f10aed5aa42055b7467d19a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto nisi siguran za vrstu skretnice, ne bi bilo lose da unapred instaliras na kutiji 3 para kontakata. Tako bez problema mozes da eksperimentises, kako sa pasivnom, tako i aktivnom xo. Na kraju izaberes sta ti se vise svidja.

Naime, drugi prijatelj je pravio kutiju sa 140-15D, Lowtherom i Audaxom PR330MO. Kutiju i skretnicu za srednji-visoki, 12dB/Oct, pravio je NN. Pozadi, 2 para zv. kontakata, dakle neka poluaktiva. 

Secam se da smo stalno bogarali kako je steta sto nema pozadi konektor za svaki drajver.

Vidi se zvucnik na samom pocetku klipa:

https://www.youtube.com/watch?v=F1NAvx0Dt8U

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, prophet said:

Sa takvom pozicijom drajvera ne treba se cuditi dodatnim problemima pri usaglasavanju istih odn. izrade odgovarajuce skretnice.

 

Koji su potencijalni dodatni problemi?

Kako treba drugačije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 
Koji su potencijalni dodatni problemi?
Kako treba drugačije?


Pogledati snimak. Drajveri tacnije sasije montirani u istoj ravni ali akusticki centri nisu. Samim tim zbog svoje konstrukcije i dodatno u odnosu na poziciju slusanja najsporiji drajver je najudaljeniji a najbrzi je najblizi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/10/2019 at 8:48 AM, damic said:

Posto nisi siguran za vrstu skretnice, ne bi bilo lose da unapred instaliras na kutiji 3 para kontakata. Tako bez problema mozes da eksperimentises, kako sa pasivnom, tako i aktivnom xo. Na kraju izaberes sta ti se vise svidja.

Naime, drugi prijatelj je pravio kutiju sa 140-15D, Lowtherom i Audaxom PR330MO. Kutiju i skretnicu za srednji-visoki, 12dB/Oct, pravio je NN. Pozadi, 2 para zv. kontakata, dakle neka poluaktiva. 

Secam se da smo stalno bogarali kako je steta sto nema pozadi konektor za svaki drajver.

Vidi se zvucnik na samom pocetku klipa:

https://www.youtube.com/watch?v=F1NAvx0Dt8U

 

Reko od pocetka teme  skretnicu radio Aleksandar Radisavljevic "Raal" za isti ovakav projekat vidi semu na slici

Sve vec narureceno  uskoro ce biti i to ovde, i pocecu kao sto reko sa probnom kutijom,  pa takvim radosledom...

upravo si oko podele kutije, bice  sve u temi sta i kako nije mi nista u zurbi.

Šema skretnice uklonjena na zahtev grone-a.

Aleks

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/10/2019 at 4:44 PM, grone said:

Reko od pocetka teme  skretnicu radio Aleksandar Radisavljevic "Raal" za isti ovakav projekat vidi semu na slici
Sve vec narureceno  uskoro ce biti i to ovde, i pocecu kao sto reko sa probnom kutijom,  pa takvim radosledom...
upravo si oko podele kutije, bice  sve u temi sta i kako nije mi nista u zurbi.
 


Samo sto mi ovo lici na skretnicu za AT 15, za koji je NN radio kutije


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...