Jump to content

Najbolji članovi

Popularan sadržaj

Showing content with the highest reputation on 04/05/19 u svim oblastima

  1. Zen Mod

    ZM, random zanimacije

    kad sam ono bio u 'merikama, pita me moj Vlado - gde da te vodim danas? kazem ja - vodi me na GG Bridge ........ sine , od parkinga ( jedan kraj) sam do sredine odao kao omadjijan ...... kol'ke nitne brate i kol'ki elementi ...... tacno sam zamisljao gomilu radnika kako ih nituju ........ nezamisliva kolicina posla ....... pa gde su kesoni pa sve ostalo ..... cudo smo mi ljudi ...... a gubimo vreme na svadje i ratove
    7 poena
  2. mutayu

    Parabolis sistem

    Prvo odluci da li ce da bude prckanja ili ne. Materijalno ne dobijas nista a mozda tako doradjivanog neces moci da ga prodas jednog dana. Iscitaj prvo: https://www.diyaudio.com/forums/solid-state/40886-sugden-p28.html Ako odlucis da radis, uradi i : -Na grecovim spojevima u napajanju dodaj svakoj diodi paralelno po jedan mali keramicki kondenzator. -Filterskom kondenzatoru u napajanju od 4700uF/60V dodaj paralelno jedan PP , slicno onome sto je Nixie naveo gore. -Sprezni kondenzator od 2,2uF zameni sa dva paralelna Philips MKC od 1uF (ukupno 2uF) -Trimerom od 220K podesi simetriju, tj. tacno polovinu stvarnog napona napajanja ( koji ces prethodno da izmeris). Treba da bude oko 31,5V i meri se na + nozici izlaznog kondenzatora od 10000uF. -Trimerom od 4K7 podesi mirnu struju, negde nadjoh da treba da bude 320mA, to prvo proveri. Sve sto sam naveo procitaces ovde po forumu i na drugim mestima. Ako se uspesno izvede neces nista pokvariti niti izgubiti. Svaka od navedenih operacija ima merljive, vidljive ili cujne efekte koji uporiste imaju u teoriji. Ocisti detaljno sve kontakte i uzivaj.
    3 poena
  3. Zen Mod

    Audio kondenzatori

    ajd sad i ono za eurokrem ene , sad cu te tuzim za narusavanje privatnosti
    2 poena
  4. Mikorist

    Audio kondenzatori

    Evo šta mi je napiso na viber
    1 poen
  5. xe xe xe, iskopo ga Bili [emoji3]
    1 poen
  6. Mikorist

    ZM, random zanimacije

    aha. ovo ne bi smeo ženi da pokažem. otela bi kao podmetač za šerpe
    1 poen
  7. Mikorist

    ZM, random zanimacije

    Ovo ozvučenje za auto praviš
    1 poen
  8. Leonardo

    ZM, random zanimacije

    Kad se na vreme poludi, svaki posao ti ide od ruke i svi rezultati su iznad očekivanja. Poznato mi je ovo.
    1 poen
  9. Bratoubilačka rakija!
    1 poen
  10. vladd

    Parabolis sistem

    Primer...da se ne prica samo o "brendu" vec i o modelu...
    1 poen
  11. 1 poen
  12. Doktor

    Parabolis sistem

    Kad reče pis bradr, ima onaj gloopi vic basna o mački i babi. Dernja se mačka ( prbbly ) u teranju ispod prozora, izađe baba i vikne : " Pis ! ". Na to će mačka : " Pis Baba ".
    1 poen
  13. mutayu

    Parabolis sistem

    "Kako probuditi crva!"
    1 poen
  14. Zen Mod

    Moja glupa pitanja

    prakticno isti koje ja koristim u Iron Pumpkinu da mi kontrolise releje (ebay , aukcija za 5kom) - obe sekcije u paralelu , obavezno prvo rastavljeni pa podmazani fancy SiMo mascu ,pa sastavljeni ako je u pitanju izrada jednog komada za licnu upotrebu ,da prekida signal ....... ipak prvo pogledati po oglasima sta se nudi od vojnih viskova moze da bude kabastije ali i bolje mada 10E i nije neka cifra ..... kupis dva pa imas 15 godina (ako ih podmazes bar vazelinom unutra)
    1 poen
  15. NIXIE

    Parabolis sistem

    Zavisi od starosti tih elektrolita. i takođe ako je pojačalo dugo stajalo bez akcije, svi elektroliti su već pomalo dotrajali. A sad to nije ni tako skupo zameniti, samo ima tu posla koji nećeš moći da naplatiš ako kasnije prodaješ. Ako nećeš puno da ulažeš, onda samo bajpasuj postojeće, zvučaće malo svetlije i detaljnije.
    1 poen
  16. ako moze da bude ravno na planini
    1 poen
  17. genius

    ZM, random zanimacije

    Kako se pokazala žica duelund DCA 16 GA ? Ja poručio da je probam za interkonekt
    1 poen
  18. Zen Mod

    ZM, random zanimacije

    aha jerbo oni sutra dolazi i nosi svoju Nagru a moj Iron Pumpkin SE joste u Prestonici , ajd reko da na brzaka napravim Nagrojepca sve imao po fiokama , nempojma jedino gde mi oni lepi Elna selector switch , pa sam turio plastikaner akoj dobar Slagle-u za Stove-dobar AVC, posluzice i meni za selektor privremeno pot je 250K Lin Black Beauty , logaritmiran shunt otporom od 33K , taman najlepsi
    1 poen
  19. NIXIE

    Merenje TS parametara

    Vifa P13WH nakon zamene vešanja i kalota, TS parametri su odlični, Qt je manji nego fabrički kao i Fr. Ovako kako je izmereno može ladno u bassreflex kutiju. Oba drivera su praktično identična. Ogroman je uticaj bio onog stvrdnutog gornjeg vešanja, plus ko zna koliko dugo su stajali bez akcije. Ono čime nisam zadovoljan, frekventni opseg je i dalje dosta uži sa gornje strane nego što je po datasheet-u. Možda treba malo da se razrade pa ću ponoviti merenje, sad su više bass nego midbass.
    1 poen
  20. Woland

    Iron Pumpkin(s)

    ^ Savo
    1 poen
  21. Pronadjoh . . . . za Miku ( mada nije zasluzio zbog brisanja - Trut ) Apollo ( Atmospheres & Soundtracks ) - Brian Eno/Daniel Lanois/Roger Eno CD kupljen svojevremeno u WOM-u ( Minhen ) uz "mushku" cenu od 32.95 DM.
    1 poen
  22. Siguran sam da od ovog japanskog lebela nema nista nadr.anije po pitanju totalnog lud'la na polju audiofilije, po principu : imam sistem od XYZ evara, sa druge strane imam komada ukupno 3 CD-a sa kojima bih isao i na pusto ostrvo, kao i na prezentaciju/klanje mojih dragih uredjaja sa drugima. Elem, drage kolege, clanovi, diskografska kuca "Tri slepa misa" aka Three Blind Mice i njihovi opskurni naslovi na vinilu, a bogami danas i na CD medijama. Naravno originalima. Cene uglavnom svih tih komada po aukcijama su respektabilne. Izuzetno cenjeno, @Mikorist za ovaj lebel sigurno je cuo sa Kendrik YT video klipova. Suzuki Isao Trio/Quartet ( prbbli po potrebi ) i album Blow Up (XRCD u pitanju, origigi ), ser. oznaka TBM-XR-0015. Napisao ovo ( pa naravno ) za @pakonja-u, jerbo i ovo ima u ruskim radnjama, a kako svirka, tek tako i snimak je do 00. Isao S. je basista, tako da je ova ploca bila i jeste nesto sto se nosilo/nosi pod miskom na svaku audio seansu, presnimava i "baca" na USB, te nosa na audio "borbe petlova/pit bulova/vetrenjaca". He, he . . . Ono sto je glavno, ovaj CD sam uzeo na slusanje pre vise meseci od clana @grozni, te ga ovom prilikom umoljavam da se javi, kako bih mu isti i vratio ( uzivao, presnimio i 'vako i onako ). Drugim recima - @grozni, ne brigaj, Suzuki je kod mene.
    1 poen
  23. Concept album od muzickog genija......mene svaki put odusevi svojom muzikalnoscu i perfekcijom sviranja, a pak drugi list je taj da je snimljeno vrhunski, od produkcije do dramaturskog dela.....
    1 poen
  24. ManicP

    Novopridosle skalamerije

    Odo ja u dnevnu sobu da uživam
    1 poen
  25. Woland

    Trenutno na gramofonu ...

    [emoji869]
    0 poena
  26. pasuljanske livade...svi su već bili
    0 poena
  • Trenutno na sajtu   0 članova, 1 Skrivenih, 73 Gosta (Pogledaj celu listu)

    • There are no registered users currently online
  • Forumska statistika

    9.1k
    Ukupan broj tema
    446.9k
    Ukupan broj objava
×
×
  • Kreiraj novo...