Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Branko BIN - jedan od Scepanovih gostiju u emisiji " Ne moze to bez kabla " ( ima na jutubetu ). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka pohvala, vrlo ozbiljni zvucnici.

vrlo ozbiljni.

ali proizvodjacu se omaklo, slucajno ili namerno, sledece :

-Koliko je nama poznato, prvi i za sad jedini u Srbiji, smo se upustili u ovakav proekat izrade samog zvucnika-pa sve do gotovog proizvoda- zvucne kutije,koja se moze ubrojaiti u rang Hi End zvucnih kutija.

nisu ni prvi ni jedini.

jedan od nekolicine je Milan Dragojlov iz Novog Sada.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super ako samo nek rade, zanimljivije bi bilo samo da su odrađena neka merenja sa pojašnjenjem, onaj jedan graf frekventnog odziva iz arte dobro izgleda ali ovako samo kao slika... 

 Kako god, najbitnije je kako zvuči, jel imao neko priliku da čuje? 

   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je stara opcija, mislim da je i Filips imao takav spajder.

Naravo, postoje i razne druge opruga varijante, sadasnji programi za konstruisanje i sumulacije prave i da seme sviraju :D  

https://calpolyaudio.club/speakertransducerdesign

Quote

FEA simulations were run in Solidworks to determine how far the central ring would displace for a certain force. After running many of these simulations, results were used to calculate the compliance (N/mm) over an operating excursion range of the transducer, then visualized with the graph below. As you can see, the arachnid design is more symmetrical and linear than a conventional cup spider.

Ali sestar na slici je svakako simpa opcija. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zeljkor 

LC1 ima kasniji , cloth spider

da ne kazem krpeni

Sonido koristi krpene 

Lowther sundjeraste ( da ne kazem neoprenske)

itd 

glede spidera ........ jednom kad je dovoljno dobar - nije bitno od cega je :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Ko nece dizgine sa citanjem, na str 14

https://www.radiomuseum.org/forumdata/users/133/PDF/Speaker.pdf

Ima linearnije i ravnomernije uvecanje otpora, ali ako se izbegne inicijalna krutost, moze lepa efikasnost da se postigne.

 

Hvala za dokument :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

@zeljkor 

LC1 ima kasniji , cloth spider

da ne kazem krpeni

Sonido koristi krpene 

Lowther sundjeraste ( da ne kazem neoprenske)

itd 

glede spidera ........ jednom kad je dovoljno dobar - nije bitno od cega je :Viannen_loungelizard:

OK. Nesto mi je bilo u glavi da su oni moji imali drugaciji tip, ali ne zameri, nisam nesto bas zagledao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sticajem okolnosti Veran Stanojevic, jedan od trojice ljudi koji su radili na ovim zvucnicima mi je jedan od najboljih drugara u realnom zivotu a od ranije poznajem i Branka BIN-a pa sam , kao pasivni posmatrac, od pocetka ovog projekta pratio njegov razvoj. Pre par meseci sam cuo jedan od prototipova drajvera kod Branka u Visokoj Kuli a danas sam u Veranovoj sobi za slusanje proveo neko vreme slusajuci muziku sa njegovih zavrsenih primeraka.

Disclaimer: Ja sam sebi napravio Iskra FR u Gyurgyovackee konfiguraciji by Zen tako da sam potpuno neopravdano subjektivan i svi drugi zvucnici su mi losiji. Nemam nikakvog interesa u ovome i pisem iz cistog divljenja prema tehnickom dostignucu.

Zvucnici su stvarno vrhunske izrade a tako i zvuce. Dual koncentrik drajver potpomognut TL kutijom pokriva veoma sirok spektar cujnih frekvencija. Visoka osetljivost dolazi do izrazaja pri slusanju Solajinog lampasa od samo 12W. Bas je tu i ne nedostaje ga ni najmanje. Konektori su izradjeni od cistog bakra. Ukrasna linija je od listica zlata 24k a ukrasni natpis Serbona je ispisan vincanskim pismom.

Vise tehnickih detalja mozete saznati na Brankovom blogu ili direktno u komunikaciji sa njim.

Ko zeli da cuje zvucnike moze da se dogovori sa Veranom putem Fejsbuka na profilima Veran Stanojevic i Studio Ister.

7EDF8D62-6283-4727-8472-E448C0BA0122.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...