Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

pre 8 minuta, predragm reče

I na kraju, prostor u kome se dešavala prezentacija nije nažalost pogodan za tu svrhu

To je otprilike gotovo uvek slučaj. Na žalost, često prostor ne može da se bira za tu namenu audio prezentacija, nego idu tamo gde im dozvole.

Zatim tu je veliki broj posetilaca i čudna akustika prostora, gde je sa jedne strane reflektivna površina, a sa druge gde su posetioci jako dampirana.

A to za gramofon i phono preamp stvarno deluje čudno, i jako neodgovorno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričao sa jednim od konstruktora zvučnika. Po njegovom sudu, prikazanao je 10% mogućnosti zvučnika. Oni nisu birali setap jer je ovo bila promocija Šolajinih RIAA preampa i ojačavaleca. Sledi prezentacija zvučnjaka sa njihovom organizacijom i setapom opreme.

Granafonski setap je brujao ko lud.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, predragm said:

Ma iskreno mi je žao, ali neko je teško izblamirao i Šolaju i Kuzmu, ko ne znam. BIN Sorbona je kolateralna šteta!

gramofonski setup: Stabi R + 4Point + CAR50 koštaju oko 12K po povlaštenim cenama - bilo bi interesantno (meni) čuti Stabi R

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/3/2020 at 7:09 PM, zeljkor said:

Voleo bi da nam Vladd, ako ima volje, pojasni pojavu Barkhauzenovog suma u magnetnom kolu

Nisam zaboravio, a prolaze dani, nego se nisam sreo sa dragim kolegom prof Spasojevicem u vezi drugog dela pitanja i ponasanja barijum ferita. Posto se doticna laboratorija(QTP) bazicno bavi Barkhauzenovim sumom.

NJega je lakse izmeriti, detektovati, nego objasniti.

Kod feromagnetnih materijala pri sporoj promeni magnetnog polja dolazi do haoticnih ponasanja magnetnih domena(domeni su mikro zone sa vektorom magnetnog momenta usmerenih u istom pravcu). Ta haoticna ponasanja, pomeranja smera magnetnih momenata, lavinska i sublavinska, izazivaju u detektorskom kalemu pikove(Barkhauzen je pikove pojacao, zakacio pojacavac na zvucnik i cuo krcanje) a na histerezisnoj krivoj diskontinuitete.

Nivo efekata zavisi od granulacije, homogenosti i slozenosti kristalne strukture(rasporeda i vrsta magnetnih domena), a barijum heksaferiti su vrlo slozena struktura, sto je moguc uzrok nekih uvecanih efekata(nisu samo Barkhauzenove pojave).

Ali za solidniji odgovor, nakon konsultacija ..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zbog visokotonca sam malo slusao iz fotelje ( to je blizu jedno 3 m ) pa sam otisao pozadi, jednostavno je bilo jako glasno a visoki je u horni... tako da to sto je povremeno prstao cenim jeste zbog glasnoce a vala i zbog produkcije pojedinih pesama, na nekima toga uopste nije bilo.

Jedan deo muzike koja je pustana, imam utisak, jednostavno je isproduciran "svadbarski" i to se cuje, neki blues-rock sa zenskim vokalima i slicno.

Evo link sa yt :

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam “prozvan” da se i ja uključim.

Shvatih iz postova da zbog “manjkave” prezentacije i loše organizovane, teško je uopšte uspostaviti sud o kvalitetu tih kutija i Šolajinih uređaja.

Naravno da bi bilo lepše da je sve bilo na vrhunskom nivou, ali za “prosutim mlekom” ne treba kukati.

Verujem da su toga svesni i autori i da je njima naj žalije sto to nije bilo onako kako Bog zapoveda.

Jako mi je drago i sto je cela diskusija, i pored pomenutih problema, vođena veoma korektno, jer kritike nivoa da li je nešto tehnicki dobro ili ne gde su razlike u profesionalnim stavovima normalne i poželjne bile bi Ok; a ove druge to bi već bilo ukazivanje na očito i mislim da za tim nema potrebe (znaju oni i sami šta nije bilo dobro).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...