Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

47 minutes ago, Mikorist said:

Jaooooo 

Evo jos jedan JAOOOOO za sve .:rasta:

p.s.

Inace ste i Bogu i narodu dosadili na forumu sa gramofonima....p-r-e-t-e-r-a-n-o .

Od sad kad neko pomene gramofon ja cu da vicem iz sveg glasa JAOOO:w00t:

e samo da te vidim da na Doktor-a udaris

ce padne sacekusa tamo negde po Prestonici

 

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Lemić said:

Kad se pojavilo srebro uopšte u ožičenju, slušo sam Kimber KC AG interkonekt, neke 90. godine, potom zvučničke, ali tad nit su sistemi bili akustički, nit sam ja znao kako da slušam. Bila je velika kablomanija, ali se sve vrednovalo kroz cenu i dizijan, ako još bilo i mistike, to je tek bilo in. No, vrlo brzo sam uočio da mi nešto smeta, čuvši izvučen tanak srebrni solid core kod zlatara i uvučen u teflon bužir, koji je isto u toj dekadi ušao u HFI i opstao do danasn, nikad mi se nije svideo ni oko bakra, iako je najbolji dijalektrik posle vazduha, jednostavno nema muzikalnu auru. Ići će nazad posrebreni VDH, ili možda bakarna lak žica.

 

Nije najbolji dielektrik posle vazduha. Pamuk je npr bolji (~1.4 naspram ~2 kod teflona, i tu su varijabile u odnosu na dosta faktora).

Meni je jedino na pamuku srebro bilo ok za provodnik u audio kablovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 57 minuta, Mikorist reče

Jaooooo 

Evo jos jedan JAOOOOO za sve .:rasta:

p.s.

Inace ste i Bogu i narodu dosadili na forumu sa gramofonima....p-r-e-t-e-r-a-n-o .

Od sad kad neko pomene gramofon ja cu da vicem iz sveg glasa JAOOO:w00t:



Sto god tko rekao, ali i dalje se svaki iole dobar DAC usporedjuje sa gramofonom.
Cak i ako jest bolji od nekog gramofona ili od svih gramofona, cak i ako je sto puta jeftiniji za dobiti isti zvuk kao iz gramofona i dalje se sve usporedbe rade s gramofonom.

Najveci protivnici gramofona usporedjuju svoj DAC sa gramofonom. Smeta im samo postojanje gramofona.

Nijedan gramofonski zaljubljenik ne usporedjuje svoj gramofon sa DAC-om. Niti ne razmisljaju o DAC-u, pa ga se ni ne sjete kad pricaju o gramofonu.

A i sad sam u ovom postu spomenuo gramofon vise nego sto je spomenut u zadnjih mjesec dana. Zapravo sve sto odjekuje na forumu u zadnjih nekoliko mjeseci su rijeci Toping, Sparkos, Miro, PCM, a gramofon se spominje kao predmet usporedbe.


Jaoooooooo! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Mikorist said:

Jos je gluplje da stoji na polici neupotrebljen. :buehehe:

Jest vala, meni samo skuplja prašininu, doduše, odmara oči, lepo ga je videti, moj Žirodek je veoma efektana kreacija, ko umetnina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovna teza - poredjenje gramofona i DAC-a je pogresna, po mom misljenju, bez uvrede.

Jedina zajednicka karakteristika jeste da oba aparata reprodukuju muziku sa medija - sve ostalo je drugacije te je to poredjenje kao babe i zabe.

Inace nemam nista protiv digitalne reprodukcije s obzirom na gomilu dostupne muzike u toj formi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Mikorist said:

Kao filmsko platno i LED TV. Problem je sto nema svako uslova za projektor. :buehehe:

 

I malo njih smara generalno sa projektorima. :D

kako je krenulo qrcenje na sve strane, e da ja krenem za svako moje pojacalo tako, ne bi niko drugi (stigao da ) pisao

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...