Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Brijac said:

Posto je to delta sigma, treba juriti brzi opamp, >100Mhz. 8820 je typ. 11Mhz, nisam siguran da ce biti dobar u tvom dac-u. Neka me @vladd ispravi ukoliko neje tako. 

A Muses 02, ima i neki 8920 recimo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Brijac said:

Realno je jeftin da mozes da probas 8820, ovo sto rekoh je sustinski by the book. 

A šta kaže book za 02?

 

........

Moram da napišem, iskopo sam staru Naradu i David Lanca, solo klavir, baš uživam nekoliko sati uz jelku, predivno zvuči klavir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Lemić said:

A šta kaže book za 02?

 

........

Moram da napišem, iskopo sam staru Naradu i David Lanca, solo klavir, baš uživam nekoliko sati uz jelku, predivno zvuči klavir.

Ako se dobro secam i on je 11Mhz. Za pocetak bocni 8820, ili opa1612 koji je drasticno brzi a isto je tako jeftin. Svakako stavi socket za dip8 (imas soic na dip8 adapter soket), to je moj savet za igrariju, da bi mogao da probas razne. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u nižem cenovnom rangu upoređivao OPA1612 i OPA1622 (1622 je sporiji od 1612) u line pretpojačalima  Meni bolje zvuči ovaj prvi svuda. Međutim, u dva razna daka, jedan DIY i jedan Kineski sa Aliexpress vlasnici dadoše prednost OPA1622, kažu lepši zvuk i više detalja. Meni je to sve onako dosta subjektivno, plus uklapanje u ostatak sistema. Ni jedan od tih OPA nema THD koji bi ljudsko uvo čulo. Tako da ako nije skupo uzmeš i probaš, pozajmiš, kupiš,  bitno je da nije neki nezgodan, da osciluje ili ima veliki DC offset ili nešto treće što nije poželjno. Ko lampe, bockaš dok ne ubodeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz sve uvažavanje, ja sam davnih dana, sa prvim konvereterom, "Dac in the box", batalio igrariju sa operacionim, zaključivši da to ničemu ne vodi i da je samo bacanje para, imam još uvek negde preostale primerke, jer svakom bilo nešto falilo. Ni sad nisam nešto previše voljan, staviću možda podnožje, a mislim da ću se prikloniti nekoj preporuci. 

Voleo bih Vladdovo da čujem, on je našao koji je opa sada u dakčiću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Brijac said:

Posto je to delta sigma, treba juriti brzi opamp, >100Mhz. 8820 je typ. 11Mhz, nisam siguran da ce biti dobar u tvom dac-u. Neka me @vladd ispravi ukoliko neje tako. 

Otprilike razmišljanje u tom smeru, ako se ne želi da se na već postojeći izgenerisani kvantifikacioni šum doda još i "duh" toga šuma sporim pojačavačem.

Muses su jako jako fini ali spori pojačavači, nešto kao old school, teško je predvideti uticaj efekata, pošto na isticanje tih efekata utiče sledeći stepen. Ja bih njih rado koristio za RIAA, mali nežni signal, malo stujice na ulazu, male izlazne struje, zanemarljivo uznemireni šumom.

Diskretni su ubačeni u međuprostor nepokrivanja palete zahteva, obrade velikih signala, potreba(želja audiofilska) za boravkom u A klasi i velikim izlaznim strujama.

Onaj opamp što ga je Miro preporučio, video amp, je praktično čudovište velikog bandpasa, ogromne izlazne struje(preko 100mA) i ogromne brzine rada (nekih 3600V/uS)

E sad, da li će takav predobro preneti izlazni šum, a neki spori opamp sam po sebi raditi kao filter...pa to sve sledeći stepen da pojača, istakne ili ne, potisne efekat, nije lako uneti neku zakonitost ili pravilo dešavanja, bar ja to ne mogu, da bi se olakšao izbor...

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, vladd reče

Onaj opamp što ga je Miro preporučio, video amp, je praktično čudovište velikog bandpasa, ogromne izlazne struje(preko 100mA) i ogromne brzine rada (nekih 3600V/uS)

A nije mnogo ni skup

https://eu.mouser.com/ProductDetail/926-LM6171BIN-NOPB

oko 24e par preko vremeplova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, vladd reče

 

...E sad, da li će takav predobro preneti izlazni šum, a neki spori opamp sam po sebi raditi kao filter...pa to sve sledeći stepen da pojača, istakne ili ne, potisne efekat, nije lako uneti neku zakonitost ili pravilo dešavanja, bar ja to ne mogu, da bi se olakšao izbor...




Nisam nikakav znalac, ali čisto s "filozofske" strane, slažem se da je dobro postavljeno pitanje uvijek dio pravog odgovora. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da treba da uzmem "spori" Mouses 8820 i brzi LM, kod Mousera imaju 3 modela Musese 8820 ali sa dodatnim slovom i koštaju recimo 4e, dok kod Francuza čist 8820 staje 13,90e, u čemu je štos i šta uzeti, hteo sam na jednom mestu sve da naručim zbog pošrarine?

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika u slovima E i D jeste ta da li je smd ili dip (trough hole). Onog od 4e nema, mislim da se i prodavao samo na reelu od 2000 komada. Ako imas novca za zezanje, probaj oba, vidi sta ti vise pase. Tehnicki, lmt mu vise odgovara. Ali ces sam prosuditi kada dodje. Obavezno soket adapter zalemi na pcb, i onda vidi sta kako ako planiras da se igras, ako ne, smd verziju zalemi direktno i ne diraj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...