Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

DAC ima opciju preampa i sa mogućnošću kontrole glasnosti, ali nema izlaz za slušaluce, imaju u ponudi baš amp za sluške i pare sa ovim E30 2.

Objašnjeno mi je da svako kolo ima neku impedansu i da je toliko velik kapacitet upravo zbog toga, te da bi nešto manji bio bolji nego veći.

Takođe, što se tiče  napona elektrilita, kad sam davnih dana radio Hiragu, Bradač mi je istakao da radni treba da bude na oko 3/4 nazivnog i da se tako biraju elkosi i da je to optimum, tako da tih 5v u odnosu na nazivnih 6,3,  ispunjava taj kriterijum.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Nakon duge pauze, nastavlja se audofilija i drugi par istih drajvera okačih juče. Pored nekih različitosti u odnosu na osnivni par, ovaj drugi se razlikuje po komplijansi centratora. Kad ih je Branko uradio u sklopu generalnog razvoja koncepta drajvera, nisu mi se učinili boljim, previše basa, nekako tutnjajućeg i "bami", a visoki pa stakleni. Od tada do danas, urađen je niz prepravki u samom sistemu, najbitnija je drugi DAC. Sprema se treći par Lowthera 6C za opsežnu reparaciju i modifikacoju i na meni je da donesem odluku o izboru centratora. Na zamerke koje sam onda imao, Branko mi je rekao da je možda  potrebna drugojačija zapremina i dužina zvukovoda, bio je siguran u izbor tog tipa centratora. Sada, kad smo se dogovarali za treći par šta i kako, ostalo je da ponovo preslušam drajvere. Juče je Gosn Maričić prvi slušao, ja kasnije i poklopili smo mišljenje, mada je moje minorno, on je to što jeste. Zvuk je sada dobio bolju holografiju, visoki su bogatiji, dok je bas kompaktan, tačan i isto sa efektom holografije, može da se doživi različit ugao gudala na kontrabasu recimo, sveukupno je akustika još vernija živoj svirci, baš prelepo. "

Post 194:
 
https://www.diyaudio.rs/topic/9799-lowther-modifikacija-zvučnika-6c/?do=findComment&comment=43274

......

Sve je uzročno posledično, DAC E30 II, kao izvor, je zaslužan za boljitak, da on ne izbacuje, zvučnik ne bi imao šta da reprodukujuje, očita razlika u odnosu na D10. 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

može da se doživi različit ugao gudala na kontrabasu recimo

1999. Patricia Barber - Companion {24kt Gold, HDCD}

Čujem laste kako pište na drugoj pesmi od Patricije kroz prozor (prostora gde su snimali) van - pokupio mikrofon. Ovo je snimljeno u nekoj kafani....Čujem i zveckanje posuđa. Lik kako mljacka za astalom.

A ima i kontrabasa istovremeno....

Tolika je velika rezolucija na PCM63P bez filtera - niti ima limita sta ce da izleti iz snimka. :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi bilo zgoreg da napravimo paralelnu slušku.

Da sam hteo da imam dobar zaseban DAC, uzeo bih Audial Peđe Rogića. Osnovna ideja za eksternim dakom se javila iz čiste pragmatike, da preslušam skinutu muziku pre rezanja na CD i da nešto kvalitetnije i prihvatljivije gledam  Youtube. Već D10 je prevazišao očekivano, danas slušam YT, neke svoje play liste, ozbiljno sve zvuči u random izboru, prosto ne mogu da verujem da je sve isključivo do DACa, uopšte nisam slušao sa PCa pun audio format danaske, nije bilo potrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

diyAudio_PCM63P_DAC_v1.4_uf.l_Schematic.jpg

Sema je prosta da prostija ne moze da bude. Nema nikakav filter ispred DAC chipa a ni posle DAC chipa.

Sav signal iz PC ide direkt u DAC chip - bez ikakve ekvilizacije - cigla - zid filtera digitalnog koji inace ima svaki DAC.

Tako da prakticno ne moze da se poredi nisacim - ovo je zver za sebe. 

Recimo moj DAC svira od 0 do 18Mhz - cak nema ni stop clock da regulise kasnjenje:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...