Jump to content

Novopridosle skalamerije

Idi na rešenje Rešeno od Zen Mod ,

Preporučeni Komentari

Dobro je da greje zimi sobu :) Ja se secam kada sam imao GM70 kako przi. Leti ako nemas klimu nije moguce da se koristi, bar je tako bilo kod mene. Dodatno zbog visokog anodnog napona sam morao da podizem pojacalo na policu van dohvata dece. Nije za svakoga ali ko voli sto da ne :) 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • Odgovora 12.6k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

nije skalamerija, ali je novopridoslo. Dobrivoje, lokalni pas. miran ko buba. doziveo je neki stres, neko ga je najverovatnije udario ili tukao. pretpostavka, jer je neobicno

Nakon peripetije sa kurirskim službama, tj. 4 mjeseca čekanja jer su prvu pošiljku izgubili, pa "prekonekoliko" mailova sa starim Bokrandom je napokon stigla. Ići će na PTP6 Lenco L75. Kada? Dobro p

napravio podnožja sa točkićima za zvučnike

Postovane slike

3 minutes ago, Mikorist said:

Ma trafo za to košta ko SPKajgana ......:rasta:

Verujem. Meni cak i nije jasno kako to napraviti sa stanovista izolacije u DIY. Na 2kV i sl. vec je efekat korone znacajno izrazen. Vladd ce sigurno imati vise ideja na tu temu :)

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
8 minutes ago, zeljkor said:

Vladd ce sigurno imati vise ideja na tu temu :)

Univerzalno uputstvo, izbegavati to za u kucu :)  Sve preko 2KV je za poseban tretman...

Nema nešto diodnih stekova u slobodnoj prodaji, pa bi moralo da se pravi, zaliva u izolaciju, i obezbeđjuju kontakti od okolnog vazduha.

Omovi zakoni važe, ali se uračunava i provodnost vazduha u okolini. Plus stvaranje "oblaka" naelektrisanja u zoni anode dioda. Kondenzatori vise liče na leteće tanjire. 

Prostor, komorne pregrade, produžavanje puta naelektrisanju. Inače naponi variraju, puzaju, i curkaju naokolo.

Trafo sa adekvetnom izoacijom tesko da je manji od 40 kila, za 5KV i oko par ampera sa mreže, odnosno nekada je bolje par trafoa sa manjim strujama, manja su naponska naprezanja sklopova.

Plus sto ove lampe plaču za nekim asemblijem, nosačima, priključcima....

Kao modulatorke, obično se "grebu" za deo nosača predajne lampe, i deo sistema hlađenja.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • 2 nedelje kasnije...

Dobio danas na poklon par fi-fi zvucnika. Sta reci: izgleda kao fi-fi, cuje se kao fi-fi (boom-tizz-tizz, honk, boom). To je fi-fi.Opet sam, po x-ti put, skontao zasto volim sve ostalo vise od fifi bas-reflexa. Ne volim onaj "bas" iz rupice, pa to ti je...

Ali eto, kontam da bi se nesto od njih moglo i napraviti. Recimo, neki F.A.S.T. zvucnik, da se iskoristi taj mid-woofer (5") u nekom ML-TL -u, a gore neki fullrange od 3". Visokotonac moze, ali jako visoko da se odsece. Mozda tako i prosvira. Ovako, valjaju samo za kuhinju. Ma, ni to...

IMG_20210209_191915_copy_768x1024.jpg

IMG_20210209_191939_copy_768x1024.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nema druge nego da se pravi 3VDC napajanje, ako ima negde da se nađe 7803 ili koristiti LM317. Ovi adapteri sa ebay ne verujem da imaju stabilisan napon, ili su SMPS, biće možda bruma, šuma ili zujanja.

https://www.ebay.com/itm/New-AC-100-240V-to-DC-Power-Supply-Charger-Adapter-Converter-Cord-Cable-5-5mm-2/303750415253?hash=item46b8ef8395:g:~QYAAOSwYxFfnL5Y

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...