Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

To je ultimativna ideja, od te pumpice i silikona nema bolje ideje za taj posao, planetarno.

Silikon se prilagodjava terenu, a pride se stedi vrh.

Naprska se malo silikonskog ulja unutra po zidovima, da podmaze oringe i poboljsa vakuum, i traje pumpica decenijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa kako kome odgovara ili misli da treba.

nema pravila

28 minutes ago, aaa zmaju! said:

A kolko treba crevo da bude duze, da prelazi vrh?

pa kako kome odgovara ili misli da treba.

ja mislim, a tako sam i stavio, da 5 mm predje vrh.

a imam i parcice od 10mm.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Došao mi je SPU AE. Onaj kratki i to zajedno s adapterom. Sad imam dva adaptera.
Hoće li netko kupiti onaj jedan viška ili da ga čuvam ako ću si još nabaviti SPU Wood A? :D 

Nego, lijepo upakiran. Velika kartonska kutija puna papira i u njoj drvena kutija.
Nisam slikao kartonsku kutiju, ali lako je zamisliti da je dosta veća od ove drvene na slici:

SPU AE2.jpeg

So far so good.
Krenuo sam otvarati tu drvenu kutiju očekujući unutra dobro zaštićenu glavu. Kad sam ju otvorio, prvo mi je junačko srce nekoliko puta preskočilo...izgleda kao da je glava slobodno lamatala po unutrašnjosti, a nema čak ni zaštitne plastike na igli!!! :eek:
SPU AE1.jpeg
Tek na drugu sam vidio da je zavezana sa žičicom što mi je dalo i odgovor zašto je s donje strane drvene kutije naljepljen deblji sloj samoljepive trake za pakiranje. Da zadrži tu žičicu na mjestu!
SPU AE1a.jpeg
Na brzaka je namještena na 4 grama, malo spuštena ručka da bude odokativno ravna s pločom i odokativno okomito postavljena igla na ploču. Odokativno znači uz pomoć onih linija na komadu pleksiglasa što neki prodaju kao da je od suhog zlata. :D 
Za sad mogu reći da svira i da svira dobro.
Koliko drugačije od AlNiCo G ili GT/e verzije? Ne znam!
Nemam volju raditi A/B testove.
Sve tri su, IMHO, vrhunske zvučnice, svaka sa nešto drugačijom prezentacijom.
Budući da je GT/e renovirana kod Laszla (kućni majstor kod Ana-Mighty-Sound) više nije originalna i vjerojatno je najviše Hi-Fi od njih tri. Meni nekako na trećem mjestu. Ne zato što nije dobra nego zato što su ove dvije toliko dobre!
AlNiCo ima zanimljivu energiju. Ne nedostaje joj detalja u usporedbi sa GT/e, samo ih dodaje sa malo drugačijom energijom. Sličnije onome kako je originalna GT/e radila, ali sa manje "farbe".
AE verzija kao da je mješavina originalne GT/e i AlNiCo G verzije, tj ono što je dobro kod obje nalazim i kod AE - to kažem samo kao prvi dojam. I nešto je glasnija od AlNiCo SPU iako je na istom MC STep Up-u.
Mislim da sam skoro zrel ili za ludnicu ili za penziju....što prvo naiđe. :rofl: 

SPU AE3.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da sam skoro zrel ili za ludnicu ili za penziju....što prvo naiđe.  

ako te tesi - svi smo manjevise za ludnicu.

a za penziju - za tebe ne znam, ja imam "tek" 52, :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, чика-Брка reče

Mislim da sam skoro zrel ili za ludnicu ili za penziju....što prvo naiđe.  

ako te tesi - svi smo manjevise za ludnicu.

a za penziju - za tebe ne znam, ja imam "tek" 52, :)

 



Ma ako nas i pozatvaraju, nadam se da će nas razvrstati po žanrovima! :D 

Što se godina tiče, možeš me poslati po šibice!
Nisam još napunio 50. Jurim prema jubileju, ali nije još zokružen. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Zen Mod reče

msm, vidi, koja god da ti je od te tri najlosija, prihvatam da je posaljes o svom trosku u OPLDF

zna se sta joj sledi, msm bar za javnost

 

:Viannen_loungelizard:




Pošaljem onu nesretnu EMT za koju mi je rečeno da je FUBAR ako složiš dobar ZML Phono sa puno željeza. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/11/2023 at 4:29 PM, zerowaf said:

Sad imam dva adaptera.
Hoće li netko kupiti onaj jedan viška ili da ga čuvam

Rekao bih da je to stereo adapter APJ-1 by Ortofon? Ako jeste mozemo na PM?

Hvala :)

Ipak da ti dam jedan tip u vezi sa tim delom: ako se otvori imbus, pazljivo preleme 2 zice na spojevima a nosac kontakta zarotira za 45deg i ponovo se sve sklopi - konektor postaje prilagodni deo za Neuman/EMT standard na Ortofon Standard :) Mozda nabavis i neku EMT glavu?

Ja imam jedan. A ako tebi i posle ovog tipa nije potreban, mozemo nesto da se odgovorimo...

 

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, ZZZ reče

Rekao bih da je to stereo adapter APJ-1 by Ortofon? Ako jeste mozemo na PM?

Hvala :)



Jeste!
Samo...jučer sam u šali napisao da ću ga možda čuvati za dan kad nabavim SPU Wood A, a kako sam prenoćio tako sam odlučio da mi ne stoji na nozi i da će mi biti praktičnije imati dva adaptera za dvije A zvučnice.
Sorry zbog promjene mišljenja!
Dobio sam ga bio prilično povoljno i ako ću ikad trebati još jedan više neću moći nabaviti po takvoj cijeni. Ne drži ga više niti Ortofon, a drugi prekupci su odmah digli cijenu sa ca 60€ na 120 €. :angry7:
Slično kao i Ortofon kutije za SPU. Nema ih više kod Ortofona, a prekupci su počeli tražiti po skoro tri puta više love za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, ZZZ reče

Verovatno ga ima u Japanu kod Ortofon-a posto je to radio Ortofon-Japan?

 



Moguće, ali shipping iz Japana, pa dodatno davanja državi. 
Na žalost skupo.
I ja sam ga neko vrijeme čekao na američkom, austrijskom i njemačkom ebayu.
Na kraju se pojavio na austrijskom ebayu. Interesantno da ga američki ebay nije prikazivao u rezultatima.
Dao sam ponudu koja je prihvaćena i kupio ga jer sam već bio kupio i čekao da stigne SPU AE.
Možda ću do ljeta još nabaviti Wood A i mislim da ću tada sa 4 SPU zvučnice moći reći da je to to što se SPU tiče.
Onda prelazim na EMT. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam gde bi drugde pisao, ali mora frustracija da se ventilira u slicnoj temi :Dizzy: Porucio darlington tranzistore (nema nidje preko grane koji mi pasu za regulator)  iz mg electronica, ljudi uredno poslali paket kako treba brzo, preko city express-a. Ovi drze paketic 4 dana u magacinu, kao da je u pitanju frizider. Ni danas nemaju info za dostavu, reko vratite, poslace mi sposobnijom sluzbom. Lepte*ebo, brze mi stigne roba iz amerike nego ovo. Sve najgore gospodi, i da sto brze propadnu :wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Kake tranzistore drži MG, učinili su ti možda uslugu. :laugh1tooht:

XD ako nista, bar za test. Ovde ne verujem da iko drzi ista krsteno, svi gledaju profit marginu. Ako mi sljaka kolo, onda lepo sacekam i kupim kolicinu x1000 sa mousera kada dodje na lager, i mirna backa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...