Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 11 časa, zerowaf reče

Ja naravno nemam pojma što znači eutektično osim onoga što sam maloprije pročitao na Wikipediji, ali se pretplačujem za sve novosti. :D 

 

Suština događaja u eutektiku je da dva (meka) metala, imaju neke (slabije kod mekših) sile u rešetkama i nisku temperaturu topljenja. Eutektik je situacija kada metali jedan drugom umanjuju kristalnu silu međusobnim prisustvom, da tako paušalno kažem, i kada se maksimalno neutralizuju pri nekom procentu prisutnosti u smesi, temperatura topljenja je najniža moguća. 

Srebro u eutektiku recimo da ne može značajno temperaturno da se spusti za koriscenje u nežnim audio gadgetima, eutektik  srebro-bakar se topi negde izmedju 800 i 900C, u sličnom je čarobnom odnosu oko 70-30 u procentu.

Treba znati činjenicu da nisu svi metali na taj način kompatibilni, da bilo koja dva u smesi imaju eutektik temperaturu, mora da postoji ta kompatibilnost valentih elektrona među metalima činiocima smese, da bi se napravila ta nova rešetka, kako je nazivaju "super lattice" šta god im to "super" bilo.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacnije 28.1 bakar 71.9 srebro 😁 imam investicionog 4n, bakra istog pedigrea, bice to interesantish poduhvat. 

Najbitnije kod eutektika je da oba metala u leguri prelaze iz tecnog u cvrsto. Homogenija masa bude. Ukoliko nije uetektik, jedan metal emigrira iz legure. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Vix reče

Sad samo jos da napravite eutekticnu zicu, pa da Aleks namota te patentuje eutekticni voice coil. I napravi najbolji Fullrange do sad, i prodaje za 5000 evrica komad. A za nas forumase moze 99% popust ;)

 

 

Ma ne treba (toliki) popust, ali neka ti se riječi pozlate, a iz engleskog jezika iz upotrebe izađe eufemizam "Tannoy" kad pričaju o zvučnjacima i ustabili se riječ "Alex".

-"Hi! I want to buy some alexes!"

-"Thats very nice from you! We have B&W and ProAcs here"

-"No! I want to buy alexes from that Aleks guy from Naissus. It is funny how he has the same name as our word for music transducers - alex."

-"Young boy, I have heard that alex is eufemism made out of the name of that very bloke! His alexes are so far better than anything else that we now call all transducer alex. So, if you wanna original, real Aleks alexes that's gona cost you a small fortune..."

- "It doesn't mater....I've robbed my granmas pension fund"

🤓💪🍻

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazario na "Crni Petak", u novembru 2023. Danas doneo čika poštar uz osmeh i lepe želje u novoj godini. Krenulo me! :good2:

Set elastičnih steznih čaura ER25 i nekoliko nastavaka za montažu na osovinu  glodalice, strugalice, muzilice, motalice, zezalice... :wink2:   Kvalitet sasvim odgovarajući i vrlo brzo će početi da pravi nove novce.  Finansijski sam prošao izuzetno dobro. Uhvatio sam popuste od -70 do -55%, pošto je narudžbina bila od 3 različita prodavca. Transport je bio neki sitan iznos koji nije vredno pominjati. Pošto su iznosi bili dobrano ispod granice carinjenja, nisam imao dodatnih troškova. Prođoh izvanredno.

  IMG_20240109_181641-2.thumb.jpg.ecb7724babaf956565e9f42005a87479.jpg 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

ja kadsambijomali, mogao si svasta da nadjes na otpadima

secam se - cele Iskra klepetuse centrale ...... ej, znas kol'ko Iskra repeatera je bilo tamo, zao mi sto nisam sve pokupio al nisam imao para toliko :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...