Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Da li znate da i sve produkcijske kuće doteruju svoje snimke, tako da je iluzorno o tome pričati. Bitno je da se pravi razlika pri slušanju, bilo da su različite produkcije ili sami snimci na jednoj ploči, bilo da se čuje različitost između kablova i da bude što manje izražajniji predominantni ton koji je neizbeža, a podleže i pod subjektivan kriterijum, što je na kraju krajeva i suština zadovoljstva.

AIMP se ne podešava ništa, iako ima ekvilajzer, čiji odraz nije tačan, takođe i još neke blesimetrije, sve to stoji isključeno kao nepotrebno. Podedi se sampling, buffer i učitavanje u memoriju, ono što sam se pitao, Mirkan kaže da nema uticaja. Jednostavan i sa lakim korišćenjem, osim Winampa, koji mi ne zvuči, nisam slušao druge, ovaj mi se sviđa u mom sistemu i ambijentu, ali to ne znači da neću probati i druge, mada opet Mkan kaže da player ne svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eeee, kakav si mi ti švajser, kad ne moš hakuješ rusku napravotvorinu.:buehehe: Ako nema nešto, pa napravi, izmisli. Izašo Aimp i za Linux, Win nije izgovor.

Šalim se malo, to što sam video da radiš je za mene fascinantno, a šaljive opaske me tako ovesele, unikatan si.

:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje!

Da li neko može da mi predloži neke lepe nožice, za NUC, i kaže gde bih mogao da ih kupim?

Nožice bih postavio ispod NUC da se ne bi grejao, preterano, jer mi sada NUC stoji na DAC-u koji je bas topao.

Hvala unapred na savetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takozvani samopodesivi lager, na ovom principu se rade seizmički oslonci. Ovde su u igri 2 komada upakovani u nožice. Rešenje je dobro i kod digitalije, koverterski čip vibrira a verovatno i sva ostala elektronika, pa valja umiriti sve što više.

d.thumb.jpg.cd46579d0bb0b71d8f6cfad266d32f65.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Srecko reče

Da li neko može da mi predloži neke lepe nožice, za NUC, i kaže gde bih mogao da ih kupim?

Ja sam svijevremeno kupio silikonske samolepive nogice za MacMini, mislim da je bilo u Uradi Sam, možda nešto slično ima i na buvljaku ili kod Kineza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DAC mi je na njegovim originalnim spajkovima sa podloškama. Spajkovi su povisoki i dobro se DAC hladi odozdo.

Na njemu stoji NUC čije motive su par milimetara pa on sprečava hlađenje DAC odozgo i sopstveno odozdoć.

Zato hoću da kupim Novice za NUC samo zbog hlađenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

odbojnici za vrata u prvu gvozdjaru

mogu i da se skrate po volji, skalpelom

ima u crnu, i u braon i u belu boju

dvostrano lepljiva traka da se pricvrlje

To mi je do sada bilo😁.

Ako ne badem nista bolje vraćam se na to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za vibracionu kontrolu, evo kako to radi Placette u svom 10Kusd aktivnom preampu, koji u USA važi za najtransparentniji koji postoji.

Unutar kutije koristi sorbotan podloške pa na njih ide mreža mozaik keramičkih pločica, pa na njih komponente,  sve lepljeno sa epoksijem. 

2641528-03e1fe31-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641527-3aa1de2d-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641526-e8ce20e7-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641529-727c5ab7-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641530-7c676a90-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641525-2806da2e-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641519-5090267c-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641521-7647c84f-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

WWW.PLACETTEAUDIO.COM

Placette Audio uses components such as Vishay resistors to produce the finest pramplifiers, pre-amps, and volume controls
Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Kuja said:

Nisam siguran da su šiljci rešenje za NUC na DAC-u.

Vibracije iz NUC-a (ventilator, itd) putem šiljaka, kuplovanjem, bi smo prenosili na DAC?

Verovatno, mada nisu to samo šiljci vec se oni oslanjaju na pločice koje odozdo imaju gumu nalepljenu (tako smislio SMSL).

Mnogo sam se u životu bavio oscilacijama profesionalno. Nije ovo uopšte jednostavan sistem da bi se zaključilo sta se stvarno dešava i kolika su pomeranja pogotovo sto i NUC ima gumene oslonce pa njegov uticaj na oscilator je sve samo ne lako utvrditi.

No meni ne smeta pa ni ne unapredujem ono sto mi ne smeta. Sami rekoste, nije bitno koje je boje macka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja digitalna bratija će da dobije ovešene platforme, to je inače davnašnja ideja mog druga Profe.

pab(1).thumb.jpg.07beba51694f5add40c30d4eadf93e8f.jpg

49 minutes ago, Mikorist said:

Kod mene se ljulja soliter kad duva vetar. Malo zanosi u levo. Ebeš kuplovanje i vaser-vage..... :risitas:

Stvarno si jedinstven, de se seti ljuljanja solitera, što je tačno inače. Kad se oklembesi polica, NUC će da visi pravo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, hifista said:

Za vibracionu kontrolu, evo kako to radi Placette u svom 10Kusd aktivnom preampu, koji u USA važi za najtransparentniji koji postoji.

Unutar kutije koristi sorbotan podloške pa na njih ide mreža mozaik keramičkih pločica, pa na njih komponente,  sve lepljeno sa epoksijem. 

2641528-03e1fe31-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641527-3aa1de2d-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641526-e8ce20e7-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641529-727c5ab7-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641530-7c676a90-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641525-2806da2e-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641519-5090267c-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

2641521-7647c84f-placette-audio-dual-mono-linestage-preamplifier-award-winner.jpg

WWW.PLACETTEAUDIO.COM

Placette Audio uses components such as Vishay resistors to produce the finest pramplifiers, pre-amps, and volume controls

Odavde se nista ne vidi osim kako mali Đokica zamislja da bi poboljšao zvuk eliminisanjem vibracija.

Zašto ovo kažem. Pa kažem zato sto u normalnom svetu sve počinje matematičkim modelom fizičke pojave koja Vas "žulja" a ne počinjete da resavate problem pre nego ste i utvrdili da li ga imate i ako ga imate morate znati koliki je-izmeriti ga i videti da li je uopšte izašao iz tolerantnog polja sto bi značilo da to naravno morate izmeriti uz definisanu pobudu i na kraju eksperimentalno na vibratoru to potvrditi i tek onda zaključiti da li ste u propisanom tolerantnom polju koje oscilator moze da izdrži te da li imate problem ili ne ......

To, i slične stvari radio sam x puta i najlepše je sto su to standardizovani postupci i metode doduše najčešće u MiL delu standarda.

Dakle prava potvrda kvaliteta Vase konstrukcije bi bila npr. tipa da prema standardu MIL taj i taj uredjaj sinusna pobuda ili slučajna ili kakva god custom u trajanju tom i tom nece dovesti nijedan od elemenata Vase konstrukcije u poziciju da izadje izvan garantovano (data sheet) tolerantnog polja ........ da ne "pljujem" dalje.

Problem je u tome sto se u HiFi i vibracije i odstupanje oscilatora i ..... mere na uvce😁.

Pomenuli ste sorbotan koji su oni primenili.

Pre neku godinu za moje "Harbeth M40.1" napravi mi majstor stalke (čelični na spajkovima, kopija Graham stalaka). Stavim ja Harbeth na stalke uhvatim nožicu i osetim vibraciju ne značajnu ali je osetim). Pomislim ja kao svaki idiot sto to ja ne bih smirio. Naručim ploče sorbotana da izolujem stalke od kutije, uradim to (stvarno radi, stalci "mrtvi"😁) jedino zvuk katastrofa.

Ja nisam nikada otvorio moj Harbeth ali znam da je on u nekoj meri kopija BBC monitora LS 5/8 (unutra osim drajvera i žica nista nema) i da kutija sama po sebi zvoni i da joj to upravo i daje onaj šmek tzv  BBC zvuka, koji su osmislili i projektovali "majstori" akustike sa Cambridge Phisics (najbolji) kada je BBC bio nacionalni interes GB. I možete misliti našao se bizgov (ja) kome je palo na pamet da umiri kutiju koja je projektovana bas da "zvoni". Na sta to ispadne već rekoh 

Takođe sorbotan je poput nekog tipa gume ali dalje "radi" (vulkanizovana guma pak ne radi, ona je kao polimerni materijal koji je umrezio-"mrtav"). Zato treba biti veoma obazriv gde ga i kako upotrebljavati, npr. da sam ga ostavio na stalcima "izeo" bi mi lak (nesto iz sastava njegovog otparava i agresivno je, zaboravio sam koja komponenta). Bas me interesuje kako im izgleda ona elektronika u blizini sorbotana posle neku godinu upotrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Lemić said:

Moja digitalna bratija će da dobije ovešene platforme, to je inače davnašnja ideja mog druga Profe.

pab(1).thumb.jpg.07beba51694f5add40c30d4eadf93e8f.jpg

Stvarno si jedinstven, de se seti ljuljanja solitera, što je tačno inače. Kad se oklembesi polica, NUC će da visi pravo.

Zašto mislite da Vam to UOPŠTE to treba. Ako je zbog oscilatora u DAC, kažu da njemu treba malte ne sat vremena da ude u stacionarno stanje i da bi se npr. mogao koristiti u referentnim merenjima (pročitah u jednom radu) da biste mogli da kažete npr. da sad Vam bar on ne utiče lose na zvuk. Kako se sa tim izboriti pod pretpostavkom da ga idealno izolujete od bilo koje pobude osim ako resenje nije da se DAC ne gasi.

Nadam se da se nećete naljutiti sto se uvek pitam gde je granica dobrog, najboljeg ..... I koliko je taj nivo uopšte bitan za skromne mogućnosti naših čula.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...