Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 28 minuta, ZZZ reče

Kod tebe sve - moze da bidne ne mora da znaci.

Bavit ću se bitnijim stvarima, USB konektori na USB/I2S karticama nisu na tom spisku. Kod SPDIF risivera ugrađeni činčevi su zaista najgori mogući, tu može biti vajde ako se umasto toga stave BNC konektori.

Što se tiče vibracija i oscilatora, tu se već može nešto probati. Pretražiću ebaj/aliexpress da nema možda nekih zgodnih gumenih izolatora za M3 šrafčiće. Mada sa tim gumicama treba biti oprezan, mogu da ubiju zadovoljstvo ponekad.

Moje standardno rešenje sa izolacijom same kutije kugellager-ima isto daje lepe rezultate za šaku dolara. Prvrenstveno radi posao za dak i sve što ima lampe, za ostalo i nema nekog dramatičnog efekta, za pojačalo recimo koje je veliko i teško ne mogu da primetim razliku.

Kod zvučnika isto probano sve i svašta, gume, lageri, šiljci, dvene kocke iz Linde, ostali su na šiljcima i carbon fiber podloškama sa Aliexpress, efekat je bio vrlo sličan lagerima.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, krca44 said:

 

Da li postoje neka gotova resenja koja se mogu primeniti ?

Ili mozda napraviti sa kucnim alatima...

 

P.S. Koliko se secam Gidja je koristio neke posebne izolatore da izdigne i umrtvi plocicu na kojoj stoji trafo, radi umanjenja vibracija.

Ima na temi o njegovom 2A3 preampu samo nemam predstavu gde to naci u prodaji, na primer.

Da to za Toroidni trafo pogledati kako se vrsi ispravna elekrticna montaza, na nosacu unutar sasije.

google How not to mount a toroidal transformer

Ima samo 2 odgovarajuca tipa nosaca i onda njih izolovati od vibracija u odnosu na sasiju. Normalno da se sto logicnije postavi u odnosu na ostale elemente unutar sasije.

.

Sto se tice oscilatora plocica bi trebalo da se postavi na neku anti-vibracionu izolaciju u odnosu na sasiju. Ali znacajno masivniju nego sto je sama plocica

debeli ćelik. Pa sve to na neku meku izolaciju od sasije. Problem je u tome sto i onda ostaju vibracije od konetora sa kablom koji je spojen direktno na plocicu tako da je poseban sasijski usb konektor tu resenje. Isto vazi i za vibracija za audio konektore na PCB-ima...

Ima i sledece pitanje ti mali ocilatori suustvari samo oscilatori, kao sto im i ime kaze. Nisu master clockovi. Njihov signal nije "squared". Pretpostavlja se da to uradi dodatni sklop dalje u kolu. U tom smislu nabolje bi bilo da se oni odleme, napravi Sine-to-Square sklop, to je mali sklop, cela ta manja plocica postavi na posebnu masivniju izolaciju i naravno poveze sa osnovnim interfejsom... Eto.

Razlike u zvuku drasticne...

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj neki plan je da kad kupujem kutiju, uzmem i pregrade pa onda mogu da pitam i za neke manje debele celicne ploce za pcb pa da trazim anti-vibracione nosace - bilo je nekih prica da nosaci pick-up-a na gitarama mogu vrsiti taj posao ali to moram proveriti.

Kutija sama 2-3mm debljine.

 

Za trafo planiram nesto manje - na osnovnu plocu bih stavio / zalepio 2x 2mm sloja bitumen trake ( imam 50x50cm komad za auto ) sa rupom za sraf i na to montirati trafo.

Mislim da je to puno vise izolacije od dva komada tanke gume koju sam dobio uz trafo.

 

Hvala

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, ZZZ reče

Idi na DIYaudio pa search keywords digital, MCK, vibrations. Ili google

 

Pa nije diyaudio akademaska ustanova..............Msm milslio sam da ćeš da mi daš neki link sa nekoga instituta ili univerziteta a na ovu temu.

Uticaj vibracija u audio sobi na VCTCXO i TCXO. :give_ros:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/22/2022 at 3:20 PM, Mikorist said:

Pa nije diyaudio akademaska ustanova..............Msm milslio sam da ćeš da mi daš neki link sa nekoga instituta ili univerziteta a na ovu temu.

Uticaj vibracija u audio sobi na VCTCXO i TCXO. :give_ros:

DIYaudio nije akademska ustanova, ali su ljudi dali linkove na dokumenta relevantnih laboratorija pa i akademskih ustanova, pogledaj po temema...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Zamenjeni svi elkosi Elnama i bajpasovani Wimama od 0,1mf, sviraju treći dan, jedno petnaestak sati rada. Prvo slušanje je bilo sa prebačenim modom u preamp, sibilanti su mnogo bili izraženi, nisam posle nešto poredio, dal je uticaj novog ili tog moda, u glavnom sada uređajčić radi kako treba. Još dinamike, prostora, što kaže Gosn Maričić, pojavila se tišina iza, drugim rečima je zvučna slika još više virtuelno iscrtavajuća. Ton je bez trunke agresije, pogotovu digitalne, za koju sam smatrao da je neizbežna, klavir, violina naročito, sve je krajnje analogno, zaobljeno i puno detalja. Utisak je da DAC nekako demonstrira silu, to je izraz koji se koristi u ekstremnijim sportovima, nadmoć pri i najmanjem tončiću, bio glasan ili tih, jako brz izbačaj informacija, a istovrenmeno sve jezgrovito, vrlo kontrolisano i sa stavljanjem do znanja da ima još rezerve. Pikovi klavira TBM produkcije su pre zvučali tik na ivici izobličenja, sad se izobličenje ne oseća, ali se čuje da je do samog ovrloada punjen signal. Da, čujnost rezonantne ploče je sada frapantna, svaki udar o dirku je praćen još nekim prizvucima. Ali ono što je moj prevashodni ukus i opredeljenje kojem težim ceo svoj slušni staž je da imaginacija bude što bliža živoj muzici. Ne mora čovek da bude muzičar i muzički potkovan, vrlo jasno čula sama uočavaju diferencijaciju, slušao sam recimo solo flameko, ali školovan izvođač, kao da mi svirao poslepodnevnu uspavanku pored kreveta. Ne znam ni sam zašto, slušam sada neke stere Windham Hill numere, nisam ih čuo decenijama, ali kad premotam film, sada kapiram koliko su mi onda bili siromašni, iako dopadljivi. Lauteri zvuče nevereovatno veliko i toplo,  da ih čujem na slepo, reko bih da su višsetazni kabineti i sa daleko većom bas membranom. Opet da ponovim, od izvora sve potiče.

Materijal je koštao sa poštarinom kod Toce 3.100 Dindži, Wime po 30 kinti komad, ruke prijateljske, a da su plaćene, intervencija ne bi bila skupa, a vredi nemerljivo više puta. Fabričko , daleko od toga da je bilo loše, ali ovo sada je vrh, ne mogu da nađem manu, iako sam uvek naoštren za mandžisanje. Sve su standardni delići, ništa SMD, vrlo lepo spakovano i bez nus pojava kojih sam se iskreno pribojavao da mogu da se jave u ovolikoj bliskosti.

Nisu zamenjena dva izlazna, tonsaka elkosa, oni deluju odlično, ali ipak, Toca nije ima Elne u toj vrednosti, već na 2.200 ili 2.500mf,  pa ako neko ima predlog šta valja uzeti, 1.500mf 6,3v, nešto egzotično, pa nek košta kolko god, uređaj zaslužuje.:dance2:

 

001.thumb.jpg.d156c2ebfc6fd15a92de91ceace8ef9e.jpg

 

002.thumb.jpg.f2688d69ded0ad71938460fab4194c97.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo veće i druge vrednosti nego što je u originalu, tako mi sugerisano, imao je Toca 2.200mf i Elnu i zlatni Panasonic. 

Šta si mislio pod tim, "diskutabilno za Elnu"? Ja inače nisam Brendona niti isključiv kad je u pitanju izbor bilo čega, a ima ljudi koji jesu, tako da nisam uvredljiv, baš me pa briga koja za marke.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ako je SMD, Panasonic FK serija, za 6,3V je jFK oznaka.

Brzi prekidački kondovi sa dobrom strujom ripla garantuju konzistentne karakteristike duži period, za audio i više od decenije. 

Ozbiljni proizvođači te karakteristike detaljno prezentuju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Ili cemo i na njega da stavljmo michelin gume ? :buehehe:

Svojevremeno sam na Peglucu, FIAT 126, stavio trkaće Mišeline, kad sam ih polizao, vratim poljske Stomile, verovali ili ne, osetno bile bolje gume. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

Svojevremeno sam na Peglucu, FIAT 126, stavio trkaće Mišeline, kad sam ih polizao, vratim poljske Stomile, verovali ili ne, osetno bile bolje gume. 

imas u Silken-u 1500uF na 6,3V

Panasonic ultra low ESR, EEUFR0J152L.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...