Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

36 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Kad bi uz’o gramofon, jedno dva meseca bi pi*ao po svoj digitaliji što postoji od 50 do 50.000€ 

Zamisli tek da nabavi gramofon + lampe. Onda bi pregazio DAC valjkom a SIT-ove bi dao klincu da se igra... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Kad bi uz’o gramofon, jedno dva meseca bi pi*ao po svoj digitaliji što postoji od 50 do 50.000€ 

Zavisi kakav gramofon, bolje reci kakav gramofonski set ? 

Ljudi se zanose da ce unosenjem bilo kakve "kofice" od gramofona sa nekom kljakavom rucicom, pa onda nekom entry lvl zvucnicom u kucu "razbucati" sada vec ozbiljne sprave u domenu digitalije. :no:

Ako je neko ko preferira analogiju, evo me. :thumbsup:

Medjutim, stvari se munjevito razvijaju, menjaju. Budimo realni, mora se dobro posloziti taj analogni lanac ( zvucnica, gram. rucica, gram. baza, phono, kablaza svuda tu i okolo . . .  ) kako bi se razgovaralo u opsegu od 50 do 50K ojra.

 

Mojih 5 chon-a.

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

 

Nemam ploče. A ni ne nameravam da ih babavljam. Msm znaš i sam da neću preći na gramofon nikad. 

Za lampe ne garantujem. :smesna:

Mznam sve. :BeerMugCheers:

Jedno je ovako pisanije preko postova na forumu, sms, viber poruka, a drugo je sesti. ispricati se uzivo uz neko neobavezno, lagano preslusavanje muzickih materijala koje volimo. 

Dodje se do sasvim drugih zakljucaka.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Mznam sve. :BeerMugCheers:

Jedno je ovako pisanije preko postova na forumu, sms, viber poruka, a drugo je sesti. ispricati se uzivo uz neko neobavezno, lagano preslusavanje muzickih materijala koje volimo. 

Dodje se do sasvim drugih zakljucaka.

 

To je rizicno 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Mikorist said:

Video si uživo zašto. :thumbsup:

Da, video sam. Bolje reci i cuo sam.

Napisao sam jedan entry post ocekujuci da ce biti pitanja i potpitanja u vezi te nase audio seanse, utisaka, nekakvih zakljucaka . Medjutim, nista, nix.

Sada je proslo dovoljno vremena da ja zakljucim da to ovdasnjim clanovima i nije bilo bitno.

Pa neka tako i bude. Me Happy.

:drinking-2:

 

 

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Doktor said:

Sada je proslo dovoljno vremena da ja zakljucim da to ovdasnjim clanovima i nije bilo bitno.

A ja bas mislio da nema potrebe za pitanjima :) Sasvim dovoljno informacija, pogotovu kada neko ima lampe i vrtesku kao primarne uredjaje i iznese takav utisak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Analogni setap je analogni setap, DAC kao umetak sa slabom tackom zvanom usb protokol je vise nalik na tits on chicken, pa sad...

Strimer sa dac-om i aktivnim dsp-om, nakon toga d klasa naravno, je komplet igracka za digitalni zapis, takav kakav je. I to je prakticni plafon te price, koji je anulirao minimizovao nedostatke i zvucnika i prostora, ali plafon sa bar cetiri cifre devizne, da bi interne komponente imale potreban kapacitet rada.

Posle slusanja jednog takvog dsp soundbara sa nekoliko satelita, prvo zin prezentacijom jednog vodopada, pa tek da ne spominjem muziku, ne vidim resenje kako to postici analogijom, prostom otpremom signala na zvucnike i jurenjem tacaka za dampiranje po neadekvatnoj sobi za reverb ili mrsenje filozofije koje kondove za skretnicu u zvucnicima ili peglanje neopegljivih faza skretnice ili distorzije zvucnika.

Tako da je Topping taman dovoljan bac novca za preslusavanje dostupne digitalne muzikice u namenskom analognom komonent sistemu, ali i dodatne dorade imaju neko zadovoljstvo doprinosa opstoj muci.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Ama ELNA Sil-Mic2 . Imaš kod majstora na KP. Ili Ničikon gold.

JA druge nisam ni stavljao. Za ovo ti ne treba preporuka. Kupuj dok ima još.

Moju klijentelu sam naviko i navuko, da kad neko nekom otkrije neku foru ili štos u mehanici, dobije 5 ćevapa koji su najbolji u gradu, kod Čačanina, imaš banku.  :bravo:Pitao sam Tocu jel ima SMD, ali i stojeće, odgovorio mi da nema, a nisam uopšte mu gledao sve oglase. Mora prvo malo skontam Vladda, pa da rešim šta ću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...