Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Moram da napomenem da je baš dobro napravqen kao i delovi koji su u njemu. 

Gledajući pažljivije snagaš ima jednostruko napajanje a fora je da izlazni transformator ima izvod za 4Ω. E sada još da osmislim ulazni konektor kaoi zvučničke. DIN mi se gadi a ovi industrijski in line pogotovu.

U svakom slučaju radi perfektno i molim boga da ganci donese još sličnih uređaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Svašta nešto došlo:


Douk arm lifter. Diže ručicu kad dođe do kraja ploče

DoukArmLifter.jpg

Haufe SUT. Ne trebam ga sad, ali tko zna...

"Rated by Haufe, who also built most input transformers for Klangilm and Neumann, with a ratio of 1:14,3 it gives 1:10 (or 20dB) when used with phono inputs. With 36 Ohms input resistance it perfectly matches lower impedance moving coil cartridges like Ortofon SPU or EMT Tondose TSD15."

haufeSUT.jpg

Kavitacijsko pranje ploča. Dolazi mi u zadnje vrijeme podosta rabljenih ploča, pa da ih sredim prije upotrebe.
audiorevita.pl
"Der Reiniger ist eine unabhängige Konstruktion, die auf einem medizinischen Ultraschallreiniger basiert und auf jahrelanger Erfahrung in der Reinigung und Revitalisierung alter, beschädigter Schallplatten basiert. Es ist perfekt für den Bastler geeignet, kann aber auch von Profis verwendet werden.
Der Reiniger verfügt über einen automatischen Antrieb, einstellbare Leistung, Heizung, variable Frequenz und erweiterte Reinigungsfunktionen"

kavitacija.jpg


Ortofon SPU GT-E iz 1994. Navodno limitirana serija na 1000 komada.
Kad mi se sprdne nabavit ću i jednu GT iz 60-ih i jednu vintage običnu SPU. (zato onaj SUT iako Phono pre kojeg ciljam već ima svoj SUT u sebi - Softone)

"This MC cartridge was released around 1994.
A rare cartridge produced in a limited run of 1000 units.
It is a built-in transformer type and the matching between cartridge and transformer is very good.
It gives us a rich sound."

ortofon gt-e limited.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je taj Zenov Prodanovic standardni.
Trafomatic, 300VA, primar 230V, dva sekundara 18V, slepi namotaj, magnetni oklop, izvodi 30cm. Uz njega i kompletic za montazu i sema izvoda sa bojama i vrednostima, sve lepo upakovano i zasticeno.
Cena je oko 41 evro u dinarima plus AKS. Naprave ga za tri cetiri dana od narudzbine i posalju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta sa napisao kad si trazio elektromagnetnu zastitu, molim te, kad su uvili u onu crnu "foliju" ?

Kod mene je na trafou ta zastita obicna, one crvene zice, a cuo sam da prave i sa boljom zastitom, ukljucujuci i kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, krca44 said:

Sta sa napisao kad si trazio elektromagnetnu zastitu, molim te, kad su uvili u onu crnu "foliju" ?

Kod mene je na trafou ta zastita obicna, one crvene zice, a cuo sam da prave i sa boljom zastitom, ukljucujuci i kutiju.

Nazvao sam telefonom i izdiktirao mu sve sto hocu. Nisam uopste uspeo da popunim i posaljem onu on-line narudzbenicu. 

Kutiju ce da dobije od gulasa ili skembica, videcu jos.

Telefon za kontakt je: ‭011 8239 380‬, na brojeve sa sajta se ne javljaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...