Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

4 minutes ago, zek said:

Skrnavljenje hindu hrama radi sitne dobiti lokalnog stanovništva.....:angry27:

A ha, u pravu si, nego reci to Sotheby's-u upravo imaju na aukciji nekoliko komada. Ili još bolje stani na granicu i kontroliši kako iznose naše istorijsko nacionalno blago. Mislim možemo da palamudimo ali ovde je reč o lepoti istorijskoj vrednosti koja je bila na prodaju. Ako imaš još neku zamerku slobodno iznesi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, revox said:

 

dako ko vidi od zainteresovanih pa te muka moze snac ... mici ove fotke

Ne brini, to je bilo u nečijoj kolekciji  jako jako dugo a ja imam račun o kupovini iz antikvarnice. Plus aukcionaraska kuća koja ih procenjuje je ponudila da ih stavim na aukciju kod njih. Tako da je sve legalno i glava ne boli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, zek said:

Važno je da glava ne boli...sve na ovom svetu može da se proda i kupi, samo je pitanje količine nekih kupovnih papira potrebnih za to...

Sviđa mi se tvoj revolucionarni duh. Ako kreneš da rasturaš ovaj idiotski pljačkaški kapitalistički nastrojen svet podržaću te u svakoj Facebook grupi. 

Da sam kupio Ferarija ili jahtu od 15 metara verovatno bi mi aplaudirao. Mislim možda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, zek said:

Ne bih sigurno jer ne spadam u tu vrstu potošačkog dokazivanja.

Onda ima nade za tebe, samo da počneš da praviš razliku između kolekcionara ( ljubitelja umetnosti) i trgovaca umetninama. Usput prouči koliki doprinos su kolekcionari dali u očuvanju starina od vrednosti. Npr Mimara. Naravno ima i pljačkaškog mnogo više ali to ne sprečava turiste i ljubitelje umetnosti da plaćaju ulaznice da uđu u Luvr da bi videli Niku koju opljačkaše Francuzi od Grka a tek Londonski muzeji i da ne širimo priču.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, mrcelavi said:

Ako kreneš da rasturaš ovaj idiotski pljačkaški kapitalistički nastrojen svet podržaću te u svakoj Facebook grupi. 

Vidim da ti ironije ide od ruke.

Možda ćeš sutra da kupiš neki fragment sa ikonostasa iz Hilandara. Mislim možda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako bih imao para svakako, ali bi i vratio u zemlju odnosto u Hilandar. 

P.S. Tako je spašen prsten pečatnjak kneza Stroimira. https://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/zanimljivosti/2165465/zlatni-pecat-srpskog-kneza-strojimira-.html

Razlika je u tome što ću ja ove skulpture da unesem u našu zamlju a ništa iz nje da iznesem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, zek said:

Te skulpture nisu iz naše zemlje i sasvim je svejedno gde će se nalaziti, kada nisu tamo gde im je mesto.

Možda tamo gde pripadaju nisu toliko cenjene i vredne, nego svoju vrednost dobiju tek kad se istaknu na globalnom nivou. Nešto slično kao sa našim naučnicima Teslom, Pupinom, Milankvićem.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pridosli lepo ocuvani, isto tako dobri i zvucno Tannoy Cheviot-i

Ima vise od 10g slusao kod drugara i ostali mi kao lep secaj.

Sest meseci tragao, isplatilo se na kraju, uspeo da naletim da nije preprodavac, nego covek svoje licno prodavao. 

Zamenjena vesanja, originalnim zamenskim, i to veoma korektno, u nemackoj su menjana, vidi se da je perfektno odradjeno. Zamenjeno i interno ozvucenje, kao i isuseni kondenzatori sa mundorf-ima.

Za sada ce ovako, na komodu, nije idealno, ali trenutno tako jedino moze.

Posle cu videti i neke Zen - Woland implementacije MLTL-a + nove skretnice, al' otom potom, za sada uzivam u zvuku. 

image.thumb.png.af3dbfb5b229ccf3a8482b36140afb1b.png

image.thumb.png.d3ae468374eb500d3f9b4ae983c74ca4.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 23.7.2020. at 19:03, neskor reče

konacno resio da se malo ponovim sa srafcigerima

uzeo ovaj komplet 

https://products.wera.de/en/screwdrivers_kraftform_plus__series_300_kraftform_big_pack_300.html

wera-kraftform-big-pack-300-screwdriver-

 

Lepo, lepo.

Ne bih da ti ubijam radost oko kupovine, ali Wera ipak spada u II kategoriju alata (da ne kažem za široke narodne mase).

Tj. možda je ona OK za auto-mehaničare (ruke uprljane sa uljem itd, pa su ručke pravljene za takvu vrstu posla: da ne klizaju iz masnih ruku, da  se ne kotrljaju-mnogo, itd... ).

Za nas koji se bave preciznom mehanikom i elektronikom ipak su neki drugi brendovi u pitanju.

A i što se tiče auto-mehaničarskog alata tu ipak vodi Snap-on i Facom pa svi ostali .....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da nije najbolji, nisam nikada to ni pomislio

ali po meni ubedljivi best buy jer za nekih 40 EUR dobijas 14 srafcigera koji su po meni mnogo bolji od Uniora

takodje ovaj set nije ni kupljen za elektroniku i neke finije radove, vec za malo prljavije poslove ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Unior alat koji se trenutno prodaje u radnjama ič ne uliva poverenje. U velikoj državi su radili neki komplet sa poluprovidnim smeđim drškama koji je već ozbiljan alat (meni lično najbolje kombinirke koje sam u životu držao u ruci a ostaće i mojim naslednicima).

Elem, lane rešavao isti problem kao Neskor, završio sa ova dva seta većih i posle godinu dana sam zadovoljan:

http://www.sortimo.rs/oprema-srbija/proizvod/2150-2160-pz-06-set-odvijaca-6del/

http://www.sortimo.rs/oprema-srbija/proizvod/vde-2170-2160-ph-077-set-vde-odvijaca/

Precizni su uzeti Wiha (set torx + set ravni i PH) jerbo sam prvo kupio neke jeftinije koji nisu završili posao pa sam ih odmah vratio i doplatio za ove što završavaju.

Cela akcija nešto iznad stoje europskih, nije mi bilo milo al oplako jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Dumus said:

Lepo, lepo.

Ne bih da ti ubijam radost oko kupovine, ali Wera ipak spada u II kategoriju alata (da ne kažem za široke narodne mase).

Tj. možda je ona OK za auto-mehaničare (ruke uprljane sa uljem itd, pa su ručke pravljene za takvu vrstu posla: da ne klizaju iz masnih ruku, da  se ne kotrljaju-mnogo, itd... ).

Za nas koji se bave preciznom mehanikom i elektronikom ipak su neki drugi brendovi u pitanju.

A i što se tiče auto-mehaničarskog alata tu ipak vodi Snap-on i Facom pa svi ostali .....

 

Koje su dobre marke odvjaca za preciznu mehaniku. Ako moze hint. I jel imaju kod nas da se kupe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, ManicP reče

U velikoj državi su radili neki komplet sa poluprovidnim smeđim drškama koji je već ozbiljan alat (meni lično najbolje kombinirke koje sam u životu držao u ruci a ostaće i mojim naslednicima).

 

20200728_095142.jpg

neuništive...pored njih imam sečice i za skidanje izolacije...1987 godina;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...