Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

prebaci to u drugu (odgovarajuću)temu, posumnjaće ljudi da si kupio PP auto.

ahahaha, tablica je do 00. SUZE

 

Ćut', dobro ja i prošao, onaj ispred mene dobio SUZĆ... :rofl:

Ipak, najbolji koji sam video je iz Kanjiže (mesto za koje niko nije znao da postoji dok nisu navalili Sirijci) KAxxxRA

 

Nego, kad smo kod sistema oznaka na tablicama... Još nisam video tablice koje imaju dupliranu istu kombinaciju slova koja je u prefixu tj skraćenici za naziv mesta, tipa NS-xxx-NS, BG-xxx-BG... Cenim da je to zbog prikolica koje imaju tablice sa zamenjenim mestima pa bi došlo do preklapanja... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A slike iznutrica?

 

I to ću, no ima toliko dugmića da prvo moram da odvojim vreme da skontam kako se podešava sat (nije normalno kako zbunjuje to što beži sat vremena pa se zajebunim i nisam siguran jel' to ja kasnim negde il' sat pokazuje više)

Za sada sam pohvatao šta u njemu sve ima/nema, al' ima toliko mogućnosti ulazaka u razne menije i podmenije da to treba da se ide redom i čačka. Uputstvo u štampanoj formi (na srpskom jeziku) je isto kao i ono na engleskom, previše uopšteno i pokazuje sve što je Škoda ikada ugrađivala kao standardnu/opcionu funkciju u nekog Yetija. Na momenat sam se pogubio kad sam krenuo nešto da čitam i skontam da je na temu benzinskih motora. Bugger. Pokriveno je sve, ali kako to uvek biva, tema je prekidač 13 na slici 2 i slici 7 (na stranici ispred i tri stranice iza) kojim se ulazi u podmeni na slici 9 (još dve stranice dalje) a podešava tasterom 28 (na slici 1b-02a) u poglavlju dvadeset i dve strane kasnije... I naravno, sve ispratiš i odeš do auta kad ono fak, u tvom autu i nema tastera pod rednim brojem 28... WTF? aha, dakle ti i nemaš u autu onu drugu verziju parking asistenta koji u mimohodu (mimovožnji?) snima prazne prostore sa strane da ti sugeriše mogućnost zadovoljavajućeg prostora da uparkiraš auto... Zapravo, ni nemaš nikakvog asistenta nizašta... U prvom dahu sam pomislio da bi možda bilo dobro otići u Škoda zastupništvo pa videti koliko košta da se ugrade parking senzori u auto, međutim, ispostavilo se da je auto sasvim lepo pregledan i da se njime izuzetno lako manevriše i zapravo sa nekih cca 4.2m dužine itekako lako parkira na prosečno dostupan parking. Nije loše imati senzore ali mislim da uz malo vožnje i iskustva neću uopšte imati potrebu za senzorima... Nije to k'o ona mrcina od Lagune od 4,7 metara... Ono pola metra više savršeno ume da zakomplikuje život ako svi ostali parkiraju bahato... Ili ne očiste sneg na parkingu (javnom, gde se redovito naplaćuje i zimi i leti i uvek)... Tako sam ostao bez tablice na Laguni... Očistili koliko su očistili i sav taj sneg nagurali na gomilu. Naravno, boli njih što neko vozi toliko dugačak auto i taman ako dođeš DO snega, ostane pola gepeka da visi iznad kolovoza a dosta da naiđe neki kamion i da ne može u momentu da te izbegne... Onda naravno, šta radiš, uguraš njušku auta u sneg i kad se isparkiraš i odeš, neko nađe tvoju prednju tablicu i umesto da unese u MUP ili makar u prodavnicu ispred koje si se parkirao (i redovno platio parking) pa kad se vratiš i odeš okolo da pitaš jel' ko našao neko kaže, da jbte, neko našao ispred radnje, jel' vaša? ti se vozaš okolo i preklinješ dan i noć jer dobiti nove tablice nit' je badava, ni't ide na odma' a vozikanje okolo bez iste jel' i nije baš po propisima... Al' dobro, bede sam se na vreme otarasio...

 

Elem... dok ne uslikam, evo izvornog oglasa na koji sam se navat'o... http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5274719/skoda-yeti-20tdi-elegance-4x4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robi, a ono najvažnije - muzika u kolima !? :guitarplayer:  :Laie_68:

 

Još uvek stoji raspored stanica kako je bilo podešeno (neću da komentarišem muzički ukus prethodnog vlasnika) pa dok ne kupim jednu SD karticu i tamo nasnimim svoju muziku, dotle svira Play ali samo tiho, molim... Pored desetak USB fleški koje mi se vrzmaju po kući, džepovima, kojekude, oni stave SD slot... Ima i AUX ulaz za nešto, doduše nisam još prostudirao šta zapravo tamo mogu da zabodem.

Što se buke i galame tiče, audio sistem je osetno "potentniji" od onoga u Modusu koji se oslanjao na četri komada cca 4" FR-a u vratima i dva tweetera u korenu vetrobranskog stakla. Ali buka sama po sebi ne znači ništa. Auto nije nešto previše tih na kvrgavim putevima kuda pretežno vozim, malo je tvrđe vešanje nego na Renou pa je to čujno i u kabini. Možda je i do guma, pomalo je brundaviji i motor (audio off) pa za sada ne bih mnogo mogao da palamudim koliko je sve to sposobno za slušanje onako, neke fine muzike...

Uglavnom, pravi crossover. Hardverski je postroj i karoserija veoma blizu onoga što se može svrstati u terence, kabina je pak iznutra uređena kao Škode više klase, sa poprilično naglaska na luksuzu... Oktavija npr, a to bi kod VW bio Passat, ako ne grešim... Na kraju krajeva, nešto su morali da daju u autu u klasi cene od 28k€

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oktavija npr, a to bi kod VW bio Passat, ako ne grešim

 

 

Nimalo ne utječe na smjer u kojem razmišljaš, no tek radi odavanja pravog fakta dodajem da je Octavia napravljena na bazi/platformi Golfa. Isto kao i Seat Leon ili Audi A3 i TT.
Barem je tako bilo do ove zadnje generacije. 

To je potpuno nevažno za tvoje zadovoljstvo autom. Meni se osobno jako sviđa i trenutno mi je baš Yeti najpoželjnija Škoda. To dolazi iz usta ćovjeka kojeg svi znaju po tome da nije zagovornik crossovera ili SUV-ova. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...