Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

ZZZ - upravo tako, na sve se mislilo :)

 

Zapravo, ovo je bio jedan više tehnički projekat, offtopic na temu zvuka :)

Da. Super. To je jedna od osnovnih stvari a skoro da i nepostoji u fabrickim uredjajima - takodje i u diy primercima.

Lepo je videti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbt Nešiću, ti audiofilskoj komuni dođeš ko božić bata zaposlen u crvenom krstu-mislim na sve uređaje koje si do sada  uradio i poklonio(ovde mislim na cenu koštanja)

Reći ću samo P.I.Z.D.A.R.I.J.A.

 

U prilogu slika zanimacije od pre nekih mesec dana...prvi put da probam da slušam malo stakla.

post-14-0-66333300-1442783549_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se pri promeni jačine, čuje na zvučnicima preklapanje releja? Pozdrav.

 

Ne. Čuje se samo njihovo, doduše tiho, škljocanje unutar kutije. Malo sam ih dampirao bitumenskom trakom samolepljivom, kao i samo kućište.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbt Nešiću, ti audiofilskoj komuni dođeš ko božić bata zaposlen u crvenom krstu-mislim na sve uređaje koje si do sada  uradio i poklonio(ovde mislim na cenu koštanja)

Reći ću samo P.I.Z.D.A.R.I.J.A.

 

U prilogu slika zanimacije od pre nekih mesec dana...prvi put da probam da slušam malo stakla.

 

Chucksone, daj neke utiske.. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chucksone, daj neke utiske.. :guitarplayer:

U pitanju su attila monoblokovi i preamp+kenjalo monoblokovi sa babuškama.

Ja sam inače totalni duduk po pitanju cevi, ali i kao takav sam primetio da nijedna lampa nije ista tj. od istog proizvođača. Ko da je neko krpio pojačala od onog što ima trenutno u fioki. Doduše, ovo nisu moji uređaji tako da nemam neku njihovu istoriju. Jedno je sigurno - dobro bi im došlo neko osveženje-revizija.

U ovakvom stanju, attila monoblokovi i preamp sviraju jako lepo. Fokusirano, odmereno...onako baš elegancija od zvuka :).

Kenjalo monoblokovi su inyourface stilu-sa mojim beymama sve zvuči isuviše predimenzionisano, tj. zvuk na sterodima. Posle par dana povežem ponovo citronic-a i zaključim da je mos-fet bass koji ima vrrrlo zajebat dobiti sa lampama, bar kad su beyma-e u pitanju. Prirodnost u srednjim i visokima su na strani stakla...

Elem, nemam neku želju da se vraćam ponovo igrariji sa lampama, bar dok ne naiđe neki svežije odrađeni uradak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ........ bilo sta sto napravis da ima 40 izlaznih tranzistora po kanalu , 176mF ,  cetiri graetza i 750VA trafo , a da mu se u srcu nalazi cela dva elementa aktivna po fazi ...... mora da zvuci dobro

 

 

Nije li tajna koliki je ukupni bias / po mosfetu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije li tajna koliki je ukupni bias / po mosfetu?

 

Pito ja već :)

 

Ja tipujem da je +/-25V i 150mA po trandzi, da se uklopi u klejmovanih 150w disipacije. Ako je napon manji ili veci , onda je struja obrnuto srazmerna....

 

Ja sam trasiro IRFP240 sa 0,47oma source otporom i bas linearan deo mu krece tek negde od 200mA, mada malo harmonika da šmeka :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw. XA60.5 ima celih 150W disipacije po kanalu ..... to nije puno

 

Ovo sam prevideo.

 

nominalna disipacija , tako da su parametri poznati

 

Takodje tipujem na +/-25V , dakle ko što reče kolega 150mA per fet. 

 

NP reče da za BAF SE izlaz sa 6 pari mosfeta treba bias od 500mA po fetu, pa onda ne kontam poentu... različitog biasovanja, šta je sa radnom tačkom...?

Aleph J ima 1A po fetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto veca mirna struja dublje ide u A klasu - push-pull je.

 

Slaganjem mosfetova smanjuje se izlazna impedansa i manje šeta radna tačka po primerku.

 

Monstruozno izgleda toliki izlazni stepen, ali po transkonduktansi 4-5 IRFP-ova menja jedan Sanken u mt200 kucistu, tako da 10 komada mu dodje ko 2 bipolarca :) pa onda moze i da tuče na basu :)

 

A to oko biasiranja ima onaj pass-ov artikal , gde lepo objasnio sta se dobija i koliko sa bajasom.

 

http://www.firstwatt.com/pdf/art_leave_classa.pdf 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E fala.

 

Ovo je najjače: We get a lot of questions about this.  A typical email reads, “I can’t sleep at night – I keep worrying about where my amplifier stops being Class A.  As I listen to my system, I think I can hear the Klunk
 as the special Class A part of the amplifier kicks in and out!” :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...