Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

fair enough :)

 

kada si vec imao priliku da radis te ampove, kolika je to razlika u odnosu na Alephe koje mi radimo?

 

Na bowersima jedino se XA.5 pokazao dobro. Ostalo onako...Dobro ali ne i extra. Mislim, ovo je ipak kraj...Ladnjaci (Zen verovatno zna koji Fisher je u pitanju) su mlaki! Znaci imam fore i do stotke da guramo. Trenutno za tako nesto nema apsolutno nikakve potrebe. U mojoj sobi XA.5 se poigrava sa 800kama. Neverovatno...

 

M2 je druga prica. Verovatno najlepsi visoki koje sam slusao. Dugo mi je trebalo da skontam sta je Srajeen hteo reci na 6moon. Prvo ga je popljuvao ali na kraju je shvatio da ovo nije amp tipa F5, verovatno ne ni tipa F6. Po zvuku je rekao na kraju da je pandan najfinijim EL 84 PP ampovima. Iz nekog razloga Zen je konstantno favorizovao M2 kao neverovatno elegantnu konstrukciju i ja sam mu naravno poverovao...M2 ce da se uskoro zavrsi (prednjica) i mrezice od gore i tek onda cu ga predstaviti kako zasluzuje. Izvedba je maksimalna, mrezni trafoi sa foruma, C jezgra, Rife PEH 169 kondovi, Thel potpuna zastita od svega i svacega, kvalitetni terminali i delovi...i naravno, visak ladnjaka :-)

 

Kako polako zavrsavam sa opremom, planiram da menjam hobi. Sala naravno, proslog meseca kupljeno 12 ploca, ovog na zalost samo 1 zbog posla...1 ali vredna :-)

post-73-0-42825200-1442601579_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fair enough :)

 

kada si vec imao priliku da radis te ampove, kolika je to razlika u odnosu na Alephe koje mi radimo?

 

 

koje ampove - pitas za M2 ili za XA.5 ?

 

 

Naravno, nisam ni mislio da ga pravim, samo me zanima. :oke: A jesi li možda pravio trafoe za F6, nisam mogao da se izborim u gigantskom threadu na diya da li je neko sam motao, ima li negde "recept" za motanje ili svi koriste gotova rešenja.

 

 

bilo koji decentan repeater coil , sa namotajima 150+150:150+150 , sto ce reci 600:600 sa center taps

 

kud ces dalje od Iskra trafoa ......... kojih opet nema ni za lek

 

dokazano bolje rade/sviru od "originalnih" , koje Papa stavlja u FW F6

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...