Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 18 minuta, NIXIE reče

Od 3m neki USB kabl sivi imam, samo ne znam dal je Hama, ne piše ništa. Koristim ga povremeno za merenje zvučnika.

20220811_205731_copy_1238x1651.jpg

Šta je da je na valja, malo muti sve, nema pravu dubinu zvučne slike i bas je pomalo mlitav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad jedno pitanje :

za Pavouk PCB za 1865 kako treba spojiti dzampere ?

 

Izvinite ali kasnim sa izradom i jos nisam citao literature, lakse mi je da pitam kad se vec prica o jumperima.

Hvala !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Principijelno ne bi trebalo koristiti dugačke USB printer kablove za USB audio striming. Tu je najveći izvor jitter-a na striming signalu bez CRC-a, kako inače printeri rade i briga ih za stabilnost kloka.

Kabal do metra, što kraći i što manje kapacitivnosti. Ili neki od mrežnih "skew free" gajtana.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

E pa nema Hama kraći od 1,5m. :D

Imače zeleni FTA je 0,5m, Supra je 1m, a napravio sam sebi i jedan od 70cm.

Ja nemam trenutno drugi koji radi sa ovim sokoćalom. Sa tri žice neće da radi.

A ako budem kupovao kabl biće AudioQuest USB A-B Cinnamon 1.5m  :)

https://www.amazon.com/AudioQuest-Cinnamon-Digital-Audio-B/dp/B0041E3RLA#customerReviews

Ima dobre ocene na amazonu. Ovo je 5 puta skuplje od Supra.:drinking-2:

Mada mislim da na ovome sve slično svira, nije delta - sigma DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mani se AQ kablova, napravi sebi jedan po Nixie recepturi, samo dodaj to što fali. D+ i D- od srebra, ostalo bakar i ae zdravo sa USB kablovima. 5V i GND ne moraš uvrtati, samo D+ i D- i ima dubije tog Cimeta na mrtvo. Prob’o sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj moj nije na nivou Supra i FTA, ali koristio sam Dunavkove žice od 0,3mm2. Mislim da su predebele za signal, a za napajanje su OK. Mogle bi i deblje biti ako se kabal stvarno koristi za napajanje nekog uređaja. Imam neke super tanke bakarne žičice 0,2mm prečnika u teflonskoj izolaciji, možda to probam za signal, a za napajanje opet Dunavkova žica, ali udvostručeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, gluv_i_udaren reče

Mani se AQ kablova, napravi sebi jedan po Nixie recepturi, samo dodaj to što fali. D+ i D- od srebra, ostalo bakar i ae zdravo sa USB kablovima. 5V i GND ne moraš uvrtati, samo D+ i D- i ima dubije tog Cimeta na mrtvo. Prob’o sam.

Koje žice *(odakle)  i koja debljina ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...