Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Na Delta-Sigma DAC sa filterom nema šanse da čuješ razliku između full 2MHZ DSD i PCM od 384khz.....

Teorije nema zbog digitalnog filtera.....

Kad bi neko napravio ovakav čip da podržava DSD i nemao filter čuo bi razliku 

Da oće neko danas da napravi takav moderan čip, 24 bita R2R i Termometar kod, uništio bi sve ostale. :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Mikorist said:

Screen Shot 2022-08-10 at 21.55.56.png

ovaj rad :sarcastic:

Nešto mi nije jasno ovo setovanje, po uputstvu ispada da je to za AK4396 a za PCM63 je drugačije:

Screenshot_2.thumb.jpg.80f1fd4244baeedd4208943a6c9017fd.jpg

Nisam se udubljivao u projekat ovog konvertera, možda je pitanje nesuvislo, čemu služe šift registri ako je na JLS interfejsu veće "formatiran" I2S signal za PCM63?

Screenshot_1.thumb.jpg.4f748be251c6930336c641cda9fbef88.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je setovanje za direktnu vezu JLS na PCM63 bez šift registara. Ono što je Mika uradio je setovanje za vezu preko I2S, kad imaš šift registre.

Meni I2S za PCM63 služi da mogu još neki ulaz imati, osim JLS/USB, zato ću staviti šift registre uz PCM63, kao što sam stavio i uz AD1865.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, zocky reče

Nešto mi nije jasno ovo setovanje, po uputstvu ispada da je to za AK4396 a za PCM63 je drugačije:

Screenshot_2.thumb.jpg.80f1fd4244baeedd4208943a6c9017fd.jpg

Tako ne radi uopšte. Probao.

pre 8 minuta, zocky reče

čemu služe šift registri ako je na JLS interfejsu veće "formatiran" I2S signal za PCM63?

Nije formatiran ako se ne spoje džamperi za direktnu vezu sa čipom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je samo B1 spojen šušti kao da je između dve radio stanice. Sa B1 i B2 se naziru glasovi i muzika...Sa B1 +B2 i B3 svira .

Ako nije ništa spojeno muk...

To sam saznao sve kad sam polemio. Niko mi nije rekao da mora nešto da se lemi pozadi. 

 

A brate to je toliko sitno da ti oči ispadnu - pcovao sam sve živo dok sam lemio.:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Mikorist reče

Ako je samo B1 spojen šušti kao da je između dve radio stanice. Sa B1 i B2 se naziru glasovi i muzika...Sa B1 +B2 i B3 svira .

B1 i B3 bi trebalo da radi. Probaću naravno.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Meni I2S za PCM63 služi da mogu još neki ulaz imati, osim JLS/USB, zato ću staviti šift registre uz PCM63, kao što sam stavio i uz AD1865.

A može se konfigurisati JLS da ide direktno na PCM63 bez šift registara, no nismo to probali.

5 hours ago, NIXIE said:

Ja sam spojio samo B1 i B3 kratkospojnike i radi sa AD1865. Gledajući uputstvo došao sam do tog zaključka, a to je i prava kombinacija da imam SPDIF izlaz sa kartice.

Možda sam u zabludi ali imam utisak da ste obojica mašili setovanje JLS-a za čipove koje koristite.

Za AD1865 kaže ovako:

Screenshot_3.thumb.jpg.128a62464b5d7ca249492c4ffb5a1254.jpg

Trenutno imam u upotrebi dva JLS, jedan je setovan za simultani rad TDA1541 a drugi koristim kao USB na SPDIF, mislim da ne može da se ima istovremeni i jedno i drugo jer je onda setovanje koje je dao proizvođač neadekvatno....
Ne sporim da to može da radi ali pitanje je da li radi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...