Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Nitko od vas ne zna što je snimljeno. To ne znaju ni oni što su snimali jer su isto slušali na nekom setupu koji je više ili manje kompromitiran.

Zato je ama baš svaka reprodukcija ništa više od reprodukcije. I ona u studiju i ona kod kuće.

Iz nekog razloga najhvaljenije komponente nisu one sa najviše decimala u THD-u.

Znači, šečer ili ne, ono što nam prija je ono za što ćemo pronaći lijepo opravdanje i nazvati neuzralnim, a sve drugo proglasiti toplim, hladnim, suhim: kako-god.

IMHO i ne mijenjam mišljenje taman da mi Nele napiše da nisam u pravu. :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zerowaf reče

ono što nam prija je ono za što ćemo pronaći lijepo opravdanje i nazvati neuzralnim, a sve drugo proglasiti toplim, hladnim, suhim: kako-god.

 

Ako može sa duvanom DAC da se poredi - ovo je najbolji Kubanski tompus....

Ručno motan crnačkom rukom - čist duvan - sirov i jak - bez aditiva - bez arome - bez filtera....:D

 

D10S je kao LM roze.....Ovi svi ostali Delta-Sigma dosežu njviše do kvailteta Marlboro.  A topmpus je topmus :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, zerowaf reče

 

Zrebao sam napisati "nitko od nas".

Ovako sam nenamjerno djelovao jako oholo.

Ma jasno je šta si teo reći. Pošto to ne možemo znati, bitno je šta čujemo. Mislim, sad ko zna kako treba da zvuči koji instrument može reći nije ti ovo proirodno i tako to, ali za nas obične ljude je i ovo previše što radimo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

@Doktor taj termin se koristi uz povećan nivo THD ali tako da dominiraju parni harmonici, koliko ja znam. Tipčno za SE uređaje, jer kod Push pull konfiguracije i recimo transformatora parni harmonici se poništavaju i ostaju uglavnom oni zli, neparni.

 

Zliii neparni. Jooj. 

Pa valjda sa njima je sistem rezolutniji, cisti, ne zlii 😛

Sa secerom sve mutno, kao kad ti se smuci od previse slatkisa 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NIXIE reče

pitaj Miku, slušao je.

 

Jbmlga. Za nijansu zasoljeni visoki na Aikido nego što je linearno. Ama za dlaku. Sve ostalo ok - neutralno. 

Mislim da ti je višak onaj supertviter pozadi onda ....

@djmilicic izlaz sa lampama je sve ravno.  Isto kao sa malim pojačalom sa Sparkos.

Nema ni tu nešto mnogo šećera. Ali nije ni zasoljeno. 

Onda ono izvlačenje bass refleks tube na različitim pesmama ne kontam nikako...Čas je duboko čas nije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cela hifa ima vezu sa psihom, i to cudnu:buehehe:

5 hours ago, NIXIE said:

o onda zaobljava i smiruje zvuk, nije realno. 

Daleko je to od sluhovnih moci vecine, a profijima je masa bitna a ne ekskluzivni pojedinci sa usima slepog misa.

Ozbiljno primetno zaobljavanje bi bilo sa lakom distorzijom na 12-14kHz, to bi usporilo neke druge ali i trece, primetne, harmonike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...