Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

7 hours ago, NIXIE said:

E pa nema Hama kraći od 1,5m. :D

Mislio sam na DIY, ali nema veze:buehehe:

 

P.S.

WWW.KANIBAL.CO.RS

 

WWW.KANIBAL.CO.RS

 

Pa iskombinovati u jedno 60-80cm

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Bez mnogo Mikumovanja mogu samo da kažem da ovaj DAC sve bolje svira. Bass je jači i precizniji. Srednji tonovi prelaze u neki fuidan i tečan oblik. Sve u svemu još prirodnije i življe. Nikad u životu ne bi pomislio da mrtva tvar može da izbacuje ovakvu živost :hihihihi:

Elnice se formiraju :) Bas je bio jako stisnut i manjkao je. Samo neka svira, tek ce to biti na mestu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo čitanje Mirovog bloga je ključna stvar i prelomni trenutak bio :

ELECTRODAC.BLOGSPOT.COM

DAC AD1862 Almost THT, I2S input, NOS, R-2R Main DACs in my thread :  AD1862, AD1865 Why? AD1862 DAC is one of the best analog sounding DACs...

A onda posle izčitavanje cele teme redom od prve strane. Pa onda jedno vreme da se svari to što piše.

A realno je teška hrana :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Brijac said:

Bolje poruciti viborg nego te "high end" konektore iz kanibala. I ono sto nazivaju bakar lepi se za magnet :) Nikad vise tamo nista od konektora...

Kina, imaju oni i besmisleno skupe igracke, medju jeftinima mora da se birka i trebi djubre.

Ali svakako je bolje praviti nego gotovina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Kina, imaju oni i besmisleno skupe igracke, medju jeftinima mora da se birka i trebi djubre.

Ali svakako je bolje praviti nego gotovina.

Mislio sam na konektore ne gotov viborg kabl :) Viborg se pokazao i dokazao, zato mi je cest izbor.

Kanibal spomenuh jer jako lose iskustvo, mnogo losi no name konektori koji se plasiraju kao high end. Kako njegos napisa, spustavaj se ja na vase uze, umalo se uze ne pretrze, od tada smo visi prijatelji, u glavu mi pamet uceraste 😁 Sve sto moze da ceka, bolje provereno od preko. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema gde nema losih konektora i kablova, kina prva ruka, najjeftinija i najsladja. Kanibal dosta radi sa profesionalcima, da prodaju samo krs, ne bi ni opstali a ne dospeli na ovaj nivo. Ali da, treba birkati i paziti, takvo je sada trziste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Ma kabl USB ide na kraju. Kad se skocka electro DAC :buehehe:

Možda srebro ne ide na njega. Suviše i ovako ima rezolucije. Ne može da se poredi sa DAC uređajima iz poznatog nam univerzuma. :D

Hoću reći ako je neki uređaj već svetlog zvuka, srebro je greška obično. Mada ne mora da znači. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam jos nekoliko metara srebra od 0.3, 0.5 i 1.5mm, nikako da vidim na sta pametno da ih utrosim. Nisam rca konektore pravio dugo, a ni kablove za iste sa njima. Presao sam komplet na bakarne folije. 

Surujem sa kumom da mi se dostave mouser dac komponente u Hr, da ne placam tulum ovde 😅

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Hoću reći ako je neki uređaj već svetlog zvuka, srebro je greška obično

Ako je rec je o usb krs izosihronom audio protokolu, tu srebro samo moze da koristi...na toj poziciji i zadatku, inace sve smeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...