Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 30 minuta, zocky reče

Možda sam u zabludi ali imam utisak da ste obojica mašili setovanje JLS-a za čipove koje koristite.

Za AD1865 kaže ovako:

Screenshot_3.thumb.jpg.128a62464b5d7ca249492c4ffb5a1254.jpg

Trenutno imam u upotrebi dva JLS, jedan je setovan za simultani rad TDA1541 a drugi koristim kao USB na SPDIF, mislim da ne može da se ima istovremeni i jedno i drugo jer je onda setovanje koje je dao proizvođač neadekvatno....
Ne sporim da to može da radi ali pitanje je da li radi kako treba.

Opet kažem to je setovanje kad ideš direktno u AD1865. Ja koristim shift registre i I2S signal isto kao Mika. Ne može biti pogrešno setovanje a obe sprave da rade kako treba. I ne može biti i jedno i drugo, naravno.

I nisam krako spajao B2 namerno jer je to setovanje da imam usput i SPDIF out.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist možda je drugačije setovanje od datog za JLS posledica upotrebe šiftera jer je potpuno razdešen vremenski dijagram signala koji dolaze na čip.

Koliko ja znam, JLS "procesira" I2S signal za različite konvertere a ti si radio po projektu koji je šifterima pripremio I2S signal po protokolu koji je predviđen za PCM63.

Ispada da već obrađen signal ne trpi dodatnu obradu a ti si onda setovao JLS u neki mod koji nije predviđen ni za jedan DAC :)

Znači, probati taj PCM63 sa standardnim I2S sa šifterima i bez šiftera sa pravilno setovanim JLS... možda postoji neka razlika u kvalitetu zvuka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, zocky reče

i onda setovao JLS u neki mod koji nije predviđen ni za jedan DAC :)

Ama čoveče  za "JLsounds AK4396 DAC board I2S mode (old I2SoverUSB board)"

JLsounds AK4396 DAC board ima neke šiftere i to je jedini način
J3:Open, J4:Open, B1:Close, B2:Close, B3:Close, B5:Open

I za AD1862 svi su setovali tako sa šifterima a i AD1865.

 

Ostali modovi su svi bez šiftera :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, zocky reče

U isto vreme pišemo...
To je to, kapiram šta ste radili, ostaje da bi možda vredelo probati jednu ili drugu varijantu "pripreme" signala pa čuti šta je bolje...

Hvala na odgovorima!

Ama cela dodatna zabuna je što niko nije napisao da bilo šta treba da se spaja - ako je sa šifterima. 

Nigde se ni ne pominju u uputstvu.

A ni na Diyaudio com....To bi trebalo na prvoj strani da im stoji - kao master uputstvo.

Kao podrazumeva se da znaš...znam malo morgen :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 19 minuta, NIXIE reče

Uputstvo je skromno, a ima mnogo opcija.

Ama treba poslati Bugarinu mejl da napiše odeljak za šiftere u uputstvu. Šta spajaš ako imaš šiftere na DAC boardu.

Čak i za taj JLsounds AK4396 DAC board se ne pominje da ima šiftere nego sam saznao sa diyaudio.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I treba da prilagodi jbni Firmware posebno za PCM63P sa šifterima - posebno za AD1862 sa šifterima - posebno za AD1865 sa šifterima - da nema na spisku frekfencija koje ne mogu da postignu - jer su sve za AK4396...Te tako imam 708khz i 768Khz na spisku jer ide kroz drajver da ima a nema:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Realno je za očekivati da bude u nekoj meri bolje kada je JLS direktno vezan na čip (bez šiftera).

Kompletan I2S signal je obrađen na samom interfejsu koji ima kvalitetan klok, onda neće biti dodatnog jitera koji bi se stvorio kroz onih 6 šift registra i kompletnom tom kolu koje je formirano na dac pločici.  Taj deo zauzima skoro trećinu površine dac pločice, vodovi na štampi imaju svoje parazitne kapacitivnosti i induktivnosti i eto mogućnosti za nepoželjna kašnjenja signala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričam o optimizaciji ovog sklopa.
Niko ne brani da se USB signal doveden na JLS interfejs preuzme u SPDIF obliku i gurne u CS8414/16 da bi se dobio native I2S a zatim kroz šift registar dovede na DAC čip... sigurno bi i tako radilo ali čemu sve to ako već postoji kraći i optimalniji put signala.

Mislim da kategorija "daleko skuplji" često nije garant i da će sprava isporučiti kvalitetniji zvuk ;)

Izmenjeno od zocky
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...