Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 5/27/2022 at 5:19 PM, NIXIE said:

Zaboravi AD1862, bolji je AD1865.

Netacno barem na osnovu dostupnih tehnickih podataka.

AD1862 single 20 bit DAC, nema OP unutra, vise prostora za osnovnu namenu, bolji thd itd...

AD1865 18 bit stereo DAC u jednom pakovanju. zajednicke mase kanala u istom DIE-u, 2 nepotrebna OP-a unutra...

inace oba modela imaju istu konfigutaciju

"The design of the AD1862 uses a combination of segmented de-coder, R-2R topology and digital offset to produce low distor-tion at all signal amplitudes. "

"The DACs on the AD1865 chip employ a partially segmented architecture. The first four MSBs of each DAC are segmented into 15 elements. The 14 LSBs are produced using standard R-2R techniques. Segment and R-2R resistors are laser trimmed to provide extremely low total harmonic distortion. This architecture minimizes errors at major code transitions resulting in low output glitch and eliminating the need for an external deglitcher. "

Ovo prakticno znaci da se prva 4 4 MSBita transkoduju preko termometar koncepta u "DSD" i od tih 4 bita se dobijau 15 bitova koji se ne konvertuju kao r2r nego samo kao R. Zato se i zove segmentirani pristup...

 

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni jedan od ta dva ne bi trebalo da zvuči bolje od modernih dakova, na papiru.

DAC sa AD1862 je skuplja i komplikovanija verzija od AD1865. Znači odnos dobijenog i uloženog je na strani AD1865. 

Cela ova tema je posvećena samo jeftinom rešenju sa prilično dobrim zvukom. Da nisam čuo, ne bih ništa ni pokretao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, NIXIE said:

Ni jedan od ta dva ne bi trebalo da zvuči bolje od modernih dakova, na papiru.

DAC sa AD1862 je skuplja i komplikovanija verzija od AD1865. Znači odnos dobijenog i uloženog je na strani AD1865. 

Cela ova tema je posvećena samo jeftinom rešenju sa prilično dobrim zvukom. Da nisam čuo, ne bih ništa ni pokretao.

Malo je bezveze da ukljucujujes kao argument moderne DAC-ove o kojima BTW nista nije receno... :(

Skuplja je verzija samo za jedan chip AD1862. A to omogucava recimo dual mono koncept, uz prethodnu digitalnu izolaciju ispred konvertera, Sto nije moguce sa AD1865...

I ja sam cuo i pravio pa jedno 15 godina pre tebe (no offense) zato i kazem...

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

Malo suvlje i tvrđe. :bad_boys_20:

S istog interfejsa mozes da uzmes digitalni bus i za AD dac sa tim sto oduzmes 6 pinova ha poslednjem 164 registru za 18 bita.

Mislim da nije validno poredjejnje zato sto dac sa 1794 ima 4 dac chipa ili vise po kanalu a ovaj je samo jedan i to za oba kanala u jenom DIPu... :( Potrebno je dovesti u iste uslove 1:1 ili X:X i sa istim izlazom pa onda pricati...

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AD1865N-J      26.5usd/kom kod Digikey-a prikazuje da blokira link ali radi. Dobavljaju od Rochester Electronicsa

minimum 12kom ako sam dobro razumeo?

AS1862N-J     oko 30usd/kom

WWW.DIGIKEY.COM
Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo razmišljao o nabavci onih SMD verzija na DIP24 adapteru, jer su stvarno jeftini. Ima i korišćenih u onom kvadratnom kućištu, oni su đabe. Podnožja za njih ima, možda i adaptera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

Ja sam samo razmišljao o nabavci onih SMD verzija na DIP24 adapteru, jer su stvarno jeftini. Ima i korišćenih u onom kvadratnom kućištu, oni su đabe. Podnožja za njih ima, možda i adaptera.

ama ima kinez prodaje sa sve adpaterom - pogledaj na ebay ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

1pieces AD1865R-J SOIC28 TO DIP24 adapter PCB Converter Complete Dual 18-Bit 16 x Fs Audio DAC AD1865N-J. Multichannel Audio Applications. Compact Disc Players. Operates at 16 3 Oversampling per Channel.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onaj miro1360 sa Big DIY je sve moguće verzije AD čipova testirao i čuo. Isto je krenuo sa Pavouk-a....Najbolju moguću kombinaciju napravio. Najbolji zvučeći PSU odabarao za te stare čipove. Sve javno okačio sa sve gerberima...Ovde nema šta mnogo da se filozofira i napreže mozak a i nemamo vremena za to. Možeš samo da čitaš utiske u toj temi i veruješ im na reč ili ne...valjda nisu svi kolektivno ogluveli ?..... Sve je na gotovo. ...po principu hranim svinje i ne diram dugmiće. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...