Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 13 minuta, krca44 reče

Sto se tice kupovine AD1865.... hvala na ponudi za ebay, malo sam umoran i hocu da razmotrim do sutra - dakle solo kupovina.

Ma razlika vam je par dolara na tome. PCB su vam za GB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, NIXIE reče

Ma razlika vam je par dolara na tome. PCB su vam za GB.

Najvaznija stvar koja me zanima jeste da li postoje projekti sa ovim chipom da se krene od osnovnih pcb a kasnije predje na ozbiljnije .... ima li toga za digitalni deo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, krca44 reče

Najvaznija stvar koja me zanima jeste da li postoje projekti sa ovim chipom da se krene od osnovnih pcb a kasnije predje na ozbiljnije .... ima li toga za digitalni deo ?

Ova PCB ti je dovoljna. Kad poželiš bolji izlazni deo, doda se posebna pcb a ova se malo isecka. Suština ove priče je kako i rekoh jednostavno, a jako dobro za malo para. I ostavi mesta u kutiji za izlazni deo i još jedan trafo 6VA 12+12V. Ili ostavi mesta za lampe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Ova PCB ti je dovoljna. Kad poželiš bolji izlazni deo, doda se posebna pcb a ova se malo isecka. Suština ove priče je kako i rekoh jednostavno, a jako dobro za malo para. I ostavi mesta u kutiji za izlazni deo i još jedan trafo 6VA 12+12V. Ili ostavi mesta za lampe.

Oki doki - mislim da cu se poigrati sa ovim.

Za izlaz ne brinem - imam Sipi Mu Follower koji kod mene radi odlicno, gain podesiv, Iskra trafuljke i laNpe da se moze igrati ihaaaj.

6n16 submini cevke su npr. odlicne, imam ih jos jedno 12-14.

7n7 bih nabavljao, svidja mi se simetrican raspored pinova - to mi je nekako najlakse za layout.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, NIXIE reče

7N7 zvuče baš dobro. 

Probao bih taj tip loktal-oktal, jos ima 5 pack za normalnu lovu kod JAC Music ( cini mi se )...gledao sam cenovnik pre neki dan, za C3G je digao cene nevidjeno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

https://www.diyaudio.com/community/threads/star-pure-dsd-dac-signalyst-new.345385/

Ovo izgleda najbolje :laugh1tooht:

 

207627563_2962401614000822_6969253486773847441_n (1).jpeg

Ovo je bruka - ovaj ima fabriku za pcb i štancalicu za smd:smesna:

 

Sama ta konverzija preko tog chipa je losa, ovo sto si izbacio link.  Signalist mora da radi direktno preko hqplayer da bi se dobio  dobar rezultat. Ono sto sam ja radio spanac mi kaze da nije ni problizno dobro kao sto on ima sa modifikovanom Aya sa crevkama. Starije verzije signalista su dobre, ali treba naci shift registre koji su dobri, NOS...novi se greju i prave sum.

9038pro rules zajedno sa Aya 😁💪

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...