Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 3 minuta, NIXIE reče

Nisam koristio te stabilizatore. Ne znam kakvi su. Za novu varijantu preampa sam planirao Apex shunt regulatore. Primerak koji je napravio @pmiroslav81 potvrđuje da to zvuči bolje od verzije sa klasikom LM317/337.

DOCPLAYER.NET

A comparative overview of power supply regulator designs with listening tests Summary and Conclusion Power supply regulation has been an involved and hotly debated topic of discussion for as far as I ve

Evo ti poređenja 

 

Nema :sparkos:...samo Burson u testovima :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, krca44 reče

Hvala ti svakako, sredicu cu ovo uskoro, ne mogu ni upload slika na forum da uradim.

Pogledaj i iza napajanje za njega isto sa big-diy 

Šta znam možda je najednostavnije ovo damo da nam urade PCB - ako ima još zainteresovanih 

msm dok se drugi organizuju nacrtaju u Eaglu prođe život ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Pa da, kao kod mene. Uvek se može  "nadograditi" još jednim podnožjem. To je bolje izbeći. Ellktroliti ukoso ili horizontalno i rešen problem. Sa dva OP, biće skupo.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AD1865 pcb sa big diy-a koristi inferiorni USB/I2S - samo treba proveriti, mislim da je to dodatna pcb pa onda nije problem koristiti onu koju je Nixie preporucio na pocetku ( JLSounds ? ).

Meni je ovo sa big diy-a zanimljivo i zbog PSU pcb a postoji i dodatak - analogni izlaz sa OPA627 i cevni izlaz sa 6S4P sto je samo malo drugacija verzija 6S3P cevi koje i tako imam.

Narucio sam podnozja i 6 shift registra, prvo bih probao ono najjednostavnije pa eventualno bolja napajanja, izlaze i mozda uostalom AD1865 pcb sa big diy-a.

 

Dok stignu chipovi mozemo da razmotrimo ko bi npr. koristio napajanja sa big diy-a, da li se isplati...pa mozda zajedno uraditi pcb.

Isto vazi i za Pavouk pcb, to valjda moze neko u lokalu posto JLPCB ne prima Eagle fajlove, samo Gerber, koliko znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, krca44 reče

samo Gerber, koliko znam.

i jesu Gerber i za DAC i za PSU

Citat

PCB size is 75x150mm and is universal - you can solder components for any other DAC voltages.
It can be cheaply ordered from jlcpcb or any other PCB manufacturer.

ZA PSU nam trebaju po dva PCB ako idemo na  JLS - i za njega treba +5 /-5 V  

Može ta ista PCB polupopunjena bez 12V;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda i nije, koliko sam razumeo kad sam ucitao Eagle fajlove kod JLPCB problem je bio nedostatak definisanosti rupa/metalizacije - moj komentar se odnosi samo na JLPCB.

Ako neko ovde hoce da uradi gerbere od eagle fajla i ima nas dovoljno onda je JLPCB dobra opcija za pcb.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...