Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Problem sa LMS plug-in "Upnp/DLNA bridge" (nezavisni, nema veze sa SnakeOil već sa Logitech Media Server zajednicom) nemam samo ja.

Juče sam napisao post na SnakeOil forumu i dobio savet moderatora😁.

Screenshot_20230303_103453_Chrome.thumb.jpg.c9a32073473a0eb5b5328bdc3553601a.jpg

Čini se da verzija-autor plug-in nije "ispratila" promene software u zajednici LMS. Paradoksalno je da na drugom NUC (instalacija starija desetak dana, Ubuntu Server prethodna Ver.) sve radi kao sat.

To me je nateralo da malo poslušam "čist MPD (0.23.5) player" (noviji NUC) VS kombinaciju (stariji NUC) "MPD (0.23.5)+LMS+UPMPDCLI" gde je UPMPDCLI renderer prema LMS-izlazu za player "MPD (0.23.5)".

I, ZA MOJE UHO TO IMA RAZLIKE, iako je zvuk stvarno odličannnnn (mislim da će to biti interesantan izbor za one koji vole slušljiv i sa manje detalja zvuk Squeezelite player-a).

Trenutno sam mišljenja da bi jako teško, bilo koji player, mogao i da se približi MPD player-u.

Naravno, to je "pogled iz uha ovog posmatrača😁", za moj sistem i u mojoj sobi.

Potražio sam mišljenja o ovome na forumima i pročitao da ne mislim samo ja tako!

Zato ću najverovatnije u narednom periodu  slušati samo "čist" 'MPD (0.23.5)" player, NAJTOPLIJA PREPORUKA.

Takođe preporučujem i MPD Client aplikaciju

Screenshot_20230303_110007_MAFA.thumb.jpg.7f69a925477fa3edf28a9133b24ccd6b.jpg

"MAFA-MPD" (700 i nešto dinara), iz očitih razloga😁.

Stvarno je neuporedivooooo bolja, svetlosnu godinu, od besplatne-stare MPDroid aplikacije; i sa njom je uživanje birati i slušati muziku.

Kombinacija "MPD (0.23.5) + LMS + UPMPDCLI" i Tidal mi trenutno uopšte ne nedostaju.

Ne verujem ni da hoće, a zbog Tidal ne želim da izgubim ni minut (toliko mi treba da promenim player u SnakeOil)😁 da bih ga slušao, kombinacijom player-server "Squeezelite-bilo koji+LMS".

Opet to je ipak samo "pogled" iz uha ovog posmatrača😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist, to što Vi radite i način kako pristupate svemu sa toliko ljubavi i interesovanja, je krajnje profesionalan, posvećen stav i zahteva toliko energije i truda koju ne ja nego i mnogooooo mlađi od mene jednostavno NEMAMO.

Zato smo, rekao bih, ja i slični meni prinuđeni da biramo "lakša" nama primerenija rešenja koja naravno nisu ni u klasi onih do kojih se JEDINO stiže "težim putem"-Vašim; što je potpuno i razumljivo.

Sami rekoste da Vas je "šišanje" ovog distro "koštalo" najmanje 200 efektivnih sati pro-bono rada. Tu se ne radi o tome da li ja i slični meni to hoćemo već jednostavno ne možemo.

I sada najveći mogući kompliment od mene.

"VI STE ZA MENE NOLE"😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, Srecko reče

Sami rekoste da Vas je "šišanje" ovog distro "koštalo" najmanje 200 efektivnih sati pro-bono rada. Tu se ne radi o tome da li ja i slični meni to hoćemo već jednostavno ne možemo.

Nije šišanje nego podešavanje sistema za audio. Tim se nikad nisam bavio pre na ovaj način. Jesam linuxom ali ne namemski za audio .

Ali u nekoj samoj srži nema razlike. Da li sistem ima prioritete za ovo ili za ono....

Ošišani Xubuntu se zove Xubuntu core.

UNIT193.NET

Kinetic Kudu/22.10 release You may wish to read the general release notes, or the Xubuntu specific notes. amd64/64bit Torrent Direct download Zsync meta file MD5, SHA-256 Mani

A Debian Xfce4 ošišani je par komandi od minimal....i mala beba može da ga instalira

sudo apt install libxfce4ui-utils thunar xfce4-appfinder xfce4-panel xfce4-session xfce4-settings xfce4-terminal xfconf xfdesktop4 xfwm4

I to je oko 960Mb veličine - manje i od Xubuntu Core

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Debian ima mnogo bolji remstering sitem koji može iz Antix Linux-a da se ubaci u njega - a preko MX Linux 

sudo echo 'Package: *
Pin: release a=mx
Pin-Priority: 100' > /etc/apt/preferences.d/mxlinux 

sudo echo 'deb http://mxrepo.com/mx/repo/ bullseye main non-free
deb http://mxrepo.com/mx/repo bullseye ahs' > /etc/apt/sources.list.d/mxlinux.list

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys  F942E0D4E1C726CD

sudo apt-get -y update 
sudo apt-get -y upgrade

sudo apt -y install mx-debian-firmware mx-iso-template mx-live-usb-maker mx-remaster mx-remastercc mx-snapshot mx-tweak mx-tweak-data mx-usb-unmounter

Kad se ovo instalira Debian ima u sebi alat kojim može ceo sistem da se sačuva - bilo kao lajv CD - bilo kao lajv USB - na USB čak može da se čuvaju promene.

I to sve iz GUI - mnogo lakše za početnike ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Srecko said:

Čini se da verzija-autor plug-in nije "ispratila" promene software u zajednici LMS. Paradoksalno je da na drugom NUC (instalacija starija desetak dana, Ubuntu Server prethodna Ver.) sve radi kao sat.

Čitao sam ranije na SnakeOil forumu o problemu sličnom Vašem.

Iz diskusije sam stekao utisak da je problem u verziji Ubuntu-a. Na 20 radi, na 22 ne radi.

Ako sam dobro protumačio Snupijev odgovor, to Vam je i on rekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Mikorist reče

Problem je što SnakeOil ne radi na Debian - jednom neko podesi i više nema potrebe da se instalira - samo šeruješ ISO 

Mislim da može u skripti za SnakeOil da se promeni da traži isključivo Ubuntu - potpuno su isti paketi koje traži na oba Distro.

Pa čak da hakuješ SnakeOil web interfejs. Da se skine licenca - doda još opcija i pored ekstra opcija :D

Ali meni SnakeOil ne treba. Sve to može ručno da se ispodešava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam shvatio (napisao sam to u nekom od ranijih postova ovde na našem forumu da ne tražim) i pre nego napisah post na forumu SnakeOil.

Taj post je bio više da potvrdim svoj zaključak.

Pre dva dana sam mislio da se vratim na Ubuntu 20.04, no odlučio sam da to ne radim jer mi ovaj (ošišani, minimalna instalacija) "Ubuntu 22.04.2 LTS server" sa čistim MPD player-om, "svira za sve pare"; a već imam jedan NUC (sistem "B", u drugoj sobi) sa "Ubuntu 20.04 server" i SnakeOil kombinacijom "MPD + UPMPDCLI + LMS) i za minut mogu da ga raskonektujem i ukonektujem u drugi sistem.

Ne verujem da ću uopšte slušati ikoji drugi player do čisti MPD u dogledno vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, zika said:

Ili obrnuto?

Baš tako, "Upnp/DLNA bridge" na 20 radi na 22 ne radi.

Ja svrstavam sebe inače u grupu ljudi "vernika" koji misle da sve novo mora (i jeste😁), da bude bolje baš kao što je to i moj sin bolji od mene onoliko i koji je uspeo da se za parsek stepenika popenje više od mene😁.

Zato će 22.04.2 ostati tu gde jeste i otići će samo kada ga istisne nova Ver.

To sam ja i moguće je-verovatno da nisam u pravu te nema potrebe za polemikom; rekoh da je to na nivou vere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, gluv_i_udaren said:

gosn. Srećko, jeste li probali 22.04 minimized + SnakeOil MPD na Lenovo Thinkcentre?

Ne.

Na Lenovo sam instalirao "Blind" ISO Ver. Ubuntu+SnakeOil i "Ubuntu 20.04" (na drugi disk, imam neke stare diskove pa sam svašta nešto probao na njima)+SnakeOil instaliran Installer-om.

Naravno uvek sam upgrade-ovao SnakeOil na poslednju verziju.

Kada sam stavio Lenovo sa Linux (bez obzira koja Ver. Linux i SnakeOil) to je za mene bio toliki pomak u odnosu na: Win+Foobar2000 i neke druge kombinacije player sa Win; da sad POMIŠLJAM da su mi te svirke (Linux) sa Lenovo bile i bolje nego ovi NUCs😁 (sad se već navikavam da to nazovem tako, na Linux zvuk😁).

PS: Sve od Ubuntu što instaliram je uvek naj minimalnija verzija koja može.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 17. 2. 2023. at 16:49, zika reče

Probajte sa:

http://ftp.us.debian.org/debian/pool/main/l/linux-signed-amd64/linux-image-rt-amd64_6.1.12-1_amd64.deb
http://ftp.us.debian.org/debian/pool/main/l/linux-signed-amd64/linux-image-6.1.0-5-rt-amd64_6.1.12-1_amd64.deb

Moraju ruku pod ruku... To je sa link-a koji dadoh onomad... Savetujem samo ono što i sâm kôristim...

Kad je bâl, neka je sa muzikom... Real real-time... :) Naravno, pônavljam, zahteva da se podese i kôlevka i processes koji upotrebljavaju rt...

/etc/kernel/postinst.d/initramfs-tools:
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-6.1.0-5-rt-amd64
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/ip_discovery.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vega10_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi12_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_11_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_11_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_10_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_10_sos.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/aldebaran_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_4_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_4_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_4_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_4_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_3.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi10_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_3_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/smu_13_0_10.bin for module amdgpu

kako ovo da resim ??:unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...