Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Just now, Mikorist said:

skidam upravo da instaliram i da konačno saznam šta je ovo - znači fajl po fajl ću da upoređujem

Uzmi u obzir da ja koristim originalni SnakeOil baziran na custom ogoljenom Ubuntu 16, sa custom SnakeOil RT kernelom.

To što ti planiraš da istestiraš nije ovo što ja imam instalirano.

Linkove za ovo moje imaš na nekoj od prethodnih stranica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

Ama ne vredi ništa dok ja ne skinem i ne čekiram. 

A možda je sve do NUC-a?! :D 

On ladan tamo gde druge aždaje izgoreše! :)

 

 

14 minutes ago, Mikorist said:

....

Trust me bro ne pali kod mene

 

Ako ne veruješ bratu, a ti lepo svrati na pivce, :drinks: da ti bro sve lepo uživo demonstrira, da se ne mučiš sa instalacijom mrskog ti SnakeOil-a! :)

 

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Ama klot ubuntu - net install - nema ništa sem kernel.

Crni ekran potpuno. I da pokrenem SnakeOil. Pa da vidim šta ubacuje u sistem

Ali ovo što ja imam instalirano nije to, pa džaba ti poređenje.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...U smislu da je SnakeOil user interface, a da deo zvuka daju i verzija Ubuntu-a i korišćeni custom SnakeOil kernel.

Čak ni taj SnakeOil koji planiraš da instaliraš nije isti kao ovaj moj.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Kuja reče

...U smislu da je SnakeOil user interface, a da deo zvuka daju i verzija Ubuntu-a i korišćeni custom SnakeOil kernel.

Čak ni taj SnakeOil koji planiraš da instaliraš nije isti kao ovaj moj.

Ma da...Specijalan sistem koji radi u Real Time audio a CPU 40C:buehehe:

Da li ste svesni šta pričate 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Kako bre nije...Oću da vidim šta radi SnakeOil sa RT

Pa za  početak nije ti ista vrsta i verzija SnakeOil-a.

Ja koristim 1.2.1 koji je firmware koji se instalirao na custom Ubuntu 16 .iso koji je napravio autor SnakeOil-a zajedno sa custom SnakeOil RT kernelom.

Znači custom SnakeOil Ubuntu .iso sa custom SnakeOil RT kernelom.

Ovo tvoje je kasniji "poizvod", kada je zbog nedostatka vremena i kompatibilnosti sa novijim verzijama Ubuntu-a, autor prešao na installer varijantu koja se instalira na neku od regularnih dostupnih varijanti Ubuntu-a.

 

Da ne bude opet to tvoje "Trust me bro ne pali kod mene", pošto ti imaš jedno instalirano a ja drugo! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Kuja reče

Pa za  početak nije ti ista vrsta i verzija SnakeOil-a.

Ja koristim 1.2.1 koji je firmware koji se instalirao na custom Ubuntu 16 .iso koji je napravio autor SnakeOil-a zajedno sa custom SnakeOil RT kernelom.

Znači custom SnakeOil Ubuntu .iso sa custom SnakeOil RT kernelom.

Ovo tvoje je kasniji "poizvod", kada je zbog nedostatka vremena i kompatibilnosti sa novijim verzijama Ubuntu-a, autor prešao na installer varijantu koja se instalira na neku od regularnih dostupnih varijanti Ubuntu-a.

 

Da ne bude opet to tvoje "Trust me bro ne pali kod mene", pošto ti imaš jedno instalirano a ja drugo! :)

Šta god da je instalirano ne može da ima u RT temperaturu kao na idle...

Pogotovo sa tom postavkom. Da je IRQ USB-a na 99 u RT.  Nemoguće je. 

Teoretski - praktično kako god želiš. Perpetuo Mobile ne postoji....

Fizika je to....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ima...Ako ne podesiš i ako kreneš film da gledaš od toga nema ništa....

Miko, osim ako pod filmom ne podrazumevate led diodu dugmeta za uključenje😁 jer ova naša čuda-NUC-ovi osim ulaza (Ethernet kabl), izlaza (USB kabl) i napojnog kabla ništa drugo nemaju i ničemu ne služe (black box kutijice) do slušanju muzike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

Miko, osim ako pod filmom ne podrazumevate led diodu dugmeta za uključenje😁 jer ova naša čuda-NUC-ovi osim ulaza (Ethernet kabl), izlaza (USB kabl) i napojnog kabla ništa drugo nemaju i ničemu ne služe (black box kutijice) do slušanju muzike.

Šta me bre briga...ovde se bavim tehničkim problemom - kako je moguće da RT kernel radi na tako malim CPU temperaturama.

Daj da podesim to na svim serverima. Da na vazduh rade :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Šta god da je instalirano ne može da ima u RT temperaturu kao na idle...

Pogotovo sa tom postavkom. Da je IRQ USB-a na 99 u RT.  Nemoguće je. 

Teoretski - praktično kako god želiš. Perpetuo Mobile ne postoji....

Fizika je to....

Miko, na mom NUC temp. procesora izađe i na 57-59 stepeni no to je i dalje 10 stepeni niže od temperature uključenja ventilatora (postavio sam ga na 70 iako Intel kaže da može da bude i 81 stepen pre uključenja ventilatora).

Danas sam se baš zavitlavao 4-5 sati sa ovim mojim novim NUC i nije se ni jednom uključio ventilator (doduše jutros i nisu dobro grejali).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

Miko, na mom NUC temp. procesora izađe i na 57-59 stepeni no to je i dalje 10 stepeni niže od temperature uključenja ventilatora (postavio sam ga na 70 iako Intel kaže da može da bude i 81 stepen pre uključenja ventilatora).

Danas sam se baš zavitlavao 4-5 sati sa ovim mojim novim NUC i nije se ni jednom uključio ventilator (doduše jutros i nisu dobro grejali).

To je ok ako je recimo USB na 90 IRQ u RT . To pije vodu. Ali ima razlika između kernela.

Probajte sa preempted kernelom to. To je apsolutni RT 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ma da...Specijalan sistem koji radi u Real Time audio a CPU 40C:buehehe:

Da li ste svesni šta pričate

 

Oćeš da kažeš da sam ovo napravio u Fotošopu da bih te zezao? idi begaj! :)

image.thumb.gif.0c4897c357290871d355413ce0b2062e.gif


Bilo šta da mi napišeš, sa mojim nepoznavanjem Linux-a i meni će to biti "Trust me bro"! :D

 

A ako sam izazvao gnev bogova svojim neznanjem i pogrešnim tumačenjem onoga što mi TOP i nmon izbacuju, duboko se izvinjavam! :)

 

Zato ide bro lepo da sluša muziku! :)

Svira odlično, a ako neko želi da dokaže da ne svira, može slobodno! :) ć

Čiji je Ubuntu veći, iskreno, ne interesuje me. :D

 

Sada za to nemam vremena, u pozadini mi na Qobuz-u upravo svira neki fenomenalni Steve Harley & Cockney Rebels live snimak koji nikada ranije nisam čuo, pa idem da odvrnem volume pot! :guitarplayer::matrix002:

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, možda su loši senzori Intela pa ne mere tačno temperature?

Ko da bi im bilo prvi put.

Mislim da temp. procesora i nije bitna jer važno je da mi ne čujemo ventilator NUC-vrti se tako malom brzinom (g. @Kuja, ja i moja supruga) a znamo na koliko smo postavili vrednost temperature na kojoj bi trebalo da se uključi ventilator punom snagom i da je ta temp. niža 10 i više pošto od one koju Intel dozvoljava.

Te režime rada ventilatora je G. @Kuja iskustveno odredio i proverio na svom NUC kroz visemesečno korišćenje (hvala mu), ja ih primenio i ne čujemo ventilator (kreću Vam se i elektroni u materijalu hladnjaka no ne čujemo ih😁).

Daj bože da mi se poboljša sluh da čujem ventilator, lako bih pazario Akasa kućište😁. Sada, pošto ne čujem ventilator a ništa manje i sličnije audio uređaju ne videh, Akasa će da pričeka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mikorist said:

To je ok ako je recimo USB na 90 IRQ u RT . To pije vodu. Ali ima razlika između kernela.

Probajte sa preempted kernelom to. To je apsolutni RT 

Doći će i to na red.

Upravo je taj "put" do rešenja uživanje a ne samo resenje bar za nas sa foruma 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...