Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Nešto se dopisivah oko jezgara i setih se Vas kada mi je ovo:

protrčalo ispred očiju, keyword: hyperthread... :) Naravno, isključiti...

To smem jer ne umanjuje bezbednost, neke druge stvari, ne uspevam sebe da nateram da kažem javno... Recimo da kažem: ublažavanja... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine @Kuja da li ste videli ovu informaciju o setovanju ventilatora NUC.

 

WWW.INTEL.COM

Provides information on cooling and fan control options in BIOS Setup for Intel® NUC products.

Ispade da min. temperatura CPU moze da bude cak 81 stepen Celzija, u tihom rezimu rada, pri čemu shvatih da to vazi generalno za svaki NUC jer nisu pomenuli (Intel) ni jedan model posebno.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, zika reče

Nešto se dopisivah oko jezgara i setih se Vas kada mi je ovo:

protrčalo ispred očiju, keyword: hyperthread... :) Naravno, isključiti...

To smem jer ne umanjuje bezbednost, neke druge stvari, ne uspevam sebe da nateram da kažem javno... Recimo da kažem: ublažavanja... :)

isključeno.....uskoro kačim ISO nov. Bolje reći u novoj temi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

Gospodine @Kuja da li ste videli ovu informaciju o setovanju ventilatora NUC.

 

WWW.INTEL.COM

Provides information on cooling and fan control options in BIOS Setup for Intel® NUC products.

Ispade da min. temperatura CPU moze da bude cak 81 stepen Celzija, u tihom rezimu rada, pri čemu shvatih da to vazi generalno za svaki NUC jer nisu pomenuli (Intel) ni jedan model posebno.

Jesam. :)

Pominjao sam više puta ranije u ovoj temi da sam u BIOS-u podešavao brzinu ventilatora.

Potpuno je nečujan a CPU temperatura je cca 55C.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Kuja said:

Jesam. :)

Pominjao sam više puta ranije u ovoj temi da sam u BIOS-u podešavao brzinu ventilatora.

Potpuno je nečujan a CPU temperatura je cca 55C.

1. Da li mislite da se može ići i na više minimalne temperature (bios) npr. barem 70 stepeni celzija, sobzirom da su po Intelu min. t. 78-81 celzija?

2. Šta je Vam merodavno za minimalnu temperaturu, temperatura: CPU, Memorije ili ploče?

3. Razmišljam da kupim za drugi sistem još jedan NUC za “B” sistem.

Kada sam prvi NUC kupovao nisam uopšte razmišljao šta je pravi izbor: Intel Core I3 ili Intel Core I5 zbog:

- I3 je po procesorskoj snazi dovoljan za audio namenu (mislim) a manje troši energije od I5 pa bi manje ventilator radio ili grešim i da li je bolje da uzmem I5 procesorski moćniji.

- Da li kupiti npr. I5 2020 god. (NUC8) ili I3 2022. god. (NUC11)zato sto je I3 urađen 10nm teh. a I5 14nm teh. pa samim tim je I3 2022. toplotno efikasniji i bolji za ventilator ili ipak uzeti I5 jer je oko 30% ipak brži?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

1. Da li mislite da se može ići i na više minimalne temperature (bios) npr. barem 70 stepeni celzija, sobzirom da su po Intelu min. t. 78-81 celzija?

To sam radio davno, pre dve-tri godine, igrao sam se sa temperaturom i duty cycle vrednostima, zaboravio sam tačna podešavanja.

Jedino da ponovo povežem NUC na monitor pa da vidim šta sam podesio. Problem je što ne znam gde mi je miniHDMI kabl. :)

3 hours ago, Srecko said:

2. Šta je Vam merodavno za minimalnu temperaturu, temperatura: CPU, Memorije ili ploče?

Igrao sam se sa vrednostima u BIOS-u dok nisam ubo sweet spot između CPU temperature i zvuka ventilatora.

3 hours ago, Srecko said:

- Da li kupiti npr. I5 2020 god. (NUC8) ili I3 2022. god. (NUC11)zato sto je I3 urađen 10nm teh. a I5 14nm teh. pa samim tim je I3 2022. toplotno efikasniji i bolji za ventilator ili ipak uzeti I5 jer je oko 30% ipak brži?

Nemam konkretan odgovor na ovo pitanje pošto nemam iskustva iz prve ruke sa navedenim modelima.

Moj NUC je i5 iz 2015-e, uzeo sam ga pošto je tada bio jedini u ponudi na KP dobro očuvan i sa dobrom cenom.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, NIXIE reče

Sve mi je teže da pratim. :phil_04:

Nema šta da pratiš....U toku dana pravim temu diyAudio Linux OS - biće za idiote uputsvo kako se postavlja na USB a potom kako se instalira na mašinu.

Stavka po stavka sa skrinšotovima. Posle kad instaliraš ne treba ti ništa više. ;)

Apsolutni klon moga sistema. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apsolvirasmo (Vi @Mikorist) PC i Linux!

Naziv teme je PC ..... da li se to odnosi samo na Windows i Linux mašine (jedno te isto hardware-ski) ili se odnosi na personalne kompjutere generalno?

Ako se odnosi na PC generalno, nije pokriven jedan veoma veliki deo teme-MAC Mini kompjuteri i OSX kao OS. Ovo sam pomenuo zbog toga što po netu mnogi i dalje smatraju da je to i dalje dobitna kombinacija kada je kvalitet izvora-zvuka u pitanju a mi svi upravo i tragamo (svako na svoj način) za tim svetim Gralom.

Pitanje postaje još interesantnije pojavom Mac Mini M1 i sada M2 koji se gotovo ne greju pa ni nemaju ventilatore!

Od prvog iPhone imam punu kuću Apple stvari ali nikad nisam imao Mac Mini i sramota je ali priznajem da ni ne znam kako bi izgledao "Sistem izvora sa Mac Mini" u sredini (koji players, koje aplikacije za mobilni, kako to uopšte sve izgleda u ozbiljnom HiFi sistemu)?

Verujem da ima neko na forumu koji ima iskustva sa ovim hardware i software pa bi bilo lepo da napiše koju reč o ovome pogotovo što na Reditu mnogi smatraju da kombinacija NUC-Run je višestruko skuplja od Mac Mini no ne i bolji izbor.

Možda je došao red na kupovinu Mac Mini M2😁 a možda bi to bilo i ogromna glupost jer koliko shvatih ni SSD na njima nije moguće promeniti bez Apple.

Možda će doći bolje vreme ako konačno izgube ovaj spor, tuženi su za krađu intelektualne svojine-patenti EKG, koja je implementirana u Apple Watch I mnogi očekuju da bi Apple mogao da izgubi spor.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, zamisli kako bi se to tvoje čudo čulo da imaš još ovaj kabl😁

WWW.TOMSHARDWARE.COM

Claimed to be the “best computer Hi-Fi cable ever built.”

Stvarno bolesno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Srecko reče

Miko, zamisli kako bi se to tvoje čudo čulo da imaš još ovaj kabl😁

WWW.TOMSHARDWARE.COM

Claimed to be the “best computer Hi-Fi cable ever built.”

Stvarno bolesno!

Ne se zajebavati, mnogo opasna rabota!

Ako sad krene kabliranje PC, bit če puno problema.

Samo da se zna da si ti pokrenuo igru!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...