Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

Dzaba cena postarine kad Mouser neda prodaju npr. Dale 1,5W i 3W otpora.

Upravo sam posle tri meseca cekanja dobio info da to necu dobiti zbog "distributerskih ogranicenja".

A pre sest meseci sam ih kupovao bez problema, cpf i cmf serije, na 10 komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, krca44 said:

Dzaba cena postarine kad Mouser neda prodaju npr. Dale 1,5W i 3W otpora.

Upravo sam posle tri meseca cekanja dobio info da to necu dobiti zbog "distributerskih ogranicenja".

A pre sest meseci sam ih kupovao bez problema, cpf i cmf serije, na 10 komada.

bas se nasekirah za Dale otpore

moracu i dalje da citam  crte 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 54 minuta, Muad'Dib reče

Čime su đubrili majke ti u 18 veku ? To nam treba

Pa nemamo goveda i svinje, uvozi se, zajedno sa pasuljem koga nema ni za lek. Ne daj bože da se opet zarati bez pasulja cela država sunce ti. :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi da ima i GND povezan na priključku za signalni kabl. U većini slučajeva neće PC da prepozna XMOS čip bez te veze. Verovatno ima, čim radi sa D10, samo nisu napisali.

Recimo D50S nekad mora da ima sve 4 žice u USB kablu zavisno od matične ploče, i ako ima eksterno napajanje i ne napaja se sa USB priključka. Zašto? Pa nemam pojma, ali je tako.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MIFLEX

viber_image_2022-03-15_10-43-03-173.png

Uzemljenje je između 2 i 4 na njega ide uzemljenje i slepi navoj od trafoa.

Na kablu na utikaču obeleži markerom gde je faza i nju ubadaš u fazu.

Glimericom proveriš gde je....


Mikum mi reko da ti pošaljem ovo:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Došlo doba da se ljubav proba!

Pod budniim nadzorom mog mentora gsp. @Muad'Dib i gsp. @NIXIEuspjeo sam sklopiti linearno napajanje za Topping D10s. Hvala im velika, jer bez ikakvog predhodnog iskustva u radu sa elektronikom uspjeo sam obaviti zadatak. Naravno sokolovi su uvjek bili pri ruci.

ToppingLPS.thumb.jpg.2435569e561cd5bdb51158324503833c.jpg

A rezultat? Zvuk je podignut za jednu ozbiljnu stepenicu više. Naravno u domenu koji imaju zavidno slušno iskustvo i solidan muzički ukus. Ta širina i dubina tonske slike, toplina i  plastičnost zvuka, nešto što sam sanjao. Zvuk ne izlazi iz kutija, on je u zraku. A tek dinamika. Upravo slušam Četiri godišnja doba, ljeto Mehta i Izraelska filharmonija. Dođi vidi i umri. Ljudi božji, Mingus mi potpuno drugačije zvuči ... O ljepoti zvuka mi mogao do sutra, nešto nevjerovatno. Da ne bude zabune, ipak ovo nije stroj od 10.000 €.

Ja znam da če biti sumnje i podsmjeha, kao i u @Muad'Dibslučaju, ide u rok službe. Ja samo obavještavam zainteresovane da je investicija vrijedna svakog dinara i ako mogu sebi to priuštiti da ne oklevaju.

Toliko od mene, slobodno raspalite, ovo je ipak FORUM. A ja nastavljam dalje. Ne da se igram jer imam ipak ograničenu sumu novaca. Nastavljam da podižem nivo kvalitet reprodukcije MUZIKE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu dileme, svaki takav uređaj napajan preko USB priključka ima bolje da zvuči kad mu se doda kvalitetno eksterno napajanje. Ja još nisam čuo za suprotan primer. Naravno tu je i mali limitirajući faktor, interna SMPS napajanja, ali to je teško promeniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro razumeo u ponedeljak nabavlja još jedan bitan deo. Javi kad stigne i kad ga ubaciš.

Tek onda kreče pravo - pravcato ludiloooo.

I da.... kad ubaciš taj deo pokušaj da sedneš i opišeš/napišeš kako svira.:D

p.s.

Javio mi se još jedan lik oće i on ovo isto da pravi :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...