Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

Zna se kako se meri zvuk torusa.

Postoje merači niskih volumena talasa i izuzetno malih nivoa.

Torus se postavlja na sred gluve sobe 18x18x18 metara, a onda se mere 30 serija po 10 merenja u intervalima 100-10.000.000nS

Uzima se prosečna vrednost koja se množi sa konstantom u vakuumu, slobodnom vazduhu i kiseoniku (neko koristi i ozon, a Ameri rade sa tricijumom).

Na kraju se rezultati porede sa referentnim, i objavljuju se uporedne tabele.

 

 

Ajd kad se šalimo i ja da preteram :buehehe:Mislim, jbt, ko još koristi stetoskop :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

C i RC preko sekundara vode racuna i o istitravanjima na diodama, u tom smislu da je najbitnije izbeci/neutralisati rezonance koje se dobijaju u kombinaciji switching noise, strujnih pikova punjenja kondenzatora i histereze samog trafoa

u granicnim slucajevima je bilo da trafo koji brunda ko blesav postane miran ko bubica dodavanjem C+RC preko sekundara

meni moj drug SP300B napravio Quasimodo :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod SMPS je pravilo palcica da RC konstanta bude jednu desetinu perioda uključenja. I tu se gase druge vatrice, dva. Jedna je spajk koji se mora otseci da ne pravi cirkuse, a druga je davljenje oscilacija kod prelaznih pojava.

Kod naponski mekanog sinusa iz trafoa je prelazna pojava u struji, izmedju nominalne, radne, i struje diode između Vmax(ac) i Vdc napona na kondovima.

Struja.png.5db6162fc3108c4329b1657be338f609.png

 

Žuto struja diode, plavo napon opterećenog greca, kond i potrošač. 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...