Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

On 3/19/2022 at 3:34 PM, Muad'Dib said:

Koliko varira napon i frekfencija.

Napon +-10% može, koliko se sećam.

Frekvencija te ne sikira, kada ona počne da varira to je najmanji problem. Tad se očekuju restrikcije ili raspad energetskog sistema.

Treutno me više brinu uređaji sa svičerskim napajanjima sumnjivog porekla. Šta to seje po mreži niko ne zna a da se uđe u prosečno domaćinstvo nađe se jedno 20 komada kojekakvih napajanja (TV, punjači, ruteri, računari. LED sijalice, klime...).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Eine bosnischen hakurik ist gekommen!

20220413_202240_mfnr.thumb.jpg.a42dd77b879c697f9a03c48410e0c043.jpg

Od silnog uzbuđenja nisam stigao slikati životinjicu. Ko malo veći nokat a skupa ko suho zlato.

Ali i vrijedi. Radi tek tri sahata nije se pošteno ni usvirala, ali pjeva. Ko bulbuli travnički, što reče Vajta. Probudi me ptičji pjev, tamo negdje u zoru oko 5 sati, pa se insan rastopi od silne miline. E to vam je Topping D10s plus Sparkos SS3602 i linearno napajanje Studer 900. Izlazi zvuk " ko šejtani iz duvara". Još dok nabavim novi USB kabal, ihaaaa.

Još jednom da zahvalim svom mentoru gosp. @Muad'Dib i gosp. @NIXIE bez kojih ovo ne bi se ostvarilo.

Pišem ovo za sve one koji imaju vintage sistem da je ovo jedna od mogučnosti da podignete sistem za nekoliko stepenica uvis. Počeo sam i ja na ovom forumu Nixijevim kablovima, neki me oduševljavali neki iritirali do neba, budalesao sa kablovima, ali sve to je vrijedilo truda. Da imam koju godinu manje sigurno bih krenuo konstruktorskim stopama, ali ovako mora čovjek biti realan.

Budimo realni, tražimo nemoguče. Ugradimo Sparkose!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Zen Mod reče

ja spremam svoju seriju OP

zvace se ZbrljoZ

Bit če bolje napraviti DAC da suh materijal bez kutije košta 120-150 €, ali da to bude Topping + Sparkos! i bez iteracija. Jedno al vrijedno iz majstorske radionice @Zen Mod. Tek toliko da natjeraš Miku da baci svoje Sparkose!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače.......Treba da podje jedno 150+ sati da svira da se usvira na svome maksimumu. Znači dugooo....Ako slušaš  5 sati dnevno računaj da je to pun mesec dana.

Posle toga idu halucinacije. Na slušalicama na zvučnicima našta god da zakačiš izlaz od te sprave....:D

 

Javi se tamo negde 13 maja sa utiscima........ :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE fasovao koronu? Puno sreče i da što prije ozdraviš! A bilo bi lijepo da ti kao neovisna strana daš sud o svom ovom projektu. Čisto da se razbije fama i stvari dovedu u realan kontekst od strane neovisnog slušatelja. Da ne bude svaki cigo svoga konja hvali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...