Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

Setih se prica i silnih tema na vorumima, kad je Gain klon bio u modi...pa isprobavali ljudi svakakvo napajanje...i svako je razlicito sviralo, te brze diode, te razni snubber kondenzatori...

U nesto od toga sam se i sam uverio. Recimo meni je GC najlepse svirao sa samo 1000uFpo grani, a trebalo je biti obrnuto...

Ima tu malo crne magije... :house14:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razni su trejdofovi. Magije nema bas nesto u spravi, vise je naokolo:D

Postoji edukativna slika struja idealnih komponenti i postoji realna slika nalik na postavljenu, koja je trejd of ili kompilacija izabranih parametara kola, velicine kapaciteta, indutivnosti i karakteristika trafoa, svakako i potrosnje, naravno i tipa dioda, i okolnih sredstava za potiskivanje suma. Velicina i sirina pikova, dc nivoa ... i sklop koji sledi u lancu kako reaguje na kojekakve oblike formiranog signala struje.

Negde nema veze, negde ima u nekom detalju, negde sve smeta. 

Recimo veci kapacitet povecava pik struje i sum, koji je uvek zahvalan za utisak.;)

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

A da si dodao paralelno još 5- 10 tih od 1000uF po grani tek bi sviralo.

Dodavao sam, pa skidao. Na kraju, da bih se uverio da ne tripujem,  ugradio tih 1000uF, pa preko prekidaca jos 10.000uF, pa isprobavao, on/off. Bolje sviralo samo sa 1000 uF :laugh1tooht:. Al zato je trafo bio bas predimenzioniran. Mora da je do velikog trafoa...

Ustvari, negde sam procitao da je cika Nelson rekao (ne mogu sad da se setim gde, davno bese) da je i on primetio da predimenzisani trafoi uvek sviraju bolje, iako ne bi trebalo biti nikakve razlike (recimo stavite 1kw trafo a dovoljno bi bilo 100 w)...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poenta kod Gaincard su bas bili 1mF elkovi ditto na pinovima IC, kao jedini elementi u PSU filteru

ja jesam pravio konvencionalnu verziju i Gaincard clone , sa istim trafopia i Graetz

kod konvencionalnog je bio filter/cap bank odmah kod Graetz, 10mF po grani

clone je zvucao bolje, brze, priprdnije, dok je konvencionalni bio umiven i dosadnjikav u odnosu na clone

jedino pri vrsnim snagama, blizu clipping-a , konvencionalni je imao vise oomph, sto je i logicno - stabilniji rails

to se odnosi i na 1875 i 3875, probao sve i sa jednim  i drugim

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo stigao kabal

TeraDakKabal.jpg.382679f4a943313cd20942e284d072ee.jpg

I probao ja da dovedem napoj sa ispravljača za mobitel, brzo punjenje, na 5V ima 10W. Međutim Topping D10s ne radi. POkušam sa sljedečim testovima: izmjerim napon pin 1 i 2 napojnog kabla sa ispravljača, 4.8V. Ubodem ovaj kabal u ženski B TeraDak kabla i izmjerim struju pin 1 i 2 muškog B TD kabla. Nema napona. Onda provjerim spojeve pinova ženski B-muški B i utvrdim da pin 1 nema spoj. Da li je metodologija ispravna? Da se ne osramotim kada krenem u proces reklamacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovdje se bolje vidi

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for TeraDak USB power injection cable, Hi Fi For Linear Power Supply LPSU at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

Crveni kabal je data kabal i on ide sa kompjutera USB A. Ovo žuto je žensko-muški USB B. Na ženski se kači vanjsko napajanje a muški USB B ide u DAC. Valjda je sada jasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, asimze reče

Ovo žuto je žensko-muški USB B.

Oće to žuto da se razglavi. U transportu ili ovako iz čistoga mira. Meni je Guja pravio taj nastavak i oče da se sjebe . Može da se desi da GND ima hladan lem i onda neće da se inicira DAC:signhere:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se ne varam, a Mika će me ispraviti ako se varam, bodu se oba kabla. Kad se aktivira DAC onda se napajački može izvaditi, pa ostane na vanjskom napajanju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, zerowaf reče

Ako se ne varam, a Mika će me ispraviti ako se varam, bodu se oba kabla. Kad se aktivira DAC onda se napajački može izvaditi, pa ostane na vanjskom napajanju.

 

Probao izvaditi napajanje, odmah se DAC deaktivira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A onda ga ubodeš u vanjsko napajanje. 

Kod mene nema iniciranja portova a ni drajvera...Nemam Windows. Na MacOS sam....Ali i na Windows-u radi odma kad zakačim sa vanjskim.

Neče da radi samo ako nemam GND žicu . Na Linuxu radi samo sa D+ i D-  ne treba mu ni GND ima u kernelu drajver:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...