Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, Vix reče

Eh Miko, sad pocinjem razmisljati o Toppingu...i to tvojom krivicom...:buehehe:

Original napajan preko USB porta, to ti je ravno i dosadno. E sad kad dodaš eksterno napajanje i Sparkos i Supra kabal, to još nisam čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.4.2022. at 20:54, NIXIE reče

Probaj još Album Plejer i AIMP. Svaki zvuči malo drugačije. AP ima mogućnost rada sa KS driverom, ako si ga dobio u paketu za Topping.

KS drajver radi automatski kad instalraš D10s drajver...Evo ti podešavanje kako radi kod mene 

Capture.PNGCapture2.PNG

Sa Hyper-threading zvuči malo bolje od foobar :D

 

Čujem bato stolicu pod Mudijevom guzicom kako škripi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.4.2022. at 20:54, NIXIE reče

Probaj još Album Plejer i AIMP. Svaki zvuči malo drugačije. AP ima mogućnost rada sa KS driverom, ako si ga dobio u paketu za Topping.

Prvo sam probao AIMP, nije mi đavo dao mira. Onda sam te malo psovao, nisam puno. Vjerovatno ja nisam sve to fino podesio. E konačno danas probah AlbumPlayer. Mila moja majko, pa jel moguče. Ništa nisam pipnuo, a zvuk TOTALNO drugačiji iz sistema.. Da mi je neko rekao da je to moguče rekao bih da laže ko pas. Al ovo? Jest da mi na ganglije ide ovo sa playlistom. Eto @NIXIE hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, asimze reče

Prvo sam probao AIMP, nije mi đavo dao mira. Onda sam te malo psovao, nisam puno. Vjerovatno ja nisam sve to fino podesio. E konačno danas probah AlbumPlayer. Mila moja majko, pa jel moguče. Ništa nisam pipnuo, a zvuk TOTALNO drugačiji iz sistema.. Da mi je neko rekao da je to moguče rekao bih da laže ko pas. Al ovo? Jest da mi na ganglije ide ovo sa playlistom. Eto @NIXIE hvala!

Ja volim AIMP kad slušam tiho i onako neobavezno. Prvo on nema podršku za KS, moraš mu namestiti Asio ili Wasapi. Zvuči malo mekše i basovitije od AP, ali ima mnogo bolji user intarface, playliste, trt mrt, VU metar recimo.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Muad'Dib reče

Evo ti podešavanje kako radi kod mene 

Zašto ne staviš full memory, ako imaš SSD ili čak full preloading. Tu je sporije učitavanje ceog albuma u memoriju kad je klasičan HDD, sa SSD leti. Ja imam klasičan vrteći HDD pa držim samo full memory. U Aimp beše ima samo opcija da se jedna pesma unapred učita u memoriju.

@asimze, probaj još Minority clean i Fidelizer free dodatke. Nije veliki uticaj, ali se čuje malkice, možda i nebitno. Uglavnom koristim Minority clean.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Muad'Dib reče

Čujem bato stolicu pod Mudijevom guzicom kako škripi :D

Taj album je primer kako treba pravi blues da se snimi. Na žalost on nema više tako dobrih snimaka.

Ja kad čujem onaj umiveni moderni blues, meni to nekako previše ljigavo zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ASIO Buffer Size je glavna stvar na Wimdows-u. U suštini bvaferisanja i latencije.
Koje ne mnoraju da se podešavaju na MacOS i Linux u samom programu jer sve ide kroz kernel.
Razlika u zvuku različitih plejera je samo u tim različitim postavkama i ništa drugo.
Naravno na koji način hendluju recimo iso fajl i kako pristupaju disku.

Fidelizer je ok - on čisti neke gluposti u samom Windowsu kroz regedit - koje inače sam čistim ručno 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ASIO, WASAPI i WDM-KS su svi bit-perfect što se tiče tipičnog softverskog stack-a, tako da ne bi trebalo da postoji (i ne postoji zvučno)  nikakva razlika između njih.

Bez njih se brzina uzorkovanja poklapa sa onom koja je konfigurisana na Windows audio kontrolnoj tabli, "audio effects" Windows mixera što je je dodatni sloj dithering-a. Zamućenje zvuka.

Bez obzira na to koji izlazni metod koristimo, veličina bafera od samo jednog uzorka nikada neće raditi na Operativnom Sistemu opšte namene kao što je Windows, koji nema neophodne mogućnosti zakazivanja u realnom vremenu (real-time scheduling) da bi to funkcionisalo. Jer to mora da je podešeno na nivou kernela. A ovde se vrši interakcija između host aplikacije i neke DLL datoteke koja implementira drajver - virtuelno smanjuje latenciju 

Instalirajte Latency Mon pa vidite koji je maksimum

https://www.resplendence.com/latencymon

Kako god okreneš ne dopada mi se kako Windows svira. :risitas:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Religija zvana Apple. Ja sam dugo radio u industriji na više platformi gdje sve mora da bude urealnom vremenu u milisekundama, cjeli proces. I na kraju ti moram reči samo jednu stvar sva informatika je niz POPUPROIZVODA poredanih u vertikalu. Ponekad im promakne pravi proizvod i onda se sjebaše da ga unište (radim da sednim od takvih). Apple je samo za visoke profesionalce i tu dižem kapu, sve ostalo je smijurija. Ko nema u kompletu laptop, smartfon i tablet od Aplle ne koristi puni kapacitet.

Ali jebeš računare i informatiku!!! da se malo nasmijemo. Ja cijelo vrijeme govorim o albumplayer.com a druga strana o albumplayer.ru! Malo gluhi telefona:o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...