Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

Meni nije jasno u čemu je caka jer se bojim da nisam riješio problem. U stvari ja sam USB A koji je išao na ispravljač za brzo punjenje  spojio na računar. Ako napojni daje samo +5V i GND što mu sad treba GND sa računara a nije dovoljno sa ispravljača???? Možda zato što sam ja mašinac pa malo drugačije gledam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveri se gde je +5V povezano na "muški" USB konektor žućkasti koji ide u DAC. Tu se mora dovesti  napajanje kakvo bilo. -5V oli ti GND mora biti povezan na oba mesta. Najbolje sve proveriti, gde su vezani D+ D- i napajanje. Možda je crveno-crni kabal za napajanje a B "ženski" konektor za signal. A možda jednostavno nije sve spojeno kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, NIXIE reče

Proveri se gde je +5V povezano na "muški" USB konektor žućkasti koji ide u DAC. Tu se mora dovesti  napajanje kakvo bilo. -5V oli ti GND mora biti povezan na oba mesta. Najbolje sve proveriti, gde su vezani D+ D- i napajanje. Možda je crveno-crni kabal za napajanje a B "ženski" konektor za signal. A možda jednostavno nije sve spojeno kako treba.

Sve opcije su moguće...Zato sam i pravio odvojenu kutiju za sve da se ne pomera . Dune vetar i razdvoji se onaj nastavak :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sumiram testove: Crveno-crni kabal je kabal za podatke! Napajanje se dovodi u onaj žuti USB B ženski. Sam naziv kabla, power injection! Dakle i kada napravim LPS (francuzi oduljili ko gladan ...) problem ostaje. I ovaj moj ispravljač za brzo pinjenje i LSP je isto, po meni. Ili je možda u pitanju napon od samo 4.8V i nije dovoljno da se inicira port. Nešto mi se pričinjava da @Zen Mod stoji po strani, smješka se i uživa dok se mi mučimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja verujem samo u merenje međusobnih veza tih konektora. Utvrdiš gde je šta povezano, ovako i dalje nije sigurno šta je šta. Rekoh taj se kabl isporučuje uz njihovo napajanje, onda crveno crni nije za signal. :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i pise lepo

The USB A only serves to inject a clean 5V (regulated linear power supply).

  • USB-B male to USB-B female
  • USB-A gold plated
  • Length: 27cm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

ma gomila konektora na napajanju.

što manje konektora i kontakata to bolje...

Ovi feritni filteri za kabl definitivno utiču na zvuk DAC....

filter-feritni-za-kabl-35mm-6149c73a132d6.webp

Na USB kabl kad se zakače zavisi koliko ih ima i na kojoj su razdaljini.

No veće je otkrovljenje koliko peglaju iznutra sve.... Kad se zakače na AC ispred i iza trafoa - pa posle na DC....

Ne treba ti ni snubber ako pogodiš pravu veličinu ferita...pegla i zvonjavu trafoa...

Ovde ima lep izbor

WWW.MIKROPRINC.COM

Prateći kablovski materijal obuhvata raznovrsne proizvode među kojima su sledeći: vođice za kablove različitih prečnika, držači za kablove, feritni filteri za kablove, obeleživači za kablove, spojnice za kontakt između dva kabla kao i spojnice za više kontakta.

 

lepo je što imaju kopče pa mogu da se skidaju po potrebi...

u svakom slučaju ovo zaista deluje za razliku od drugih snake oil :signhere:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo dnevni test traje. Arturo Sandoval, Chick Core i društvo, dobar testni materijal. Dubina, širina zvučne slike, dinamika, puno toga što se nije prije čulo ili nije tako lijepo. Dakle sada svira na ispravljač od telefona (brzi onaj!) i ja prezadovoljan. Kad kompletiram LPS baš me interesuje šta če biti. Maloprije se vrtio Pogorelić, zadnji CD. Ja kad u neka doba spuca klavir, otvori se svih sedam nebesa. U zvuku se osječaju njegove emocije. Eto to je to. i da ne bude zabune. Ne mislim ja da sam sada postigao kvalitet zvuka sistema od 10.000 €. Postigao sam veliki napredak za malo para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, asimze reče

Kad kompletiram LPS baš me interesuje šta če biti.

Ezoterija rođače........pomak je 2x bolje u odnosu na običan ispravljač....taj što se u zid utačinje.....

Ali zavisi i od rezolucije uređaja koji prima tu energiju signala posle DAC....

Ovaj Zenov Iron ne jebe živu silu...Koliko god energije da primi toliko i izbacuje vani....;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...