Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

nemo da ste deca

napises sta mislis, ides dalje

sta drugi misli, to je njegova stvar

sad .....ako preteras sa akoladama, onda ce se uvek neko nadje da sumnja

pa i ako ne preteras, opet ce se neko nadje da sumnja

naravoucenije - pretero ne pretero, sta te briga ..... 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo je izasla kava na nos kad je Mika spomenuo Isusa, dok sam dosao k sebi zagrizem u kolac iz pekare i procitam dalje o soku i  tastaruri.....evo sad i mrvice po tastaturi pomjesane s onom kavom od maloprije....
Idem ovo pojesti do kraja bez laptopa prije nego sto mi laptop dobije dijabetes i visoki tlak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Zen Mod reče

nemo da ste deca

napises sta mislis, ides dalje

sta drugi misli, to je njegova stvar

sad .....ako preteras sa akoladama, onda ce se uvek neko nadje da sumnja

pa i ako ne preteras, opet ce se neko nadje da sumnja

naravoucenije - pretero ne pretero, sta te briga ..... 

:smesna:

E vidiš @Zen Modmislim da bi na određen način trebalo ustroji neka pravila šta je dobar ili odličan zvuk. A ne da svako priča za sebe, to onda nije forum. Ne mislim naneka stroga pravila. Ljudi su ustrojili nekakav pojam testnih CD ( ili LP) i onda tu definiše šta valja ili nevalja kod reprodukcije na nekom sistemu. Što mi to nebi mogli. Time bi bili konstruktivniji i izbjegli neke nepotrebne rasprave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto se evo i @Vlad javlja volio bih jedno objašnjenje vezano za USB interkonekt na vezi laptop-DAC. Kako to da sad i kod prenosa digitalnih informacija nekakvu "muzikalnost" ima kabla. Ima 1 ima 0, provjeri čeksum i Bog te veselio. A i sam se uvjerih da ima razlike kabl od kabla. U čemu je caka, volio bih da znam. Bez namjere da raspravljam. Hvala unapred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Asime, mislim da nije moguce standardizirati kvalitetu zvuka ovako kako si opisao. 
S tehnicke strane se svasta moze izmjeriti, ali kad govorimo o subjektivnoj kvaliteti zvuka onda bas i nema standarda.
Testni CD-i tu takodjer ne pomazu jer ce svatko od nas isti CD drugacije cuti i opet nema reference za nikoga osim za onoga tko slusa/prica o zvuku.
Ono sto moze malo pomoci je kada s vremenom i iz opisa drugih ljudi kad pricaju o necemu sto si i sam cuo shvatis gdje su oni u odnosu na tebe kad govore o zvuku, pa kad jednom, npr. shvatis da ti i Mika imate slicne afinitete onda ce ti njegovo misljenje biti vaznije od npr. mog ukoliko se pokaze da smo osjetljivi na neke druge stvari.
Na sto mislim kad kazem "osjetljivi"?
Netko je osjetljiv na timbar vise od drugih, nekome je ovakav ili onakav oblik pozornice najvaznija stvar, nekome odgovaraju "ljepljivi" zvuci, netko kaze da ljepljiv zvuk nema ostrinu koju nekad cuje na live izvedbi, nekome je sve prestalo biti vazno i slusa muziku.
Ovima zadnjima sam ja osobno sklon povjerovati u onim rijetkim trenucima kad iskazu misljenje. Ako te tjera da tapkas nogom, ako se uhvatis da dirigiras dok svira ili da sviras air guitar cak i ako nisi sam u sobi, onda imas doabr zvuk. I ako zelis da jos pojacas jer si ti odlucio da je komsiji omiljena pjesma bas ova! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sto su kvazidigitalne i bez ceksuma. Pa mu smetnje koske lome vise nego na analogiji. Jeste simplifikovano 0 i 1, ali je ranjiv razmak izmedju nula i jedinica.

Pouzdaniji digitalni prenos je prema printeru. Zato me ta fela ne zanima dok ne izmene protokole, a narocito usb izosihrone.

A to ce se cvrc mozda desiti posto vec muzu dobre pare iovako. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, asimze reče

U čemu je caka, volio bih da znam.

Pitao sam mnoge iz struke i niko nema odgovor šta se događa sa USB kablom.

Niko ne zna ni šta se događa sa tvojim kućnim naponskim instalacijama.  Koliko varira napon i frekfencija.

Da li imaš uzemljenje i kako radi... Niko ne obraća pažnju ni na EMI/RFI zračenja....

Niko ne povezuje jednu i drugu stvar....Ili pišu odvojeno stručnjaci o audio ili odvojeno o EMI/RFI.

Da li treba da ima USB kabl koji se vezuje na DAC Ferrite Choke?

Da li treba svaki jebeni kabl unutar PC da ima Ferrite Chocke ?

71EzxqvV1rL._AC_SL1500_.jpg

Ja kažem da treba :sarcastic_hand:

 

x5myXoE.jpg

Znači bukvalno na svaki:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Muad'Dib said:

Pitao sam mnoge iz struke i niko nema odgovor šta se događa sa USB kablom.

U principu "struku" to slabo zanima.;) Razlozi su sareni...posebna su prica. Uglavnom lako svuku problem ispod zadatog nivoa i gotovo...bez lepka za usi :D 

Emi  je jedno rfi je drugo, po prirodi stvari i tehnici zastite, a jako utice i stanje uzemljenja.

Ono sto je igra bez granica je resavanje tih problema na i sa kablovima, a situacije su razlicite kod svakog korisnika. Pa tu svako mora svoju srecu da zida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah meraka u večeri rane ...

Organizovao ja donatorsku konferenciju i dobih Somercable SC-Orbit 225 MKII. Na prvi pogled visoki tonovi bolje definisani, dinamika i definicija poboljšana, zvuk topliji. Vrlo zadovoljan! Još jedna stepenica više. Značajno se osjeti razlika u kvalitetu zvuka kada svira SACD fajl.

Polako se LPS i ovaj kabal uhodavaju. Da krenem sa jačim atributima bojim se da ne ureknem. Sve u svemu Topping sada sija u punom svjetlu. Topla preporuka za ovaj kabal kojim se i proizvođači hvale, kažu da je za HiEnd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...