Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 9 minuta, asimze reče

E ovo sa ASIO me izluđuje a ne kontam skroz. Kod mene je ASIO aktivan. Da li to valja?

Aktivan po potrebi. Ako gledam film kroz VLC nije uključen jer će me razneti na maksimumu - 0db:D

Ima uputstvo lepo gore u zip-u - instalira se ASIO proxy - i podesi se  za Foobar:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rastavljanje Toppinga kako bi ugradili Sparkos! Kao prvo treba da znate da ima nekoliko vrsta kutije TD10s. Starije imaju poklopac i na netu imate informacije za tu varijatu. KOd mene je kutija iz jednog dijela. Naravno prednja i zadnja strana se mogu demontirati. na prednjoj imate torexe koji bi svi trebali imati i to nije problem.

20220413_151655.thumb.jpg.5352922b50265ccc3835b39cdf480b99.jpg

Na zadnjoj strani su neki minijaturni koje nemam pa sam kliještima odvrnuo i ništa, Đaba trud. Nema potrebe skidati zadnju stranu. Samo skinite gumenu kapicu sa S/PDIF konektora i ravnomjerno po dužini pritiščite konektore i štampana ploča če krenuti. Naravno ako ste prije toga skinuli prednju ploču. Kod vračanja nazad pažljivo ubaciti ploču u bočne utore i pritiskati laagano. Pri samom kraju pazite jer se konektori ne uklapaju sa rupama pa tu morate malo pripomoči, usmjeravajuč konektor u rupu.

Kad budete vadili stari  OP AMP pažljivo, ja sam bio neštašan i savio nožice. Jbg. Ubacivanje Sparkosa je mnogo lakše. Sretno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, zerowaf reče

 

Sretno!

Nadam se da ce vakcina bar pomoci da lako, brzo i potpuno  prebolis. :phil_04:

 

Već sam skoro na 100%. Vakcina je vredela barem za moje ukućane, nikom ništa nije bilo. Što se mene tiče, moram se više paziti, kao nekad. Recimo neću više izlaziti na izbore, tu sam u onoj gužvi i zakačio (99%).:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Muad'Dib reče

Evo ti Asime uputsvo. Ovo ubija kako radi kad se podesi po njihivom uputstvu...

Instalirao sam windows 10 zbog onog SDR uređaja jer samo pod Windowsom ima sve dekodere...Inače ne bih...

 

 

The Settings of Foobar Player_EN.pdf 1.68 MB · 1 download

Miko radi sam sve po tome, ali ima nedefinisanih stvari! Evo sa DSD. Rečeno je samo ASIO native, a šta je sa ostalim parametrima. Evo mojih

DSD.thumb.png.6862f5f4c394e7e618b2617d1fbb55fb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moj @Muad'Dib doče maca na vratanca. Ili što bi moja mati govorila: stariji jal dogovori jal doprdi!

Izvještaj sa terena. u tadnje vrijeme sam malo u Latinskoj Americi Arturo O'faril i Chucho Valdes. Veliki orkestri, vrlo lepršavo, razigrano, po širini i dubini. Htjeo sam neko veče da napišem da čujem neke zvuke koje prije nisam čuo. Vjerovatno su bili prigušeni i stapali se sa ostalim. Neznam kako da se izrazim, to razdvajanje instrumenata a svaki je definisan pravilno, čisto osviran uz korektan položaj na sceni. Ali sjetih se kakavče biti povratni eho: eno ga i onaj se prehladio, odustao sam.

Sjetih se jednog pjesnika ravnice:snove sanjam snove dišem, ko če snove da napiše. TP + S!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Muad'Dib reče

:buehehe:

Milsim da kako vreme odmiče  počinješ polako da klapiraš zašto se ova modifikacija zove Dragon Dac :D

Reče mi jedan bosanac da zvuk izlazi ko šejtani iz duvara:rofl:

 

:guitarplayer:

Evo ih po cjeloj sobi, gore, dole lijevo desno. Evo jedan izašao na balkon! Baš su nestašni!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...