Jump to content

Beyma coaxial-rev3


chakija

Preporučeni Komentari

34 minutes ago, chakija said:

Teško je uhvatiti telefonom kako izgledaju uživo... Uglavnom, prezadovoljan sam kako su ispali... A bogami za sada i sviraju odlično! 

Skretnica 12db na wooferu i 18db na compressionom

IMG-d063e8876e4aad5f79dbb0f766d1ac14-V.jpg

IMG-3c943e8ca03268da88cd38df46ec7a52-V.jpg

Bravo, bravo, prelepi su ali baš baš. Pa još nakačeni na Pass-ove.  :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chuck, znači izgledom sam i ja prezadovoljan, ovako sa slika, mogu da zamislim kako je uživo :), nego kako si zadovoljan zvukom, bassa ima i tako to (u odnosu na one svadbarske 15k200)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuk je i sad veoma dobar. 

Bass je odličan - vrlo je sličan sa 15k200. 

Dubina je tu, udarac... Nemam nekih velikih zamerki. 

Ima malo fajntuninga na skretnici i kablovima ali vrlo sam blizu konačne verzije... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što je interesantno je da i na tihom slušanju ima bass-a jer je vešanje dosta meko (za jedan pro drajver). 

U apsolutnim merilima, trosistemac je bolje radio - cp385nd kompresioni ima neprevazidjen zvuk. Stage je bolji i dubina scene je bolja kod trosistemca. Naravno, pričamo o poređenju skretnice sklepane za jedno popodne vs 2 meseca namincavanja na trosistemcu. 

Ono što me raduje je kvalitet bass-a koji ne mulja, ne brunda, ima odličnu definiciju i dovoljnu ekstenziju, ne rezonuje sa sobom i ne zavisi previše od pozicioniranja. 

 

 

 

Još jedno interesantno zapažanje:

Ozicio sam levu kutiju sa ~1m dugačkom žicom iz čuvenog narandžastog kabela. Jedan twisted pair na visokom I jedan na wooferu. Znaci skinuta narandžasta izolacija, sirm ground... Samo žice sa silikonskom izolacijom. Žice provučene kroz br otvor i vire napolje povezane na proto skretnicu. 

Sa desne strane, sve isto, samo skinuta silikonska izolacija i gola žica umotana u krep traku, svaka licna posebno. Vrednosti induktora su isto različite tipa 0.7mH na levom vs 1mH na desnom zvucniku. Na merenjima se ne primeti prevelika razlika u ukupnom odzivu levi vs desni... 

Prilikom probnog slušanja odmah se čula razlika u tonskom balansu. Prvo sam posumnjao na različite induktora, međutim kada sam im zamenio mesta levi-desni, nije bilo drastične promene... Tonski balans i potpis je i dalje bio isti - levi zvučnik je svirao "sporije" sa kremastim prizvukom u srednjim i visokim dok je desni bio odsečan i čist sa generalno "svetlijim" karakterom. 

Počupao žice na levom zvučniku, skinuo silikonsku izolaciju u umotao u krep traku... Balans se izjednačio na obe kutije. 

Prosto mi je neverovatno da je izolacija na ozicenju unela veću razliku u zvuku nego različite vrednosti induktiviteta u skretnici. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, chakija said:

Prosto mi je neverovatno da je izolacija na ozicenju unela veću razliku u zvuku nego različite vrednosti induktiviteta u skretnici. 

Izgleda da je to glavni faktor, izolacija.

Firma Anticables, oni tvrde da samo najtanja moguća izolacija na bakarnim žicama svira kako treba, i verovatno su u pravu.

Probaću taj tvoj recept jedared, koju krep traku si koristio, papirnu bez lepka ili onu žuti molersku sa lepkom? Možda neki pamuk kao izolacija, samo je problem što će bakar oksidirati vremenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Leonardo said:

 

Možda je odlično rešenje za izolaciju ovih ogoljenih žica, tanka teflonska dihtung traka za vodovod. 

Treba probati, imam i teflonsku cevčicu ranije nabavljenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...