Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Lako se navikne na dobro...godinama se nesto nabavlja, menja za bolje, kupuje, uvek nesto fali, nesto se ceka...i onda, odjednom, sve je tu, ustimano, radi odlicno. Covek srecan, slusa muziku i vremenom, navikne se na to, dodje do nekog zacicenja, normalno mu da sve perfektno radi...prodje neko vreme, kod nekog cuje nesto sasvim drugacije..mozda bi mogao da proba nesto? Onda zameni jednu stvar, pa treba druga da popravi prvu, pa drugi zvucnici, pa apgrejd svega, i sad se trazi zvuk koji je bio, ali ga nema...i tako, opet u poslu..

Ovo je matrica, nisi ti Miko ni prvi, ni poslednji, svima nam se to dogadja, vise ili manje.

Ne znam sto sam ovo pisao, ali ne moze da skodi...a ako ne skodi - onda je korisno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 40 minuta, крокодил reče

Lako se navikne na dobro...godinama se nesto nabavlja, menja za bolje, kupuje, uvek nesto fali, nesto se ceka...i onda, odjednom, sve je tu, ustimano, radi odlicno. Covek srecan, slusa muziku i vremenom, navikne se na to, dodje do nekog zacicenja, normalno mu da sve perfektno radi...prodje neko vreme, kod nekog cuje nesto sasvim drugacije..mozda bi mogao da proba nesto? Onda zameni jednu stvar, pa treba druga da popravi prvu, pa drugi zvucnici, pa apgrejd svega, i sad se trazi zvuk koji je bio, ali ga nema...i tako, opet u poslu..

Ovo je matrica, nisi ti Miko ni prvi, ni poslednji, svima nam se to dogadja, vise ili manje.

Ne znam sto sam ovo pisao, ali ne moze da skodi...a ako ne skodi - onda je korisno.




Kad dođe do zasićenja onda treba prestati paliti hifu na mjesec dana.
Kad se vratiš vidiš da je stvarno dobro.
Drugi način je skuplji, ali učinkovit:
Nema smisla mijenjati jednu po jednu stvar za klasu do dvije bolje. Treba promjeniti koncept.
Ako si bio na SS idi na full tube setup. Ako si imao kutije idi na horne.  Ili na one ribeže poput Martin Logana ili tako nešto. 
Ako si na 2 Watta triodama idi na 500 Watta SS i kutije.
.........................................

Nezadovoljstvo prođe ako mu daš vremena da prođe ili ako promjeniš kompletan koncept.

Glasam za dati vremena sebi da shvatiš gdje si. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Woland reče

ako neko voli da sluša muziku, tada zasićenja nema; slušanje uređaja pre ili kasnije dosadi



U pravu si! :thumbsup:

Ono što sam gore napisao sam čuo od više audiofila, pa vjerujem da u takvom slučaju tvrdnja drži vodu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam probao da pretpojačalo eliminišem iz sistema, no ne ide mi najbolje. Znači idealno bi (teoretski) bilo zabosti DAC direktno u izlazno pojačalo, ali moram biti jako oprezan sa volume u windozu. Tu je prednost u smanjenom broju kablova svih vrsta, ali problem je kad koristim DVD kao transport ili CD plejer, tada nemam regulaciju jačine zvuka. Probao sam pasivno, nije mi se dojmilo previše. Osim toga, nekako mi lepše zvuči sa aktivnim pretpojačalom, naročito onim lampaškim.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

ma, nisu kablovi problem - teško da se može bez njih; problem je kada se promovišu kao univerzalno rešenje za sve

Kada ne ulazis dublje u problematiku diy, bilo to kutije, ampa, preampa...onda za te diy- re ostaje sirotinjska zabava, a to je menjanje i igranje sa kablovima, osiguraci... 

Taj trend od hifi-ca se prelio na druge ljude. Oni su ti koji kupuju gotove uredjaje i na osnovu toga prilagodjavaju svojim sistemima. Ipak je ovo diy. 

Mnogo vode dodje do menjanje kablova na kraju, koji u nasoj igri diy i budu sitni pokazatelj stvari za ukupni zvuk. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada mi je jasno i glasno rečeno da baš i nemam neka prava, ja ču se uključiti. Niste u pravu ni 90%. Poredajte činjenice od početka, a ne od kada se vama to sviđa pa čete dobiti mnogo drugačiju sliku. @Miko je tek malo skrenuo, ali sve u tolerantnim granicama. A ovo vaše gospodo konstruktori, niste otišli dalje od samog mahalanja (potiče od riječi mahala)! Sitan sam ja igrač u ovoj igri da bi kao nešto branio @Miko, mislim da njemu to i ne treba, ali gdje je solidarnost. Solidarnost je osnova jednog foruma!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, asimze said:

Mada mi je jasno i glasno rečeno da baš i nemam neka prava, ja ču se uključiti. Niste u pravu ni 90%. Poredajte činjenice od početka, a ne od kada se vama to sviđa pa čete dobiti mnogo drugačiju sliku. @Miko je tek malo skrenuo, ali sve u tolerantnim granicama. A ovo vaše gospodo konstruktori, niste otišli dalje od samog mahalanja (potiče od riječi mahala)! Sitan sam ja igrač u ovoj igri da bi kao nešto branio @Miko, mislim da njemu to i ne treba, ali gdje je solidarnost. Solidarnost je osnova jednog foruma!

es ti siguran da imas realno shvatanje dogadjanja?

msm, nesto i nema dogadjanja ...... mi se svi znamo ko stare kante i ovo je samo ciklicnost u zivotu foruma

niti njega ko napada, niti ima ko sta da ga brani

svi navijamo za njega, teramo ga da se opusti i slusa muziku, da batali Graalovanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"es ti siguran da imas realno shvatanje dogadjanja?!". Kao sotwerašu to mi je profesionalna deformacija!

Za sisteme kakve vi večina imate, moj sistem je sigurno obična qarina. Priznajem bez pritiska. Ali slušajuči @Miko preporuke i impresije dobih željeni zvuk, tvrdim da nije Gralovanje. Možda ovo malo, u finalu. Ali koliko je osporavan ............ I još nešto. Sada sam se malo obezobrazio pa Bogami nije bitno samo Mozartov ili Četiri godišnja doba, nego i ko izvodi. A i Mungus mi je tek sada sjeo onako žrstoko. Bez dobrog zvuka ne ide to, barem kod mene. I za kraj: sve ovo je  za mene tek samo drugarsko čavrljanje. A kao roker, baš i nisam volio toplinu bare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Trebaće dan - dva dok sklopim svoj DAC koji je opet malo na kanalu. Za sada mogu da potvrdim da je Iron od gvožđa pretežno sačinjen. Sva sreća blizu se parkirah.  :hot:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...