Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 50 minuta, Miko reče

Ne cujem izoblicenja. Ni na slusalice ni na zvucnike....



Uf!!!
Alal vera, Zen!
Dobro si ga složio! Na maks i bez izobličenja!
Miko, što je zvuk kvalitetniji to manje shvaćaš koliko je to što slušaš u stvari glasno. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, zerowaf reče

Uf!!!
Alal vera, Zen!
Dobro si ga složio! Na maks i bez izobličenja!
Miko, što je zvuk kvalitetniji to manje shvaćaš koliko je to što slušaš u stvari glasno. ;) 

ama ubija....nego nije mi jasno kroz zvucnike sta se desava -na slusalicama imas prag boli a ne izoblicenje...Na zvucnicima nema ni boli a ni  izoblicenja :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1V96rms sa izlaza D10

 

+8db je 2.51V/V

1V96 x 2.51=4V92rms

 

sto se slaze sa tvojim merenjem

SissySIT ima gain od 4V/V , ajde recimo da realno ima malo gubitaka , tako da smo na 3.8V/V kao sigurnoj cifri

ulaznih 4V92 pomnozeno sa 3.8=18V7rms

18V7rms^2/Rload=Prms

43W ...... sto je cifra koju bi Sissy izbacio sa tim ulaznim signalo m da je sposoban da izbaci

buduci da znamo da SissySIT je deklarisan na 18W, to samo znaci da ti imas dovoljno ulaznog signala za max snagu SissySIT-a

moze on da isporuci i 25 ali je to vec preveliki THD da bi se ta snaga racunala kao prava

ene

ako ti do max pojacavanja signala - tako kako jeste sa pokazanim naponskim nivoima - ne cujes clipping........ to samo znaci da ti iskoristavas punusnagu Sissy-ja

sad - treba d aimas i glave i pameti da shvatis sta ti nedostaje - SPL ili ti nedostaje drugacija priroda zvuka

sa navedenim cevnim ampom - 40W/8R , ti dobijas svega 3db u SPL

 

moje je bilo da ti napravim najbolji preamp koji znam , kao i najbolji amp po izboru koji znam, kao i zvucnike si dobio po halo bing ceni ....... e sad, tvojom glavom i rezonom ja ne mogu da upravljam

i dalje ostaje pitannje - koje samo ti mozes da das odgovor - sta tebi nedostaje - snaga - tj SPL ( upitno, 3db je 3db i nije samo po sebi znacajna razlika) ili preferiras drugaciji THD Spectra

SissySIT ima dominantan 2nd, positive

za navedeni cevni amp pretpostavljam da ima dominantan 3rd, i taj verovatno opodobro krlja na vrsnoj snazi 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Miko said:

Proverio sam jopet i dalje je 1.54 V - a trebalo bi biti 2.94 V ? Za svaka dva podeoka -1V ?

Priblizno iste jacine je DAC direkt i DAC preko  Iron na 19

Na 17 je 0.95V

 

18 minutes ago, NIXIE said:

Ne znam koliko tačno mere ti instrumenti. Probaj sinusnim signalom 50Hz ponovo.

 

ne bavite se trivijalnim stvarima i pogadjanjima

digitron u ruke i db racunanje

rekoh, ne jednom, da svaki step na IP je 2db

dakle, na 19 je -6db u odnosu na max (step 24)

 

mislim da si napravio neku gresku sa korakom 19, verovatno nije 19

 

pre ce biti da je 16, jer je razlika izmedju 1V54 i 4V94 taman -10db

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Zen Mod said:

 

 

mislim da si napravio neku gresku sa korakom 19, verovatno nije 19

 

pre ce biti da je 16, jer je razlika izmedju 1V54 i 4V94 taman -10db

e ja sam napravio gresku, racunajuci broj koraka pa puta -2db

:smesna:

misleci o -2db, ja odbrojavao 24,22,20,18,16

a i tu sam pogresio .....

 

:frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, Zen Mod reče

i dalje ostaje pitannje - koje samo ti mozes da das odgovor - sta tebi nedostaje - snaga - tj SPL ( upitno, 3db je 3db i nije samo po sebi znacajna razlika) ili preferiras drugaciji THD Spectra

Ajde pokusacu sutra kad ustanem da probam ponovo sa load....Moguce je da preferiram drugaciji THD.... Verovatno izmedju 2K2 i 5K ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to , ne zna se koji je selfinflujenserski par gori ......

chakija-sync ili mikum-nixie

mada ruku na srce, prva dvojica jos i cute i sto rade, rade ... a od vas dvojice , ni pundravci nisu gori

:smesna:

pitanje reference - moras imati kabel koji poznajes, i sve mane i vrline, pa da znas na osnovu reference sve drugo da ocenis

isto kao sto solo passive pot ne svira najbolje, ali je napredak samo ako dobijas a nista ne gubis u odnosu na passive pot kao referencu

aktivni preamp je nesto, samo ako izgubis jako malo clarity u odnosu na passivu, a dobijes na dinamici

ako mnogo mulja a dinamika je eh u plusu, kome treba ?

tako i kabel - pola kvafrata solid core korektnog bakra treba da je referenca za sve zvucnicke kablove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...