Jump to content

High End Audio konektori i kablovi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Nije receno kao aksiom, nego kao zdrava logika. I upravo je univerzalno primenljivo. Ako ne postoji podatak, ako ne postoji konzistentan uticaj, merljiv ili kontrolabilan, svakako se ne moze tvrditi da je u pitanju "boljitak"..moze se tvrditi da ima nekakav uticaj, a boljitak treba konstatovati ili dokazati, na racionalan nacin, da bi bio prihvatljiv.

 

 

ako se primeni zdrava logika, može se reći da je bolje imati i pocepane, nego nikakve gaće.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da se slozim, makar Tarzan dizajn. :)

 

Licno se ne slazem potpuno sa surovom istinom u studiji bull.., cinjenica je da su emocije stanje organizma koje pamet salju u penziju, ali su takodje i slatke.

 

I zasto ne zasladiti uzitak, lepotom kabla, pa i cenom, sta ko voli. I treba se prepustiti licnom utisku, a ne smisljati kvazitehnicke ili kvazi naucne recenice, sastavljene od buzzworda, bombasticnih izraza, ili jos gore od zamisljenih ili predimenzioniranih pojava da bi se,valjda na neki nacin opravdala emotivna ili iracionlna odluka. :)

 

Covek prosto moze da kaze, hocu da slusam kabal od 6000$, jer mi je (licno) tako bolje, ali ne moze da tvrdi da je takav kabal elektricno bolji, zato sto kabal brine o nekim fazama(kasnjenja na osmoj decimali),o nekim rasutim elektronima, ili mora da ima carapicu od nezvucnog materijala, koji ce da spreci da zvucni pritisak proizvede neki efekat na kapacitivnosti kabla...

To je netacna, nepotrebna i suvisna prica...

 

Trgovina je kraljica sportova sa novcem, njoj je sve dozvoljeno, ali ne treba trgovci da nam definisu ukus i potrebe zarad njihovog profita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se primeni zdrava logika, može se reći da je bolje imati i pocepane, nego nikakve gaće.. 

Čak štaviše, mislim da se može reći da bez (bilo kakvih) kablova nemamo audio sistem. Vazduh se pokazao kao jako loš provodnik. :wink2:  :whistle2:  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi-vidi, nismo loši, izgurali smo 14 stranica sa tek-tek po kojom opomenom i bez ijednog dana bana.

 

Za kablove ne znam ali da smo napredovali sa kulturom komunikacije izgleda jesmo.

 

Ili su moderatori digli ruke od nas?

 

:)

 

Ajd da pitam još nešto:

ako mislite da nema velike razlike u zvuku kablova i ne verujete u precenjene priče o monokristalima, nanočesticama i prostornoj geometriji tih žica, a da ste u mogućnosti da potpuno besplatno i u potpunoj diskreciji dobijete u trajno vlasništvo samo jedan kabl od ponuđenih tri, koji su iste dužine, a ZNATE da u maloprodaji koštaju

 

-kabl A: 50EUR

 

-kabl B: 500EUR

 

-kabl C: 5000EUR

 

da li bi prevagnuo razum ili osećajnost? 

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jučer odbio primiti poklonjeni Wireworld gold eclipse 3 koji se inače prodavao za 1600 eura.

 

To je onaj kojemu sam nedavno zamijenio otrgnute činčeve, ali se zbog ljudske gluposti više ne može prodati kao "original".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno koristim Klotz Lagrange (pravljeni), VDH D102 (pravljeni) Kimber PBJ (pravljeni), Ixos (neki sa fancy košuljicom njihov najskuplji, kupljeni), kineski Chooseal, na gramofonu VDH D501 i još neke, manje više nepoznate ili pravljene......

 

Imam i dosta digitalaca pravljenih od Kimber i Audioquest metraže i gotovih Ixosa pa čak i neke RG od ruskog svemirskog programa (teflonska košuljica iz ranih osamdesetih godina).

 

Sve što se dalo unovčiti od brendirane robe, prodao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kazem lepo da je trgovina kraljica sportova. :)

 

Ja bih birao lepsi kabal, ako vec nemam neke karakteristike naznacene, cena me ne fascinira, pogotovo sto je jasno da su mnoge naduvane prostim marketingom i spinovanjem..a takve nije lako preprodati..

 

I naravno, prepovezao, skratio...nesto bih mu vec radio...klot iz radnje ne bi opstao. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako vam je za uzivanje tj slusanje muzike dovoljan samo 1W iz kojeg uredjaja bi ga trosili?

 

HSR 48

Sony mini linija

Pass First Wat

211(u izlazu)

300B(u izlazu)

OTL

2SK/2SJ 49/50 Hitachi(u izlazu)

Sankeni RingEmiteri(u izlazu)

Krell KSA 50

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako vam je za uzivanje tj slusanje muzike dovoljan samo 1W iz kojeg uredjaja bi ga trosili?

 

HSR 48

Sony mini linija

Pass First Wat

211(u izlazu)

300B(u izlazu)

OTL

2SK/2SJ 49/50 Hitachi(u izlazu)

Sankeni RingEmiteri(u izlazu)

Krell KSA 50

 

od navedenih , bilo sta od :

 

 

Pass First Wat

211(u izlazu)

300B(u izlazu)

2SK/2SJ 49/50 Hitachi(u izlazu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...