Jump to content

High End Audio konektori i kablovi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Imam neku firewire eksternu zvučnu karticu koju ne koristim stalno već samo kada snimam nešto, pa me izuzetno nerviralo što nema prekidač za gašenje, te sam sklepao ovaj high end firewire kabl specijalno za tu primenu :whiteflag:

Blasfemija!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj, pošto je živahna tema da postavim ovde pitanje, malo je offtopic al malo i nije.

Ostali mi neki žbunovi kablova skinuti sa switchcraft patchbay-a pošto mi se nisu uklapali u koncept, pa sad gledam kako da ustanovim kakvi su i kakva je izolacija.

Znam da je ManicP ovde svojevremeno pominjao neke posrebrene bakarne provodnike pa ne znam da li je ovo nešto slično, ovi kada ih zagrebem vidi se bakar ispod, ali ne znam čime su prevučeni.

Što se tiče izolacije kada je zapalim upaljačem ugljeniše se, ali čim sklonim upaljač ne gori više sama od sebe. Koristili su se za wirewound konekciju što se i vidi na slikama. Prečnik je 0.5 mm.

Pošto ih ima u dosta različitih boja neka moja namera je da ih koristim za ožičenje u lampaškim uređajima, ako su dobri za tu primenu.

 

Ako neko ima neku ideju, bio bih zahvalan. :give_ros:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kalajisana bakarna zica. Nije lose da se ima, ja sam u besu bacio zbun neke slicne, i odmah mi je zatrebala. Lakse je raditi sa njom, nego sa licnom, kod ozicenja lampi, a da li je to lakse uvek imperativ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze ali to je zica za specijalni nacin spajanja bez lemova kao sto se vidi na slici.

ti spojevi su neverovatno jaki, rukom se ne daju iscupati bez odmotavanja... ALI potrebno je imati i masinu za uvrtanje.

Mozda moze i rucno da se zategne jako?

.

Naravno da moze i da se lemi ali takva zica nije za lemljenje.

Ti spojevi su se koristili u prvobitnim tacunarskim sistemima. Izuzetno su pouzdani a mozda su i bolji od lemova?

Zahtevaju cetvrtaste nosace. verovatno se mogu naci?

.

drugo, obicno imaju jako zilavu izolaciju pa nije lose koristiti dobru i tacno podesenu blankericu.

Inace opsecanje skalpelom samo ce napraviti rez na barelu zice i gotovo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako te ne mrzi napravi

 

The Silver Arrows Phono Cable features α (Alpha) Pure Silver Conductors, four-layer shielding for improved noise insulation, four-way grounding and an external ground wire. The insulation/dielectric is a special-grade air-foamed polyethylene, and a carefully engineered cable clamp improves grip and reduces mechanical and electrically-induced distortion.

581254.jpg

slicno izgleda klasicni firewire kabl iznutra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo koji "bolji" firmiran FW kabl, pogledaj pinove i presek kabla za taj standard. A ima ih razlicitih i tu su uspeli da naprave haos...

i za FW 400 i za FW 800.

FW je dvosmerni u real time-u, znaci da ima 2 para kablova za signal i verovatno jos poneke vodove

i duplu kosuljicu.

jedino sto su bolji malo debli i kruti nekako...

probaj da googlas firewire cable inside, ili IEEE 1394 cable...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoranzu, koje ti kablove trošiš između gramofona i phono pretpojačala?

Bez zezanja, koji udeo po tvom iskustvu treba da čini cena phono interkonekta u odnosu na cenu gramofona, ručke i zvučnice?

Gramofon  je u delovima na regalu(Torens 160+Helios Scorpio+VMS30) jos od *89 godine.

Kabel je dosao sa ruckom,najobicniji avlijaner, na njemu posrebreni  plasticni konektori.

 

Poznata mi je cena za Furutech kabel,ne realno je velika.

 

Ne znam koliko u % treba da bude cena za zice,ali ako se daju organi za transport,rucku i glavu,

ne ocekujes valjda da ce to sve da se verodostojno ili u punom opravdanju ulozenog,prenese kroz neko djubre od zice?

 

Kolega je hteo nesto sam da napravi,mozda mu pomogne slika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj, pošto je živahna tema da postavim ovde pitanje, malo je offtopic al malo i nije.

Ostali mi neki žbunovi kablova skinuti sa switchcraft patchbay-a pošto mi se nisu uklapali u koncept, pa sad gledam kako da ustanovim kakvi su i kakva je izolacija.

Znam da je ManicP ovde svojevremeno pominjao neke posrebrene bakarne provodnike pa ne znam da li je ovo nešto slično, ovi kada ih zagrebem vidi se bakar ispod, ali ne znam čime su prevučeni.

Što se tiče izolacije kada je zapalim upaljačem ugljeniše se, ali čim sklonim upaljač ne gori više sama od sebe. Koristili su se za wirewound konekciju što se i vidi na slikama. Prečnik je 0.5 mm.

Pošto ih ima u dosta različitih boja neka moja namera je da ih koristim za ožičenje u lampaškim uređajima, ako su dobri za tu primenu.

 

Ako neko ima neku ideju, bio bih zahvalan. :give_ros:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Wire_wrap

 

 

To se zove vrapovanje. Ja sam takodje ostavio iz neke stare furde gomilu takve solid core zice, ova moja je posrebren bakar u teflonu.

 

Ostavi blankirano neko duze vreme pa ako pocrni onda je posrebreno, kalaj nece da pocrni.

 

Evo ti link pogledaj na digikey, sve zice koje imaju za wire wrap su posrebrene, vrlo moguce da je to standard za taj nacin konekcije.

http://www.digikey.com/product-search/en/cables-wires/wire-wrap/1638511

 

Alatka je jednostavna , mozes i sam da je napravis, cilindar u komepostoje 2 rupe, centralna se navlaci na cetvrtasti pin , a u rupu koja je ekscenticno izbusena u cilindru se stavlja blankirana zica.

Nabijes alatku na pin i vrtis u krug.

 

U stvari evo ti link, bolje nego da ja tupim.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

au contraire, što bi rekao Dell Trotter, niko ne ide nigde zbog regala i kablova, svi mi treba da živimo i realnom svetu a u njemu neko drži gramofon na polici, neko na regalu a neko u francuskom krevetu i kupuje mu crno svileno rublje sa paškom čipkom.

Ne mešam se.

Zanimalo me samo da li postoji konsenzus oko toga koliko drešiti kesu ako napr

Idleraš košta 600€

Ručka košta 600€

Ožičenje ručke 160€

Zvučnica 600€

Speed controler 300€

Saldo 2260€

?.......€ za interkonekt?

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo koji "bolji" firmiran FW kabl, pogledaj pinove i presek kabla za taj standard. A ima ih razlicitih i tu su uspeli da naprave haos...

i za FW 400 i za FW 800.

FW je dvosmerni u real time-u, znaci da ima 2 para kablova za signal i verovatno jos poneke vodove

i duplu kosuljicu.

jedino sto su bolji malo debli i kruti nekako...

probaj da googlas firewire cable inside, ili IEEE 1394 cable...

...sreća pa nema (mnogo hetero) žena na forumu pa da i one daju mišljenje o tome da je malo deblji i kruti nekako isto što i malo tanji i mekši

:)

Predlog: ako neko ima tog IEEE 1394 kabla 1.2 metra pa da napravimo mitbaster-seansu, da se na njega neko vičan lemilici našvajsuje mehanički pouzdane konektore i da se uporedi pred validnim slušnim panelom sa Silver Arrow?

Naravno pod uslovom da neko ima taj Silver Arrow i da je voljan da ga ustupi kabloskepticima?

 

Vrh blind testa bi bio kad bi poput Fikuszovog DSD plejera phono kabl na sličan način procirkulisao po kućama a da slušači ne znaju da li je to ORIGINAL Furutech ili kopija, e, to bi bila dobra zabava!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je pitanje za hifi forum. Tamo cim vide cenu znaju kako se nesto cuje.

Posle toliko godina svajseraja valjda je poznato da cena nije presudno a cesto ni relevantno merilo kvaliteta.

Posebno je bespredmetno pitanje "koliki udeo u ceni".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimalo me samo da li postoji konsenzus oko toga koliko drešiti kesu ako napr Idleraš košta 600€ Ručka košta 600€ Ožičenje ručke 160€ Zvučnica 600€ Speed controler 300€ Saldo 2260€ ?.......€ za interkonekt?

 

Zasto bi speed kontroler kostao 600 evra? Mislim, ovo je DIY forum, makar i audio, ali je DIY.? Sada su bar prisutni procesori koji tomogu da sazvacu bez problema. Po ceni 20-40 evra...

 

Zasto 600 za idleras? Mozda malo vise, ili malo manje, za neki belt...Ja ne volim ekstra osovinu, velike sile na gumi...medjuelement sklon svim problemima okretanja i klizanja...narusio bi povratnu spregu kontrole brzine...

 

Ozicenje rucke zaista ne treba da kosta toliko, makar se kod zlatara narucivala zica.

 

Rucka i glava je vec dobro kriticna problematika, tu je zaista siroko polje i raspon cena. Za te detalje treba ostaviti vise prostora za ukus i izbor..i naravno cenu...

 

Interkonekt ne bi trebao da kosta preko100evra...

 

P,S.

 

Ja bih morao da odem na neki seminar za povezivanje onog 8-4-2 kabla :)...lakse bi bilo napraviti izduvnu granu za Selbija.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, ne čitaš pažljivo a brzo pišeš

Speed controler nisam naveo 600EUR.

Ajd i tebe da pitam: kakav ti gramofonski setup koristiš?

 

Siroma,

možda je pitanje i za ovaj forum.

Na Hifi forumu je onako kako ti kažeš a na ovom forumu je tako da čim neko plati više od 2-3 eura na alibabi za nešto je snobovska naivčina i budaletina.

Čast izuzecima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bre švajseri, pune su vam kuće kojekakvih delova, držite uređaje po ormanima, kupujete po ibeju šta treba i šta ne treba, a sad je problem žica od 50e

jel vi to zajebavate ili ste teški frikovi :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sa lako modovanim filipsovim ga 212. Kada sam ga kupio 1978, tada je ispunjavao sve sto se nabrajalo kao bitno, i subsasiju, i laganu rucku, i elektronsku kontrolu, i pristojan izgled. I sprecen sam da kupujem nesto preskupo...:)

Sada vise nije moderan, ali nostalgija za studentskim danima, i zelja da se napravi pita od...pa mu radim srednje modovanje, dok ne podivljam i uradim tezi mod. Ili ga arhiviram..:)

Zato i osmatram neki solidan kabal, koji mi uzgred treba i za neke druge, mnogo preciznije aplikacije, vaznije za posao, ne za uzivanje, ali....

 

Kablova imam u raznim varijantama, soilidnih, naravno da ne drzim ni jedan fensi, nije mi trebao, medjutim, doslo je do razvoja i doticnih kablova, pa ih treba osmotriti i analizirati.

 

Naravno, ja u signalima raznih  senzora ne mogu da trazim "definicije, prostore, detalje, svilene visoke i definisane basove", treba da prenesem neke milivolte od pozicije A do B, sa minimumom suma. Frekvancije, od 0-27MHz...

 

Uzgred, to iskustvo iz laboratorije, moze , mozda i verovatno, da pomogne nekom DIY entuzijasti, cisto kao neka smernica, u emocije i filozofije slusanja ne bih da se mesam to su privatne svojine i pravo svakoga..

 

Uzgred i da razmenim iskustva u tranziranju gramofona, i ugradjivanju nekih zdravih ideja.. :)

 

Nije problem kolicina novca za kablove, ali nekako, na osnovu tridesetogodisnjeg(i kusur) iskustva, ne mogu olako da prihvatim trzisne price i naduvavanje cena. Svestan sam da to ne mogu da izbegnem potpuno, ali gledam da izbegnem takvu "egzotiku" u maksimalnoj meri.

Protivi mi se razumu, formiranom decenijama, tesko je to prevazici..

 

Ne zivim u dvorcu, nemam batlera, ne doruckujem kavijar i gusciju pastetu, pa u skladu sa tim, ne mogu da konzumiram robu tipa gramofona od 40000 dolara..

 

 

I da, priznajem, puni su mi ormani kojecega, i sada sam krenuo i to da uguzvavam u audio uredjaje...bolje da svira nego da sakuplja prasinu..:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoranzu, koje ti kablove trošiš između gramofona i phono pretpojačala?

Bez zezanja, koji udeo po tvom iskustvu treba da čini cena phono interkonekta u odnosu na cenu gramofona, ručke i zvučnice?

 

Sto ne ides direktno sa kablom od rucice do phono:a?  Srebrni, tanki2 i sirmovan cim "izadje" iz rucke :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...