Jump to content

High End Audio konektori i kablovi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Ovo nije vise ni snake oil, ovi su cedili zmije na nov nacin...

"The electrons are unable to break free from the magnetic pathway of the cables. This means noise, distortion, and external EMI is simply overpowered by the magnetic conductance tech . . ."

Samo ne smes pomerati kablove dok su ukljuceni da ne spalis nesto :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Da živnem temu, pročito sam je iznova, da se podsetim šta sam i sam pisao, nisam se odlučio ni za kakve konektore a sad je krajnje vreme, potrebni su pretežno šasijski, ala recimo:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

image.thumb.png.beed824b60d6c08ff71a806d222bfe95.png

Završio još jedan, ovaj put za nešto manje od tepsije ribe. Neotech LECT24 žica, terminisan Neutrik RCA konektorima. Ovo je najjeftiniji kabl na svetu koji stvarno dobro radi. Touch of high end for peanuts money.

Žica je nešto oko 5 eura metar, otišlo je malo preko 3m, 10m PTFE tube sa ebaya za neku siću, snake skin koji sam našao po fijokama i Neutrik od ~2.5 eura komad. Sve u svemu oko 35-40 eura za par od 75cm.

Sad sam kompletirao istu konstrukciju u nekoliko materijala: Mundorf SGW sa WBT0110ag, Neotech UPOCC srebro sa WBT0110ag, Neotech UPOCC bakar sa Neutrik RCA, Aural Harmony Deep Space sa Mundorf/WBT 0110agau. Cenovni rang kablova u DIY izvedbi je od gorepomenutih 35 do 750 evrova. Ima li razlike?

Ima.

Je li cena opravdana?

NE!!!

Koliko su dobri? Dovoljno da sam izbacio iz razmatranja bilo koji drugi interkonekt, bez obzira na cenu.

Recimo da razlika u kvalitetu raste sa cenom, ali da je porast cene uveliko nesrazmeran dobitku. Bilo koji od ovih jednostavnih kablova će sa lakoćom da se nosi sa 5X skupljim kablovima. Način na koji transportuju atmosferu i emocije je vrlo sličan kod svih, razlika je zaista u detaljima bez kojih normalan čovek može da živi sa lakoćom. A muzike ihaaaaj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je sto se proizvodi urbana legenda o tim "pomacima", naravno oduvek nesrazmernim ceni.

Recimo do 300-500$(ili 1000) da je neki limit cene preko koje nema nikakvih daljnjih pomaka prenosa signala, osim pomaka u ceni i pozicioniranja  visokoj modi.:buehehe:

I to bi bio recimo monokristal srebra, tu leži 90% cene, ne fejk naknadno dokristalizovan, to je najčešće možda nesto cistiji materijal, i sigurno neprovereno, ali jeftine fele(provera je skuplja od bazično monokristalnog), nego bazicno izliven, doradjene geometrije, pa u izolaciji, više distance uz potporu nekog staticki prihvatljivog  izolatora i inertnog gasa(veci deo kabla ukapsuliran, nepristupacan vazduhu), uz par elektrostatickih i mehanickih šildova...naravno bez RCA pošto u bilo kojoj verziji on daje svoj pečat štete.

Pri tome se uvek pogubi cilj i namena kabla, tu negde kod raskrsnice sa pomodarstvom, pa se valjda misli da ce i podvodni ili visokotemperaturni kabal da prinese silne benefite na suvom, ili hladnom, samo zbog svoje neobičnosti.:sarcastic:

Neobicnost na jednu a funkcija na drugu stranu. Ako se uklope, susretnu, to je harmonija sa maksimalnim efektom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...