Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

A evo i na tim linkovima se bolje vidi. Ugodno slušanje :oke:

Hvala. To je kao onaj vic:

- Tata, izašao je Golf VI. Kada ćemo mi da ga kupimo?

- Oćemo sine, kada izađe Golf XVI...

Ovo je ispunjavanje mladalačkih želja. Kada sam '80 kupio ElectroCompaniet pair gledao sam i slušao i ovog „lepotana“... ;)

Billy Vee... ;)

http://www.badaweb.co.uk/billyvee/index.html

http://www.badaweb.co.uk/billyvee/about.html

'81 sam, u istoj radnji, kupio Thorens TD160MkII/Mission 773/774 ... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo što mi pada na pamet, a da se iskoristi ovakvo glodalo, je da se postavi jedna ploča ispod te koja se proširuje. Na donjoj će biti centar označen i radijus od 90mm. Lepo poklopiti konture, stegnuti i onda ovakvim nekim šablonom srediti prečnik 95 i skinuti koliko treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kružni otvori za drivere :)

 

Pošto imam glodalicu a nemam baš puno iskustva sa njom (koristio sam je samo za zaobljene ivice i neke kanale) možeš li malo detaljnije opisati šta su problemi prilikom pravljenja kružnih otvora za drajvere (i rupa i upušteno nekoliko milimetara za okvir drajvera). Na koji način pomaže ova aparatura koju si napravio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj slike!

..i utiske!

i što bi poznati zemunac rekao...SVEEEEE :)

 

BTW gde ima da se uzme ta 2M red uz koju stiže pride i 2M blue?

 

Evo par slika... (origigi Pointe Analogia u boxing by me)

 

post-13-0-00393800-1394962019_thumb.jpg post-13-0-18439400-1394962020_thumb.jpg post-13-0-17275400-1394962021_thumb.jpg

 

Što se tiče utisaka, biće ih kad dođem do one faze da slušam muziku. Trenutačno sam u fazi kada mi treba samo tišina u neograničenim količinama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan blago doradjeni pointe analogija SE ili tako nekako je kod mene u prisustvu svedoka svirao bolje od EAR834p koji sam tada posedovao (a koji je posle doradjivao ZZZ, ne za mene).... vadio sam se da je EAR imao trvijalnu selekciju cevi, sto je naravno bilo netacno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan blago doradjeni pointe analogija SE ili tako nekako je kod mene u prisustvu svedoka svirao bolje od EAR834p koji sam tada posedovao (a koji je posle doradjivao ZZZ, ne za mene).... vadio sam se da je EAR imao trvijalnu selekciju cevi, sto je naravno bilo netacno.

 

Postoji više razloga zašto sam se upustio u "baš ovo", prvo, dosadilo mi da se koljem sa svim rizicima koji idu sa protobord rešenjima koje uglavnom primenjujem, drugo, veoma dobra reputacija uređaja, treće, poznajem konstruktora lično još od devedesetih - što je rezultovalo izvesnim vidovima saradnje u poslednjim mesecima - da ne bude zabune ili pogrešnih tumačenja - u elektroniku se ama baš ništa ne pačam, držim se svoje teritorije, mehanike itd i to je sve dovelo do toga da sam po veoma dobrim uslovima postao vlasnik jednog od prvih primeraka MkV serije.

Vizualnim pregledom i upoređivanjem sa nekim drugim primercima starije generacije vidim pozicije gde se može npr u sekciji napajanja poneki elemenat zameniti drugim (boljim?) i možda nešto malo dobiti na kvalitetu, ali gosn. Šindrić je ovaj primerak uradio za mene svojeručno i nismo uopšte razgovarali o štednji niti preterivanju - njegov deo posla je bio da napravi preamp, moje da pripremim prototip nove kutije, s tim, da prvi proto-primerak kutije ostaje u mom vlasništvu, a finalne verzije kutije će biti korištene za proizvodnju. Cena za mene u ovoj kombinaciji je više nego povoljna pa smatram da sam dobro prošao. Rado ću ga poneti sa sobom na FAK 2014, zajedno sa svojim gramofonom... (što ne znači da se neće moći povezati i sa nekim drugim gramofonom ako ga bude)

Meni ostaje još da izradim prednju ploču - kad stignem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prophet, jel su to one strujne letve što uključe crne utičnice kada se uključi uređaj priključen u crvenu? (al sam ga objasnio :) )

ManicP svaka ti dala. :oke:  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...