Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

imao sam Bocamu, Lafayete, a i slušao sam par tih Pionira.

Mislim da je P nekako bolji od ovih ostalih?

....

Ipaj pionirove sprave u tom pakovanju receivera ili kako već u tim klasama PPa su verovatno bolje?

Dragi ZZZ,

sad' mi potpuno sve nejasno posle tvoga post-a.

Ae, polako ..... kako ti se cini phono sekcija na Pioneer-u vintage ?

:)

 

P.S. za moderatore : dok sam pis'o, izlazili ovi razni post-ovi, odgovori.... ne hajem ( od onda ), .. slobodno sve "skockajte" u jedno.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma da li je to moguce  ? :unbelieveble:

 

 

ma bilo sa smajlijem....nema krize,na svu srecu..:)

 

 

A SME je za ... ? :)

 

 

ovaj sadasnji (3009/S2 impr.) radi dobro sa 881S,buduci (M2-9) je sa manje vise istim parametrima kao i ovaj stari oko efektivne mase,kazu pametni da je to sonicno vintage skola ko serija 3009,i da nije ko serija 309/IV/V,drugaciji sistem lezajeva otvara nove mogucnost naravnoi,al i to ce ladno da dobije 881S za pocetak,a mozda i za duzi period.. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Za sam kabl sam se vec zahvalio prijateljima @grau i @Eci.

Ovaj puta se zahvaljujem dugogodisnjem i dragom prijatelju @zoranzu na odabiru RCA cinceva i vrhunski uradjenoj terminaciji istih. :respect:

 

Ali to nije sve  :wink2:  .....

 

Vise o ovim novopridoslim paketima veceras u temi : " Trenutno na ..... " :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa sto ne postaviše neki odstojnik (cevčicu kroz koju bi prolazila mala zica)

da bude u sredini i na istom odstojanju od debele zice... :)

kad je već to tako lepo uradjeno...

.

aime, kavi lepi paketići sa pločama...bucmasti...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ipak si morao maći mat

kolika je visina kad sestavi na tanjir do 1cm?

 

Visina vagice je <5mm odokativno. Cenim da je u slučaju Lenka 78 malo niža od mat + ploča.

Meri do 5g. Dobija se i kalibracioni tegić od 5g uz vagicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije preterano vazno ako je tegom podesen pritisak (Lenco , po slici)

 

ako je oprugom (EMT , neke Thorens rucke) onda je bitna striktna visina

 

 

 

 

zasto?

 

btw @ManicP - vadi baterije iz tog sokocala kada ga ne koristis - jede ih ko ludo. mislim da se zapravo uopste ne gasi ni kada ga (satro) iskljucis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zasto?

 

btw @ManicP - vadi baterije iz tog sokocala kada ga ne koristis - jede ih ko ludo. mislim da se zapravo uopste ne gasi ni kada ga (satro) iskljucis.

 

bem ga , ako tebe moram da objasnjavam

 

klackalici je svejedno jel' malo gore ili malo dole , po pitanju ravnoteze ili velicine neravnoteze

 

dok je kod rucke koja pritisak ostvaruje oprugom - opruga fakticki pritiska duzi kraj rucke dole (ili ga vuce na dole ) i cim podizes rucicu ( za debljinu tela vage ) ti fakticki utices na napetost opruge

 

lome se koplja vec 50 i vise godina da li treba prestelavati gaznu silu za tanke odnosno debele pressinge

 

mislim - fifilisticari lome koplja ; profesionalci gurnu glavu od 3-5gr gazne sile i bole ih uvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bas cu da probam koliko recimo 1mm razlike u debljini utice na finalni rezultat merenja. recimo sa i bez tankog mata koji trenutno rabim, guma-pluta.

 

kod mene na FR ima ta opruga. iskreno, srecnijim bi me cinio jednostavniji sistem, prosta mehanika - sto ovde nije slucaj. ali jebaga, nekad bilo moderno da se tura. jos nisam cuo smisleno objasnjenje sto mora na oprugu i sto je to bolje od prosto klackalice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zasto?

 

btw @ManicP - vadi baterije iz tog sokocala kada ga ne koristis - jede ih ko ludo. mislim da se zapravo uopste ne gasi ni kada ga (satro) iskljucis.

 

Upozorio me Eči, hvala :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...